Προς το περιεχόμενο

Spiritual Beggars announce new singer, Apollo Papathanasio.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=46588400&blogId=535439129

Εδώ η ανακοίνωση του Amott μαζί με κάποιες πληροφορίες

για το νέο album που κυκλοφορεί σε λίγους μήνες. Επίσης η μπάντα έχει κλείσει κάποια live στην Ιαπωνία και αναμένονται φυσικά κι άλλες ημερομηνίες σ' όλο τον κόσμο μέσα στο 2010 και πιο μετά. \m/ :D

 

Ακούστε εδώ κι ένα sample απ' τον καινούριο δίσκο... http://www.myspace.com/spiritualbeggars

 

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!! ;D ;D :-*

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτά τα παιδιά από τους Firewind μια χαρά προκόψανε ;D ;D

 

Να πω την αλήθεια μου τώρα που άκουσα το sample χαλάστηκα λίγο από το πως ταιριάζει η φωνή. Μου μοιάζει κοινότυπη σε σχέση με τον προηγούμενο. Βέβαια το μέρος είναι δοκιμαστικό, οπότε θα δείξει πως θα είναι στο τελικό πράγμα.

 

Άλλος χαρακτήρας η φωνή. Μεγάλες αλλαγές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω και εγώ ότι η φωνή του JB (και του Spice παλιότερα) ταίριαζε περισσότερο με το Heavy Rock των Beggars. ο Apollo είναι πιο πρίμος και υψίφωνος. Υπομονή, θα δούμε. Το θέμα είναι ότι οι πολλές συνεργασίες χαλάνε τις κανονικές μπάντες. Με τους Firewind τι θα γίνει?

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Νομίζω και εγώ ότι η φωνή του JB (και του Spice παλιότερα) ταίριαζε περισσότερο με το Heavy Rock των Beggars. ο Apollo είναι πιο πρίμος και υψίφωνος. Υπομονή, θα δούμε. Το θέμα είναι ότι οι πολλές συνεργασίες χαλάνε τις κανονικές μπάντες. Με τους Firewind τι θα γίνει?

 

+1

Ενταξει...Πρωτα διώχνουν τον spice..(θεος...)...

Τον αντικαθιστούν με τον επίσης γαμάτο JB...

Σαν χροια δν ειχες να κάνεις με 2 διαφορετικούς κόσμους...

Και μου χώνει τον powera απο τους firewind...

Γιατι ρε πούστη υψηλόφωνο...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο που άκουσα απο τo sample..Δεν τα πάει άσχημα τουλαχιστον για τα νέα κομμάτια υποθέτω την κανει την δουλειά...

Και μάλλον δεν μιλάμε για μάπα φάση...

Αλλα μόνο και μόνο που σκέφτομαι ότι θα δώ μια απο τις μπάντες που καραγουστάρω live να τα σκοτωνει τα παλαιότερα κομμάτια ο τραγουδίαρης...

Εκείνα τα κομμάτια ήταν αλητεία...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν fan (και του είδους γενικώς και των Beggars) αλλά μπορώ να πώ άνετα πως απογοητεύτηκα. Και με την αποχώρηση του αλητάμπουρα και με την επιλογή του νέου τραγουδιστή. Καλός χρυσός και ωραιότατη φωνή ο "Apollo" αλλά με Spice και JB πιο πίσω... δεεεεν... Πείτε με ελεύθερα γραφικό.

 

 

Τουλάχιστον θα'χουμε ν'ακούμε περισσότερο Grand Magus πλέον!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν fan (και του είδους γενικώς και των Beggars) αλλά μπορώ να πώ άνετα πως απογοητεύτηκα. Και με την αποχώρηση του αλητάμπουρα και με την επιλογή του νέου τραγουδιστή. Καλός χρυσός και ωραιότατη φωνή ο "Apollo" αλλά με Spice και JB πιο πίσω... δεεεεν... Πείτε με ελεύθερα γραφικό.

 

 

Τουλάχιστον θα'χουμε ν'ακούμε περισσότερο Grand Magus πλέον!  8)

 

Πολυ ωραίοι οι grand magus...

Aλλα έχεις ακούσει spice and the RJ BAND??

Πάρε ένα medley από τα παλιά...

 

 

Και ακόμα καλύτερα η μπαντα του ludwig witt(SPIRITUAL BEGGARS, SHINING) me bill steer(CARCASS, NAPALM DEATH), ονόματι firebird??

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα στο youtube, πάντως όποιος γουστάρει rock/blues me 70's ήχο θα γουστάρει...

 

Μηπως να μιλήσω για τις παλιότερες φάσεις του spice??

Tους kayser που ηταν σε άλλη κατευθυνση μουσικα??

 

 

H τους γαμάτους mushroom river band????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nordic μ'αρέσεις!!!

 

 

Τους ξέρω τους παραπάνω, αλλά δυστυχώς οι (κατ'εμέ) καλύτεροι του Spice ήταν χαλαρά οι MRB και τους διέλυσε... Άγνωσται αι βουλαί του Spice! Τον Steer και τους λοιπούς απλά τους βρίσκω απολαυστικούς, και τους Kayser απορώ γιατί επιμένουν να τους λένε thrash...  ;D

Όπως και να'χει, ανέφερα τους Grand Magus επειδή είναι ψιλοκόλλημά μου!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ρε παιδιά τώρα μην τους αδικούμε τους beggars... Ποτέ δεν ήταν τόσο tripping όσο οι Monster Magnet ούτε τόσο αλητεία όσο οι Down ούτε τόσο βαριοί όσο οι Kyuss... Μια χαρά θα τους κάτσει στο stonerιζοφερμενο metal που παίζουν ο powerας τραγουδιστής!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου