Προς το περιεχόμενο

R.E.A.P.E.R. new Sequencer


spirou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο το reaper και με πολύ καλές προοπτικές να γίνει ακόμη καλύτερο!

 

Αλλά!

 

Ο μόνος λόγος πραγματικά που με κράτησε στο να κάνω την μετάβαση είναι ο τρόπος που διαχειρίζεσε τα plugins! Μου φάνηκε πολύ άβολος, σε σημείο που χάνεις την μπάλα, και πρόχειρα σχεδιασμένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και μία ώρα προσπαθώ να βρω πως στο καλό μπαίνει το EZdrummer... Ξέρουμε κάνα άλλο Plug In που μπορώ να δοκιμάσω?

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Funky,

Πήγαιναι στο:

Options-->Preferences-->Plugins-->VST, δίπλα έχει ένα κουτάκι με το πλήκτρο ADD, πάτησε το και επέλεξε τον φάκελο που έχει το .dll του ezdrummer και στη συνέχεια όποιους άλλους φακέλους έχουν μέσα τα plugins σου.

Στη συνέχεια πάτα Rescan Directory.

Μετά πήγαινε στο κανάλι που έχει τα τύμπανα και πάτα το FX,  πήγαιναι στο VSTi ή Instruments (ανάλογα που το έβαλε...) και επέλεξε το ezdrummer (εμένα μου το δείχνει σαν "dfh sampler(x86)(toontrack)16 out")

Λογικά και αν όλα έχουν γίνει σωστά θα αρχίσει να φορτώνει τα δείγματα και πλέον είναι έτοιμο να παίξει.

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

παιδιά, πιο "ελαφρύ" για το  PC ποιο θεωείται, το Reaper ή το Fruity Loops? ή κάποιο άλλο DAW? με ενδιαφέρουν τα βασικά, ηχογράφηση κιθάρας-μπάσου με Guitar Rig/Amplitube  και EZ Drummer..

 

thanks!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και EZ Drummer..

Ψάχνεις "ελαφρύ" DAW και θα φορτώνεις το EZ Drummer που κάποια samples του φτάνουν τα 400 ΜΒ?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνεις "ελαφρύ" DAW και θα φορτώνεις το EZ Drummer που κάποια samples του φτάνουν τα 400 ΜΒ?

 

δεν το χρησιμοποιώ πάντα το EZ Drummer..γι'αυτό με νοιάζει περισσότερο σε πρώτη φάση το DAW και μετά θα ψάξω για άλλα drum vst's..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσθέστε με ως έναν επιπλέον ικανοποιημένο χρήστη.

Με την ευκαιρία που το ξεθάψατε, να πω οτι το παράτησα γιατί δεν δουλεύει σωστά το bridge για τα 32bit plugins, με αποτέλεσμα να κολλάει και να κλείνει μόνο του.

σ.σ: Έχω όλες τις αναβαθμίσεις.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου