Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά,

τραγουδάει με τον Μάλαμα η κοπέλα, τη βρίζετε

αν βγάλει κανά ντιβιντί με τον σηρινάκη, θα τη βρίζετε.

 

Τι να κάνει επιτέλους η κοπέλα για να σας ικανοποιήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

καταρχην,αν η ματσουκα απο την περασμενη πεμπτη αρχιζε να τραγουδαει συστηματικα με τον μαλαμα(γιατι το βγηκε μια φορα και τραγουδησε δεν μας δινει το δικαιωμα να λεμε ''τωρα που τραγουδαει με τον μαλαμα''!)και σταματησει να παιζει σε βλακειες στην τιβι και να ειναι αυτο που ειναι να σαι σιγουρος πως θα παρω πισω οσα ειπα!

αν κανει δηλαδη μια στοφη στην καριερα της,

ετσι οχι!

 

Ιούλιος 2008, παράσταση Βατρα-Χ του Δημήτρη Λιγνάδη, Επίδαυρος, στο πλαίσιο του Φεστιβάλ Αθηνών, άρα την παράσταση την επέλεξε και ο Λούκος

Μάιος 2007, παράσταση Πολύ κακό και τίποτα, θέατρο Χώρα

 

Πέμπτη, ανέβηκε στη σκηνή και είπε ΕΝΑ τραγούδι, εν είδει happening

 

Τελευταία τηλεοπτική εμφάνιση...παλιά

Τελευταία γυμνή φωτογράφιση...παλιότερα

Δεν ξέρω, δε με νοιάζει, αν χρειαστει βρίσκεται

 

Δεν ξέρω πότε θα της επιτρέψεις να κάνει στροφή στην καριέρα της κι αυτό μια ταμπέλα είναι.Μακάρι για την ίδια και για όλους να έχουν το δικαίωμα της επιλογής...και να βιοπορίζονται από αυτό που γουστάρουν

 

Όμως επιμένω, αν ο Μάλαμας ξεπουλήθηκε, αλλοτριώθηκε και όλα αυτά επειδή έγινε αυτό,

ΆΡΑ και η Ματσούκα αυτόματα έγινε σοβαρή, του εντέχνου , κουλτουριάρα. Για μένα η απάντηση είναι κοινή και στις δύο περιπτώσεις. Για σένα;

 

 

 

 

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,

τραγουδάει με τον Μάλαμα η κοπέλα, τη βρίζετε

αν βγάλει κανά ντιβιντί με τον σηρινάκη, θα τη βρίζετε.

 

Τι να κάνει επιτέλους η κοπέλα για να σας ικανοποιήσει;

 

Θα μας κόψει η λογοκρισία...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, ταυτίζομαι με blue:

 

Λόγω μεγάλης μυϊκής μάζας έχω γνωρίσει πολλές ηθοποιές. Κατά κύριο λόγο είναι καλλιεργημένα άτομα με προσόντα, που αγωνίζονται (με το να στερούνται βασικές υλικές αναγκες) να μην ξεπουληθούν σε καθημερινές σειρές (τύπου βραζιλιάνικες) ή σε εκπομπές που θα έκαναν τις γλάστρες.

 

Θέλω να πω οτι κατά την άποψη μου μια ηθοποιός σαν τη Ματσούκα που έχει παίξει σε σχετικά αξιοπρεπείς σειρές (δεν εχω δει καμια ολόκληρη) και στον κινηματογράφο απέχει κάτι έτη φωτός από τα σύγχρονα τσόκαρα. Δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση αν η Ματσούκα έχει όλα τα cd του Μάλαμα ή του Tom Waits ούτε αν έχει μια πιο πλούσια βιβλιοθήκη από τη δική μου.

 

Άρα, ουδέν μεμπτόν στο συμβάν, η ποιότητα που αποδεδειγμένα (για τα κριτήριά μου) φέρει (;D) δεν εξαλείφεται επειδή είναι πανέμορφη και ο Μάλαμας δεν έκανε τίποτα τρομερό, πιθανότατα ανέβασε μια φίλη του στη σκηνή. Μάλιστα νομίζω οτι βρίσκεται στη θέση να γνωρίζει πολύ καλά οτι αυτό θα ενοχλούσε το κοινό του, το ίδιο κοινό που συμφωνείτε οτι είναι για χέσιμο.

 

Στην ερμηνεία της δεν είδα ψυχή ούτε τίποτα άλλο αξιόλογο, παρά μόνο άγχος, γεγονός που επίσης συνηγορεί υπέρ της : αν ήταν κανένα ψώνιο θα είχε πολύ περισσότερο αέρα. Τώρα πού το είδε ο σχολιαστής στο youtube το "δηθεν στήσιμο" δεν το πιάνω ντιπ.

 

(μόνο που εγώ δεν διαθέτω μεγάλη μυϊκή μάζα, απλά είμαι και-γαμώ-τα-άτομα  :P )

 

Δεύτερον:

 

Παντως απο αυτες τις τραγουδιστριες που εχει μαζι του ο Μαλαμας τελευταια

η Ματσουκα ειναι μακραν καλυτερη (σε φωνη και εμφανιση). Αυτο δεν σχολιαστηκε.

 

 

η Μαρίνα δηλαδή δεν είναι καλύτερη φωνή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και είναι της μόδας τώρα τελευταία, να πω και εγώ ότι δεν διάβασα όλες τις σελίδες του θέματος.. :) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω 15 σελίδες τώρα, και ακόμα δεν έχω καταλάβει, ποιός είναι ο Μάλαμας.

 

 

Αυτος που παιζει κιθαρα,διπλα στην Ματσουκα.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και είναι της μόδας τώρα τελευταία, να πω και εγώ ότι δεν διάβασα όλες τις σελίδες του θέματος.. :) :) :) :)

 

Βαρέθηκα να διαβάσω..........

Μπορείτε να μου πείτε τι σκέφτομαι;

;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και είναι της μόδας τώρα τελευταία, να πω και εγώ ότι δεν διάβασα όλες τις σελίδες του θέματος.. :) :) :) :)

 

 

 

ποτε δεν ειναι αργα!

μπορεις να το διαβασεις τωρα! :)

θα με ενδιεφερε η αποψη σου!

(μιλαω σοβαρα)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω 15 σελίδες τώρα, και ακόμα δεν έχω καταλάβει, ποιός είναι ο Μάλαμας.

 

Να σου πω και εγω στη θεση σου θα μπερδευομουνα... ;D,φανταζομαι οτι αυτο που εχεις καταλαβει απο τις περιγραφες των φαν του ειναι οτι ειναι ενας πρωην μπεκρης τραγουδοποιος,που ηταν ποιοτικος και στρατευμενος στον αγωνα (ποιον αγωνα μη με ρωτας ουτε εγω εχω καταλαβει) και στα παλια καλα χρονια ανεβαζε στο παλκο αξυριστες φοιτητριες με ταγαρια που καπνιζαν Σαντε αφιλτρο & κυλιοντουσαν μαζι πανω στα ξερατα & στα σπασμενα μπουκαλια απο τη ρετσινα Μαλαματινα που καταναλωναν την ωρα του live και ολοι περναγαν πολυ ωραια ,τωρα πουληθηκε στο συστημα,πινει πρασινο τσαι και εμφανιζεται  με ωραια γκομενακια που κανουν πληρη αποτριχωση και 28 ωρες την ημερα γυμναστικη...και ολοι περνανε πολυ χαλια ;D

 

p.s. επειδη σε ξερω δεν χανεις και τιποτα που δεν τον ξερεις....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου