Προς το περιεχόμενο

Ο Σταματης Μεσημερης συνεχιστης του Ασιμου


LEYLA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mα εδώ φίλοι μου είναι το όλο ζήτημα.Ο Σταμάτης Μεσημέρης έχει ήδη αναγνωρισθεί[από το κόσμο] τόσο για τα τραγούδια του[ΕΛΛΑΣ=ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ-ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ και άλλα πολλά] όσο και στις εμφανίσεις του[ΣΥΡΜΟΣ-ΟΞΥΓΟΝΟ-ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ φίσκα από κόσμο].Το θέμα είναι ότι δεν αναφέρεται πουθενά.ΠΟΥΘΕΝΑ....

Δε λέω ότι το χρειάζεται.Ούτε ξέρω αν το προκαλεί ο ίδιος [μπορεί να αποκρούει αυτός τα Μέσα].Τί κάνουν όμως όλοι αυτοί που υποτίθεται ότι τους έχει κάνει τσάμπα μάγγες[και ο νοών νοήτω].

Τί κάνουν αυτοί που βγάζουν τόσα από τα τραγούδια του[παραγωγοί,δημοσιογράφοι,τηλεοπτικοί,ατζέντηδες συναυλιών].

Γιατί θα πρέπει να του κάνουμε εμείς site τη στιγμή που κανείς δεν μας ενημερώνει έγκαιρα ούτε για το τί κάνει ούτε για το πού εμφανίζεται,άσχετα αν τα τραγούδια του τα βλέπουμε γραμένα στους τοίχους,άσχετα αν φουλάρει[στόμα με στόμα]όπου εμφανισθεί και άσχετα αν δε μοστράρει τη φάτσα του στα εξώφυλλα.Ρωτάω αν έχει κανείς άποψη ότι πρέπει να συνεχιστεί αυτό ή αν μπορεί με αυτού του τύπου τους μουσικανθρώπους να γίνει κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως, γράφοντας το συγκεκριμένο όνομα στο Google πήρα πίσω πολλά αποτελέσματα, οπότε νομίζω ότι υπερβάλεις όσον αφορά αυτό το "στόμα-με-στόμα".

 

Όπως και αν έχει, εσύ σχεδόν καταγγέλεις ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει υποστεί κάποιο είδος αποκλεισμού από τα μέσα ενημέρωσης, κάτι που δεν επιβεβαιώνεται. Έχεις κάποιο λόγο να πιστεύεις ότι ο Μεσημέρης προσπαθεί να ακουστεί, αλλά κάποιοι του κλείνουν τον δρόμο; Έχεις κάποια σχέση με την ομάδα των συνεργατών του; Ήσουν μάρτυρας κάποιου περιστατικού που να δικαιολογεί αυτά που λες;

 

Τι ακριβώς σε έχει ενοχλήσει;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ενοχλεί αλλά και που νομίζω πως είναι ιδιαίτερα επικίνδυνο είναι το γεγονός ότι κάποιοι δημιουργοί αφίνονται[και από μας]ανυπεράσπιστα μόνοι απέναντι σε ένα βιομηχανοποιημένο κυρίαρχο ρεύμα μουσικής τελματοποίησης μέχρι τότε που το ίδιο αυτό σύστημα κρίνει και αποφασίζει να τους κάνει μόδες.Αυτό λοιπόν με προβληματίζει.Πού είναι ο Κώστας Τριπολίτης,πού είναι ο Αλκης Αλκαίος,πού είναι οι Συνήθεις Ύποπτοι,πού είναι ο Χάρης Κατσιμίχας.

Αποκλείεται στη κόντρα με τα ρεύματα αυτοί οι Ασιμοι να τη βιδώσουν και ή να αποσυρθούν ή να γίνουν έρμαια της δισκογραφικής μαζικής κατανάλωσης.Μή ξεχνάτε τί έγινε με το Να με αγαπάς κλπ.....

Το θέμα [και μπορεί βέβαια να κάνω μεγάλο λάθος]είναι το ότι δεν επιζητούμε εμείς[εμείς οι υπόλοιποι που δεν είμαστε καθόλου λίγοι αλλά ούτε και αναίσθητοι]την ουσιαστική πληροφόρηση του έργου και των απόψεων κάποιοων λιγοστών δημιουργών που και βέβαι είναι σε καραντίνα.Εσείς δηλαδή έχετε άλλο παράδειγμα δημιουργού που πούλησε πάνω από 1000000δίσκους με το ΕΛΛΑΣ που να ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΥΝΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!

Εσείς πώς το ονομάζετε αυτό αν όχι περιθωριοποίηση.

Το ΠΟΡΤΟ ΡΙΚΟ ΔΕ ΣΗΚΩΝΕΙ ΘΑΛΑΣΣΕΣ κλπ να μην έχουν προκαλέσει κανενός το ενδιαφέρον για να ακούσουμε και μείς την άποψη του Σταμάτη για τα μουσικά δρώμενα;;Το βρίσκετε Φυσιολογικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σου leyla και εγώ δεν τον ήξερα τον Σταμάτη Μεσημέρη αλλά άκουσα τραγούδι του από τον Δημήτρη Δημητράκα στην εκπομπή του "rock n' roll βοήθειες" κάθε Κυριακή 12-2 το μεσημέρι στον Ατλαντίς 105,2 και από ότι άκουσα θα γίνει και κάποιο μικρό αφιέρωμα :wink: οπότε όλο και κάτι γίνεται.

 

δεν ξέρω πόσο καλός είναι ο Σταμάτης Μεσημέρης το τραγούδι που άκουσα συμπαθητικό ήταν αλλά τίτλοι όπως ο ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΑΣΙΜΟΥ περισσότερο κακό κάνουν σε ένα καλλιτέχνη παρά καλό.

*διοτι ο καθείς μουσικός έχει την δική του μουσική ταυτότητα και η ταυτηση

δείχνει αδυναμία.

 

 

πάντα φιλικά & μουσικά

brain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις δίκηο από την άποψη που το βλέπεις και το τοποθετείς πολύ ρεαλιστικά και ορθολογικά.Νά όμως που χρειάστηκαν τόσα χρόνια για να έχεις εσύ φίλε μου την καλοσύνη να με ενημερώσεις γιά κάτι σχετικό που άκουσες και που με ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό έστω και αν υπερέβαλα[πιό σωστά έτρεξα το χρόνο με μιά προφητική διάθεση]για να αποτυπώσω ένα δείγμα παραγκωνισμού από τη τρέχουσα μουσική πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς δηλαδή έχετε άλλο παράδειγμα δημιουργού που πούλησε πάνω από 1000000δίσκους με το ΕΛΛΑΣ που να ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΥΝΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!

 

8O

 

ωραια το μαθαμε και αυτο,οτι καποιος πουλησε 1.000.000 δισκους!! :lol:

δηλ. οσους δεν εχουν πουλησει ο Νταλαρας,ο Σαββοπουλος & ο Σφακιανακης μαζι!

 

φοβερος πρεπει να ειναι ο Μεσημερης!! :lol:

 

καθηστε τωρα να σας πω για την ακομα πιο τρομερη περιπτωση του Απογευματιδη.... :lol: πουλησε 4.000.000 δισκους & δεν τον εχει παιξει ποτε το ραδιο.... :lol: α,ρε αδικια που κουβαλας στη πλατη σου Ελλαδαρα!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα μιλωντας τωρα,δεν νομιζω οτι ρησεις του τυπου "συνεχιστης του Ασιμου" λενε και πολλα .Καταρχην για πολλους (& για μενα) αυτο δεν ειναι κατι απαραιτητα θετικο (απο ΜΟΥΣΙΚΗΣ καθαρα πλευρας) ειναι μαλλον κατι παρωχημενο & ΕΝΤΕΛΩΣ ξεπερασμενο....

 

Απλα μη ξεχνατε το βασικοτερο :περα απο τις "συνωμοσιες" ,τα "κεντρα συμφεροντων" ,τους "φιμωμενους" καλλιτεχνες & αλλα γραφικα τετοια υπαρχει παντα και η περιπτωση (καθολου ασυνηθιστη) απλα ο οποιοσδηποτε μουσικος να παιρνει ακριβως ΟΤΙ του ΑΞΙΖΕΙ :wink:

 

& βεβαια δεν αναφερομαι στον συγκεκριμενο συνθετη (δεν τον εχω ακουσει περα απο καποια ασματα που εγραψε για τον Παπακων/νου τον οποιο προσωπικα δεν αντεχω ουτε δευτερολεπτο :wink: )

 

 

παντως ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τον ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ αυτου του ποστ και ειδικα απο ενα νεο μελος σαν πρωτο ποστ του... (παρεμπιπτοντως αν και δεν μας χαιρετησες καλως ορισες στο noiz....)

 

αν ηταν να ποσταρουμε ολοι μας διαμαρτυριες για τους αγαπημενους μας παραγνωρισμενους τραγουδιαριδες δεν θα ασχολουμασταν με τιποτα αλλο εδω μεσα.....

 

δηλαδη εγω που εχω αγανακτησει απο τον αποκλεισμο του ΤΕΡΑΣΤΙΟΥ λαϊκου βαρδου Βασιλη Τερλεγκα απο τα ΜΜΕ πρεπει να ποσταρω με μανια τον...πονο μου :?: :roll:

 

 

α,και μια σημειωση ως moderator:

μη χρησιμοποιειτε ΚΕΦΑΛΑΙΑ γραμματα στους τιτλους τον ποστ σας..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

superfunk θα διαφωνίσω σε αυτά που λες περι ¶σιμου γιατί ο ¶σιμος ήταν ένας ποιητής τραβαδούρος και δεν αποσκοπούσε σε νέες μουσικές προτάσεις απλά εκεινει την εποχή των βοήθησαν κάποιοι καλοί μουσικοί και έκαναν κάποιες ενορχηστρώσεις πολύ καλές για την εποχή, που πιστεύω αν ζούσε σήμερα θα τον ακούγαμε με ενορχηστώσεις σε στύλ μπάμπη παπαδόπουλου κλπ και κλείνωντας περί ¶σιμου πιστεύω ότι ο ¶σιμος θα μείνει για πάντα στους νέους συγχρονους ποιητές, άργησαν αλλά τον αναγνώρισαν και όχι ως ροκ σταρ ειδωλο αλλά ως ποιητή.

 

*ακουσα τώρα τελευταία τον δίσκο του τι ωραίο αναλογικό ήχο είχαν τότε :cry:

 

 

Απλα μη ξεχνατε το βασικοτερο :περα απο τις "συνωμοσιες" ,τα "κεντρα συμφεροντων" ,τους "φιμωμενους" καλλιτεχνες & αλλα γραφικα τετοια υπαρχει παντα και η περιπτωση (καθολου ασυνηθιστη) απλα ο οποιοσδηποτε μουσικος να παιρνει ακριβως ΟΤΙ του ΑΞΙΖΕΙ

 

υπάρχει μεγάλη αλήθεια σε αυτό που λές, αλλά εγώ δεν θα τολμούσα να το πώ είναι πολύ σκληρό

:oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανίζεται κάποια που μάλλον δεν παίζει κανένα μουσικό όργανο και λέει "ας κάνουμε εδώ στο ΝΟΙΖ την αρχή" κλπ κλπ. Περιττά τα σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου