Προς το περιεχόμενο

Πρόταση - NOIZ DRUM FESTIVAL AND BAZAAR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Κοιτάξτε πιστεύω οτι υπάρχουν πάρα πολλοί συνάδελφοι μουσικοί με καταπληκτικές ιδέες και με οράματα και είμαι σίγουρος οτι αν τις διατυπώσουν η σ΄ύνθεσή τους θα δώσει μια εκπληκτική συνισταμένη δημιουργίας.Απλά ο χαβαλές και ο πεσιμισμός που αναπτύσσεται γύρω απο το θέμα δεν τους αφήνει να απελευθερώσουν και να εκφράσουν τις δημιουργικές τους ιδέες

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποιος πεσιμισμός;

Είδες 2 3 άτομα που τους άρεσε η ιδέα. Πιάσε τους, οργανωθείτε και εδώ είμαστε και μετά :)

 

Άλλη πρόταση συμβουλή. Ψάξε στις αγγελίες. Βρες συναδέλφους που πουλάνε ντραμς σετ και ρώτα τους αν θα τους ενδιέφερε να συμμετάσχουν σε κάτι τέτοιο.

 

Πάρε τη μπάντα σου και κανονίστε λάιβ για τότε.

 

Ψάξε το δάσκαλό σου και πες του να κάνει σεμινάριο. Κάνε εσύ αν έχεις κάτι να μεταφέρεις.

 

Εγώ θα σου φέρω τον ντράμερ που παίζουμε για βόλτα. Οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω ντράμερ, αλλά μπορώ να φέρω ένα ντραμ-μασίν που έχω, αν υποσχεθεί να είναι φρόνιμο.

 

 

Μάλλον τον εαυτό σου υποτιμάς με τέτοιο χιουμοράκι

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μπορώ να προσφέρω τις υπηρεσίες μου σαν κιθαρίστας.Στα περισσότερα demonstrations που έχω δει, πάντα μαζί με τον drummer υπάρχει και κάποιος άλλος για να κρατάει συνοδεία.Σοβαρά, αν χρειάζεται ενδιαφέρομαι οπότε στείλε μου πμ.

Επίσης νομίζω ότι το καλύτερο θα ήταν στην αρχή όλο αυτό να ενταχτεί στα πλαίσια μιας άλλης, μεγαλύτερης εκδήλωσης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως, το θέμα πράγματι χάνει δημοσιότητα απο τη στιγμή που είναι στο περι ανέμων.

 

μπορεί όντως να είναι δύσκολο εγχειρημα, και ο melodic drummer ακομα να μην εχει ξεκινησει απο κάτι χειροπιαστό και εύκολα υλοποιήσιμο, αλλά το γεγονός οτι βρίσκεται στο "περι ανεμων" αποτελεί ακόμα μια οπισθελκουσα

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τον εαυτό σου υποτιμάς με τέτοιο χιουμοράκι

 

Φίλε (ή φίλη), εγώ σε προστατεύω και πρέπει να με ευχαριστήσεις. Δύο-τρία να γράψω ακόμη, θα είσαι βέβαιος ότι η ιδέα σου δεν πέρασε επειδή κάποια ανώριμα άτομα σαν εμένα εμπόδισαν τους άλλους να κατανοήσουν τη σοβαρότητά της.

 

Έτσι, θα παραμείνεις ασφαλής από το να κατανοήσεις την αλήθεια : ότι η ιδέα σου είναι ελάχιστα τεκμηριωμένη, εν' πολλοίς στηριγμένη σε φανταστικά και όχι πραγματικά δεδομένα, ότι είναι ακατάλληλη για τους δύσκολους καιρούς που διανύει η κοινωνία μας και - στη τελική - ότι ο μόνος αρμόδιος να σου απαντήσει, το έχει κάνει εδώ και αρκετές σελίδες.

 

Είδες, είμαι προτιμότερος με το χιουμοράκι, άκου που στο λέω... κάτι ξέρω...

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε (ή φίλη), εγώ σε προστατεύω και πρέπει να με ευχαριστήσεις. Δύο-τρία να γράψω ακόμη, θα είσαι βέβαιος ότι η ιδέα σου δεν πέρασε επειδή κάποια ανώριμα άτομα σαν εμένα εμπόδισαν τους άλλους να κατανοήσουν τη σοβαρότητά της.

Ω! ναι γιατί εάν οι άλλοι απέρριπταν ωμά και απροκάλυπτα την <<ιδέα μου>> θα καταλαμβανόμουν απο ιδεοληψία

  ...και τότε θα σταματούσα να κάνω τη δουλειά που κάνω,θα σταματούσα να είμαι χομπίστας μουσικός και γενικά η ζωή μου θα ήταν μαύρη και καταθλιπτική.Έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ για την προστασία...

 

Έτσι, θα παραμείνεις ασφαλής από το να κατανοήσεις την αλήθεια : ότι η ιδέα σου είναι ελάχιστα τεκμηριωμένη, εν' πολλοίς στηριγμένη σε φανταστικά και όχι πραγματικά δεδομένα, ότι είναι ακατάλληλη για τους δύσκολους καιρούς που διανύει η κοινωνία μας και - στη τελική - ότι ο μόνος αρμόδιος να σου απαντήσει, το έχει κάνει εδώ και αρκετές σελίδες.

  Αιθεροβάμων δεν υπήρξα ποτέ,πολλώ δε μάλλω μεμψήμοιρος...

 

 

Είδες, είμαι προτιμότερος με το χιουμοράκι, άκου που στο λέω... κάτι ξέρω...

 

:)

 

 

Μωρέ όντως σε προτιμώ με το χιουμοράκι,αλλά για άλλους λόγους απο αυτούς που υπονοείς εσύ!

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παιδιά δεν χρειάζονται αντιπαραθέσεις σε προσωπικό επίπεδο και ιδιαίτερα όταν το θέμα αφορά την ευγενή συνεισφορά. Εξέφρασα ήδη την γνώμη μου εκ μέρους του Noiz. Δεν είπα ότι δεν μπορεί να γίνει, απλά δεν μπορεί να στηριχθεί ένα τέτοιο εγχείρημα σε εθελοντική εργασία. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πάρα πολύ καλές προθέσεις. Υπάρχουν κάποια σχέδια για μια εκδήλωση το φθινόπωρο. Μέχρι τότε θα τα ξαναπούμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου