Προς το περιεχόμενο

Ένας Κρητικός συρτός από lambrosgg


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενημερωτικά ρώτησα για το τι μαγνήτης είναι,

μαγνήτη ήδη έχει το λαούτο, συγκεκριμένα έχει ένα Dean Markley, οπού γενικά χρησιμοποιείται στα λαούτα.

Όσο αναφορά την ηχογράφηση μέσω υπολογιστή μπορείς να μου πεις τι χρησιμοποίησες από  hardware?

 

και πάλι ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α να χαθείς harilatron με κανες κ γέλασα.

 

Και ο dean είναι αρκετά καλός, βγάζει πιο "παραδοσιακό" ήχο. Γενικώς αυτοί οι 2 παίζουν. Σε αυτό που είχα στο βίντεο δεν θυμάμαι ποιος ήταν (θα ρωτήσω τον ιδιοκτήτη να σου πω). Σου ξαναλέω πάντως ότι αυτό που ακούγεται στο βίντεο δεν θεωρείται καλός ήχος λαούτου.

 

Ο εξοπλισμός ήταν Καρφί σε Radial PROD2 DI σε Tascam US-122 Mk2 σε guitar rig (ακριβώς τί εφέ δεν θυμάμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μπράβο Τζίτζη. Το ήξερα ότι εκείνες οι μετοχές gg που είχα αγοράσει πριν 3 χρόνια...... κάποτε θα ανέβουν.  :D

 

 

LOL  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Προς τον αρχικο ποστερ: μπορει να μην μου φερνει στο νου κρητικες βρακες και ρακες, και να μη βλεπω τον Ψηλορειτη ακουγοντας το (μου φερνει κατι se A. Branduardi) αλλα μου αρεσει παρα πολυ. Συγγαρητηρια για το adventure spirit σου.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου