Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του Ψυχικού ή της Εκάλης?

 

του ψυχικου! :)

 

Στην αγορά της "γουρούνας", τι ιδεολογία είχες?...Οικολογική ας πούμε?

 

χαχα.

η αγορα της γουρουνας ειχε ιδεολογικους λογους απο πισω.

οπως εχω πει ειμαι γεννημενος μηχανοβιος ιδεολογικα!

αλλα και γεννημενος χεστης, οποτε η μηχανη ηταν εκτος του τραπεζιου.

αρα η γουρουνα ειναι μονοδρομος! :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καποιοι σαν κι εμας, ισως...

Καποιοι απο τους γνωστους μουσικους επισης.

Αλλα υπαρχουν και αλλοι που οπως ειχε πει ο Zappa, "we're only in it for the money"...

Αστον αυτόν. Αλλο κεφάλαιο. Ή μάλλον άλλο βιβλίο.

Εμείς αν περιμέναμε να ζήσουμε από τη μουσική ...............

 

αλλα το βρισκω πολυ πολυ λογικο, ειδικα για ανθρωπους που σαν και μενα πισω απο καθε πραγμα υπαρχει σε μεγαλο βαθμο και ιδεολογια!

Και ποιά ήταν αυτή που πρόδωσε ο Μάλαμας ρε Αλέξανδρε ανεβάζοντας στη συναυλία μια φίλη του που αγαπάει και προφανώς εκτιμάει να πει ένα κομμάτι ;

Αντε γιατί θα με τρελλάνεις....

Και μη μου αρχίσεις την πορεία ζωής και ήθος και πίπες καπαμά.

Την ιδεολογία που σε κρατάει σημαιοφόρο κατά της επαίσχυντης αυτής του κίνησης if you please only.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ιδεολογία που σε κρατάει σημαιοφόρο κατά της εποαίσχυντης αυτής του κίνησης if you please only.

Καλά σου λέει ρε...το Νέστορα που ανεβάζει στη σκηνή κάτι σούργελα σαν τον Longshadow και τον Κουλτούρα, γιατί δεν τον κριτικάρεις? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σου λέει ρε...το Νέστορα που ανεβάζει στη σκηνή κάτι σούργελα σαν τον Longshadow και τον Κουλτούρα, γιατί δεν τον κριτικάρεις? ;D ;D

 

E... γιατι ειναι τζεντλεμαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιά ήταν αυτή που πρόδωσε ο Μάλαμας ρε Αλέξανδρε ανεβάζοντας στη συναυλία μια φίλη του που αγαπάει και προφανώς εκτιμάει να πει ένα κομμάτι ;

Αντε γιατί θα με τρελλάνεις....

Και μη μου αρχίσεις την πορεία ζωής και ήθος και πίπες καπαμά.

Την ιδεολογία που σε κρατάει σημαιοφόρο κατά της επαίσχυντης αυτής του κίνησης if you please only.

 

ειπα!

οτι μας εφερε μεσα στα μουτρα την αταλαντη.

στον δικο μου κοσμο, δεν ταιριαζουν μαζι συναυλιες για την υπερασπιση των αναρχικων απο την μια και λαιβ με τιβισταρλετιτσες απο την αλλη.

ιφ γιου νοου γουατ αι μιν.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω και γω την ταπεινη μου αποψη.Καταρχας να πω οτι συμφωνω κατα ενα μερος με τον BigAlejandro,οτι ο καλλιτεχνης δηλαδη πρεπει να εχει μια συνεπεια σε αυτα που μας περναει μεσα απο τα τραγουδια του και σε αυτα που πρατει προσωπικα.

 

αυτο ειναι το μονο που πρεπει να κρατησουμε! :P

 

Βεβαια και το να ειμαστε τοσο αυστηροι μονο με τους Ελληνες καλλιτεχνες ουτε αυτο ειναι καλο,διοτι τους εξω μια χαρα τους ακουμε και ας εχουν εμφανιστει σε εκπομπες τυπου Ρουλα Κορομηλα.Αν δηλαδη κρινουμε τοσο αυστηρα την Ματσουκα που πουλησε την κορμαρα της στο nitro τι πρεπει να κανουμε στον μεγα Πουλικακο που πουλησε την φωνη του στα μικρογευματα Γρηγορης?

 

 

γιατι ειναι διαφορετικο να φωτογραφιζεσαι γυμνη στο νιτρο, διαφορετικο να κανεις διαφημιση στα ραδια επειδη εχεις χαρακτηριστικη φωνη(πουλικακος-τζουμας)και εντελως διαφορετικο να διαφημιζεις το μιλκο επειδη εισαι στο πικ της καριερας σου(βουρλιωτης)

δεν βρισκεις?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα καλά ρε Μπιγκ Αλέχαντρο αλλά δε σου έχουν πει πως όταν δημοσιοποιείς μία είδηση βάζεις ξεχωριστά την είδηση και ξεχωριστά τα προσωπικά σου σχόλια;

εμένα ας πούμε δε με χάλαγε να τη ακούσω να τραγουδάει (να σχηματίσω και άποψη δική μου) αλλά με κάνεις να πιστεύω "άστο καλύτερα" χωρίς καν να ακούσω το τραγούδι με αξιοπρέπεια (λόγω ποιότητας του βίντεο).

 

Δεν ξέρω δηλαδή πως την έχει δει έτσι ο κόσμος και ξεχωρίζονται σε "μυημένοι" και "αμύητοι" και ανταλλάζουν απουσία σεβασμού. στο κάτω-κάτω δεν έκανε στριπτίζ, ούτε ντύθηκε προκλητικά, τραγούδησε...

 

καταρχην ποιος σου πε πως το ενδιαφερον μου ηταν να δημοσιοποιησω μια ειδηση?

εξεφρασα ΞΕΚΑΘΑΡΑ την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ για ενα θεμα στο οποιο βρεθηκα μπροστα.

 

και δυστυχως ο κοσμος παντου ξεχωριζει σε μυημενους και σε αμυητους.

οχι με τοσο ευδιακρητα ορια, αλλα ισχυει.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εντελως διαφορετικο να διαφημιζεις το μιλκο επειδη εισαι στο πικ της καριερας σου(βουρλιωτης)

δεν βρισκεις?

Πάλι οι διαφημιστές σου φταίνε? ;D

Ξεκόλλα ρε Αλέξανδρε...έτσι είναι ο κόσμος έξω από το Αρσάκειο...μεγιστοποιείς ένα καθημερινό γεγονός.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μία μου αρέσει που έχεις μια εφηβική ένθερμη αντιμετώπιση του πράγματος, από την άλλη όμως επιμένω ότι το βλέπεις στραβά.

Ούτε λόγια άλλαξε, ούτε μουσική, ούτε τον Πλεύρη ανέβασε.

Μια φίλη του ανέβασε και στο φινάλε δες το και σαν είδος μαγκιάς που γυρνάει και σου λέει "Αγαπητοί μου άσχετα πως στραβά το χετε πάρει μιας και διαβάζετε "Λοιπόν" και βλέπετε μέχρι καψίματος Youtube η τάδε είναι φίλη μου και γουστάρω να πω ένα τραγουδάκι μαζί της.

Δεν είναι Ντούβλη, δεν είναι τούβλο και ειλικρινά το σκάλωμα δικό σας. Για τους αντιρρησίες συνειδήσεως, η πόρτα ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα."

 

Και το αφήνω εδώ γιατί νόημα δεν έχει πλέον και το παρατραβήξαμε.

Δεν με πείθεις και γνώμη δεν αλλάζεις.

Αρα;

Τα λέμε στον καφέ/μπύρα.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι οι διαφημιστές σου φταίνε? ;D

Ξεκόλλα ρε Αλέξανδρε...έτσι είναι ο κόσμος έξω από το Αρσάκειο...μεγιστοποιείς ένα καθημερινό γεγονός.

 

Από την μία μου αρέσει που έχεις μια εφηβική ένθερμη αντιμετώπιση του πράγματος, επιμένω ότι το βλέπεις στραβά.

Ούτε λόγια άλλαξε, ούτε μουσική, ούτε τον Πλεύρη ανέβασε.

Μια φίλη του ανέβασε και στο φινάλε δες το και σαν είδος μαγκιάς που γυρνάει και σου λέει "Αγαπητοί μου άσχετα πως στραβά το χετε πάρει μιας και διαβάζετε "Λοιπόν" και βλέπετε μέχρι καψίματος Youtube η τάδε είναι φίλη μου και γουστάρω να πω ένα τραγουδάκι μαζί της.

Δεν είναι Ντούβλη, δεν είναι τούβλο και ειλικρινά το σκάλωμα δικό σας. Για τους αντιρρησίες συνειδήσεως, η πόρτα ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα."

 

Και το αφήνω εδώ γιατί νόημα δεν έχει πλέον και το παρατραβήξαμε.

Δεν με πείθεις και γνώμη δεν αλλάζεις.

Αρα;

Τα λέμε στον καφέ/μπύρα.....

 

ειπα και πριν!

δεν χρειαζεται και να συμφωνουμε ολοι σε ολα!

 

και φυσικα τα λεμε στον καφε αν κερασεις!  ;D

 

P.s.με ενα προχειρο σερτς για να βρω και αλλα λινκς να στηριξω υπουλα την θεση μου, ανακαλυψα πως η αδερφη της ειναι πιο ομορφη και τραγουδαει κιολας!

μηπως επρεπε να ανεβασει αυτη?

καλυτερα θα ταν! :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου