Προς το περιεχόμενο

Jackson RR3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Bασικα ακυρο.

Και δυο λογικα χωρανε.

Εγω εχω τον 89 που ειναι push-pull και εχει μακρυ pot και δεν χωρουσε απο κατω η δευτερη. Οποτε σε εμενα δεν χωραει.

Παντως σκαψιμο δεν χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερό κιθαρόνι η rr3!!! Με γειές  ;D Δεν χρειάζεται να αλλάξεις τους μαγνήτες εκτός και αν θες γκάζι ξυράφι! Εγώ έχω μια jackson ke3 και έχω βρεί την υγειά μου! Έχω JB/Jazz. Μέχρι στιγμής είναι η κιθάρα με το καλύτερο μπράτσο που χω πιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχας σορρυ που ειναι καπως off-topic η ερωτηση,αλλα με απασχολει καπως το θεμα.

Εχω μια jackson DK-2.Θελω να βαλω ενα μαγνητη(SD jazz η 59)σε μεγεθος single-coil που να γλυκαινει να το πω ετσι,τον ηχο.Σκεφτομαι να τον βαλω μεση κ να αφησω στο neck ως εχει.Τι λετε για την ιδεα αυτη,κ ποιο προτεινετε?Ευχαριστω.

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχας σορρυ που ειναι καπως off-topic η ερωτηση,αλλα με απασχολει καπως το θεμα.

Εχω μια jackson DK-2.Θελω να βαλω ενα μαγνητη(SD jazz η 59)σε μεγεθος single-coil που να γλυκαινει να το πω ετσι,τον ηχο.Σκεφτομαι να τον βαλω μεση κ να αφησω στο neck ως εχει.Τι λετε για την ιδεα αυτη,κ ποιο προτεινετε?Ευχαριστω.

 

τι θες ακριβως να πετυχεις με αυτην την μετατροπη ? θα σου εξηγησω γιατι ρωταω...

θες  να πετυχεις την 2 και 4 θεση απο στρατ ? γιατι οπως και να εχει δεν θα το πετυχεις.... αν απλα θελεις να εχεις μια ενδιαμεση θεση με 2 μονους μπορεις και ετσι να το κανεις με ενα απλο σπλιταρισμα των ηδη υπαρχοντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι σιγουρος οτι καταλαβα αυτα που λες.... :-\

Αλλα εγω θελω να βαλω τον hum (σε μεγεθος single) για τον λογο που ειπα,κ να τον δουλευω κ στν 3 θεση,αν τον βαλω μεση τελικα.Οσο για τη μεση,το ρωταω γιατι εχω δει κιθαρες,συγκεκριμενα krammer, με hum σε γεφυρα κ μεση,στο λαιμο τιποτα.Δεν ξερω τι πετυχαινω στον ηχο μου με αυτη τη κινηση,για αυτο και ρωταω.Αν παλι λεει να τον βαλω λαιμο,δεν νομιζω οτι ειναι κατι δυσκολο,αφου με αλλαγες στα καλωδια θα μπορω να πετυχω τις επιλογες των θεσεων οπως θελω.Δεν ξερω κιολας........

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον να το παρουμε απο την αρχη για να καταλαβω... η κιθαρα σου ειναι HH και εσυ θελεις να την κανεις HSH ? ΣΩΣΤΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααααααααα !!!! οκ... εσυ δηλαδη θες να βαλεις mini humbuckers ? ok αυτο δεν ειναι κακο... υπαρχουν μινι ηθμβθακερσ πολυ ποιοτικοι..... προχωρα...

αυτο που εννουσα πριν ηταν να μην σκαψεις την κιθαρα κτλ... σε περιπτωση που ηθελες να βαλεις  κανονικους  ηθμβθψκερσ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου