Προς το περιεχόμενο

χειροποίητο decal


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πιστευω οτι αυτο το λογοτυπο αποτελει μερος της καθε telecaster. προσωπικα ειμαι πολυ περηφανος για την rockinger' date=' και λογω του λογοτυπου καθε φορα εξηγω οτι η κιθαρα μου δεν ειναι fender.

το προβλημα ξεκιναει οταν καποιος βαζει μια χαλκομανια και μετα "πλασαρει" την κιθαρα του ως fender.[/quote']

 

 

¶ρα, γιατί μπεις στον κόπο; :D

 

Και γω μάλλον θα έκανα κάτι του τύπου gangster-caster, με την γραμματοσειρά της fender...Καγκουριά, ε; :oops:

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κι εγώ συμφωνώ ότι οι tele έχουν ταυτιστεί με το όνομα Fender και κάπως μου φαίνεται να μη γράφει τίποτα πάνω στο headstock...

 

Σκέφτηκα και τη λύση του να φτιάξω ένα πιο προσωπικό decal αλλά δεν ξέρω βασισμένο στον τρόπο γραφής του Fender, αλλά δυστυχώς δεν πρόκειται για κάποια συγκεκριμένη γραμματοσειρά... Είναι φτιαγμένη από κάποιον γραφίστα στο χέρι (σε αντίθεση με τη λέξη "TELECASTER").

 

Αν ξέρει κάποιος τον τρόπο να πάρω το logo της Fender και να το τροποποιήσω έξυπνα ώστε αυτό που γράφω να παραπέμπει στην "spaghetti" γραφή, θα το εκτιμούσα!!! :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως κάπου στο http://www.projectguitar.com/ κάποιος είχε κάνει κάτι τέτοιο...

 

Αν θες ρίξε μια ματιά, θα ψάξω και γω, μήπως και βρεθεί...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Voila:

 

http://www.projectguitar.com/tut/logo.htm

 

 

Elavd, σου επιτρέπω να με ευγνωμονείς αιώνια! :D :D

 

Βέβαια, κάπου λέει: " I actually took a picture of the headstock of that guitar, copied it to my computer, and used CorelDraw to draw Bezier curves around the Fender logo. Once I had that, I just edited the shape to spell out my name"...

 

Δεν ξέρω αν το κατέχεις καθόλου το άθλημα...Εγώ πάντως, όχι! :(

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως χωρίς να θέλω να στη χαλάσω' date=' εγώ δεν θα έβαζα το decal tis fender ή θα το άφηνα σκέτο ή θα έγραφα [i']Brain[/i] :)

 

Ωραίος! Το ίδιο και ο Yameth.

Πιστεύω με το καιρό όλα θα μπουν στη θέση τους...

All and all, ωραία δουλειά elavd!

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου