Προς το περιεχόμενο

χειροποίητο decal


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

elavd ωραίο θα γίνει! τώρα για το πάχος ή θα δείχνει λίγο ανάγλυφο που εγώ δεν το βρίσκω άσχημο ή θα του ρίξει αρκετά χέρια βερνίκη μέχρι να το φέρει λείο.

 

άντε καλές επιτυχίες! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ωραία περίπτωση και αυτή με τον αερογράφο :wink: ' date=' όποιος πραγματικά γνωρίζει τον ακριβή τρόπο καλό θα ήταν να ξέρουμε βήμα-βήμα την υλοποίηση.

 

 

[/quote']

 

Βασικα φιλε ειμαι μοντελιστης (εχω 3-4 χρονια να φτιαξω μοντελο λογω συνθηκων βεβαια..) .

 

Με τον αερογραφο μπορεις να κανεις πολλα και διαφορα παραξενα πραγματα πανω σε ενα πεταλι/κιθαρα :twisted:

 

Τωρα για το ασημι, φτιαχνεις το περιγραμα οπως ειπαν και τα αλλα παιδια με μαυρο, μασκαρεις, και γεμιζεις με ασημι το υπολοιπο της χαλκομανιας.

okai LS85Q

Matamp 1224MkX, thd hotplate, HBE BigD, Soulbender and a useless guitarist

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά έφτιαξα το decal μόνος μου:

Τύπωσα το αρχείο που είχα στο Corel πάνω σε διαφανές αυτοκόλλητο. Μετά, από την πίσω μεριά το ζωγράφισα με ασημί μαρκαδόρο πολύυυ προσεκτικά και μετά το έκοψα κοντά στα γράμματα για να μη μείνει πολύ από το αυτοκόλλητο και φαίνεται...

Το αποτέλεσμα είναι αυτό:

 

decal.jpg

Το τελικό στάδιο που απομένει είναι να ψεκαστεί το ξύλο με κάποιο spray (που δεν ξέρω πώς να το κάνω :roll: ) ώστε να εξαφανιστούν οι άκρες του αυτοκόλλητου... 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hλία μπράβο! ο επιμένων νικά!

το λουστράρισμα φρόντισε να το περάσεις όσα χέρια χρειάζεται για να μην φένεται το αυτοκόλητο, φρόντισενα μην το παρακάνεις γιατί το μεγάλο πάχος! του λούστρου σημαδεύεται εύκολα, από χτυπήματα.

 

*το λούστρο να το κάνεις όταν είσαι 100% σίγουρος ότι πέτυχε το decal

από την φωτό δεν μπορώ να το αξιοποιήσω το ασημί χρώμα ελπίζω να πέτυχε μην τρελαθούμε κι όλας όταν πέσει και το λούστρο θα καλύψει την παραμικρή ατέλεια. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κι εγώ ρε φίλε...

Δηλαδή προς τι;

Αφού δεν είναι fender.

Δεν είσαι περήφανος γι αυτό που είναι;

Και αφού τα καταφέρνεις τόσο καλά γιατί δεν βάζεις κάτι δικό σου και μοναδικό; Κρίμα είναι...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευω οτι αυτο το λογοτυπο αποτελει μερος της καθε telecaster. προσωπικα ειμαι πολυ περηφανος για την rockinger, και λογω του λογοτυπου καθε φορα εξηγω οτι η κιθαρα μου δεν ειναι fender.

το προβλημα ξεκιναει οταν καποιος βαζει μια χαλκομανια και μετα "πλασαρει" την κιθαρα του ως fender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου