Προς το περιεχόμενο

Εχεις κανείς εμπειρία με το Behringer VT911 πετάλι?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.behringer.com/EN/Products/VT911.aspx

 

Το έχω στα χέρια μου καινούριο, και μόλις πριν λίγο το δοκίμασα (δεν μπορώ να πώ ότι τρελλάθηκα κιόλας, παρόλα αυτά σαν κάτι να λέει...). Συμβαίνουν όμως τα εξής περίεργα... όταν καταλάθος κούνησα με το πόδι μου τον μετασχηματιστή έκανε έναν απίθανο θόρυβο-σκρατς και εστιάζοντας στο βύσμα που καταλήγει στο πετάλι, κουνόντας το έκανε απίστευτους θορύβους (!!!!!! μόλις το άνοιξα απο το κουτί του μιλάμε !!!). Επίσης το εν λόγω πετάλι έχει ώς βάση του λάμπα. Δεν έχω άλλα παρόμοια εμπειρία στο παρελθόν, αλλα δεν θα έπρεπε η λάμπα να φωτίζει? (αντιθέτως υπάρχει μια πολυ μικρή σπίθα στο βάθος στης λάμπας, σαν να αργοπεθαίνει!!!!!). Εχει κανείς ιδεά να με διαφωτίσει? Λύνεται κάπως ο θόρυβος απο το βύσμα του ρεύματος? θέλει αλλαγή λάμπας? ή έτσι είναι?

 

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο πιθανό είναι να έχει χαλάσει κάπου το καλώδιο ή να μην το εχουν κολλήσει καλά και να κάνουν επαφή οι αγωγοί μιας και είναι και καινούργιο!Ο μετασχηματιστής ήταν δικός σου απο πριν η ήταν μαζί με το πετάλι? Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα στην κατασκευή του input του πεταλιού απ'την άλλη!Πάντως οι λάμπες τόσο ανάβουν!ίσα ίσα που αχνοφαίνονται,δεν είναι για να φωτίζεις το δωμάτιο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε ότι το αγόρασα πριν μια ώρα..... ελλατωματικό δηλαδή? το πάω πίσω? Οσο για την λάμπα, απλά απορία μου ήταν... Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τηλεφωνησε τους και θα βρεις αμεσα πιστευω την ακρη.Χανεις χρονο εδω στο να εισαι ονλαιν.

Και απο οτι καταλαβαινω αγοραστηκε απο εγχωριο καταστημα,τοσο το καλυτερο στο θεμα του ''μετα πωλησης εξυπηρετηση''.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με το μαγαζί, θα τους το πάω να το στείλουν στην εταιρεία (μάλλον) να το δούν. Δεν με ήθελε γενικώς αυτή η αγορά σήμερα  ;D Ευγενέστατος το παλικάρι στο κατάστημα, αλλα θα φάω αρκετό πήγαινε έλα τελικά για το πετάλι....  :P

 

Ευχαριστώ πάντως  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με το μαγαζί, θα τους το πάω να το στείλουν στην εταιρεία (μάλλον) να το δούν. Δεν με ήθελε γενικώς αυτή η αγορά σήμερα  ;D Ευγενέστατος το παλικάρι στο κατάστημα, αλλα θα φάω αρκετό πήγαινε έλα τελικά για το πετάλι....  :P

 

Ευχαριστώ πάντως  :)

καλυτερα ετσι..αλλα ας το τσεκαρεις στο καταστημα μαζι με τον πωλητη.Ισως ετσι απλα στο αλλαξουν με αλλο που δεν θα εχει το προβλημα που συναντησες.Αν στο κανει και το αλλο μηχανημα..τοτε...παρε τα χρηματα καλυτερα πισω.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει την ιστορία του σήμερα.... ενώ γενικώς δεν είμαι ιδιότροπος στις συναλλαγές μου .... το πρώτο πετάλι που μου έδωσαν στο καταστημα είχε λίγο ταλαιπωρημένη συσκευασία... το οποίο δεν μου άρεσε (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υπήρχε πρόβλημα στο πετάλι, δικιά μου παραξενιά, να νοιώσω ότι αγόρασα καινούριο πράμα). το αντελήφθηκα βγαίνοντας απο το μαγαζί και γύρισα και ζήτησα άλλο σφραγισμένο (το οποίο μου το έφεραν αμέσως).... Κανένα παράπονο δεν έχω απο το μαγαζί βεβαίως, πολύ εξυπηρετικός ο άνθρωπος (και γνωστο όνομα), αλλα μάλον εγώ είμαι γκαντέμης τελικά...  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πάω Τρίτη ή Τετάρτη πάλι το πετάλι πίσω για να στο στείλουν για φτιάξιμο (αυτή είναι η συννενόηση απο τηλεφώνου που έγινε σήμερα)... βλέπουμε  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου