Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

''Αααωωωωωωωωμμμμμμμ Αααωωωωωωωμμμμμμμ.'                                                           

+3

Όχι και εσύ ρε Παύλοοοοοο....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

BTW η πριγκιπέσα έχει ακριβώς την ίδια εισαγωγή με το "τούτο τον μήνα" και επίσης είναι από τα πιο μέτρια τραγούδια του Σωκράτη!!!

 

Εντάξει δεν είναι "Της Άρτας το γιοφύρι" ή "Τα παιδιά μεσ' τη πλατεία" (προσωπικά γούστα) αλλά το γουστάρω επίσης.

Από κει και πέρα τον Σωκράτη Μάλαμα τον θυμάμαι από τότε που έπαιζε κιθάρα για τον Νίκο  Παπάζογλου και να δεις μάλλον έχουν περάσει και 23-25 χρόνια ;

Και όσο μας τσιγκλάει μια έκτακτη ερμηνεία της κας Ματσούκα νομίζω ο δημιουργός έχει κάθε δικαίωμα να δίνει τα τραγούδια του και να τα ερμηνεύουν όπως και όποτε αυτός γουστάρει !

Ναι η young princess μέσω marketing Βασίλη Καρά έγινε πιθανόν το ελληνικό τραγούδι με την μεγαλύτερη επισκεψιμότητα στο youtube.

Και ρωτώ, Μας χαλάει που ένας τραγουδοποιός μετά από 30 χρόνια συνεχής πορείας θέλησε να συνυπάρξει για μερικά λεπτά στο σανίδι με μια πολύ όμορφή ηθοποιό (wanna be αοιδός) ;

Μας χαλάει που ένας Έλληνας καλλιτέχνης μετά από 30 χρόνια βγάζει επιτέλους "πολλά" λεφτά από το τραγούδι ;

Μας χαλάει που δεν είμασταν στη θέση της Ματσούκα ;

Μας χαλάει που μεγάλωσε ο Σωκράτης Μάλαμας και οι επιλογές δεν είναι πλέον και καλά underground ; Έχω την εντύπωση πως μια συνεργασία με την Λιζέτα Καλημέρη θα ήταν πιο rock και reunion αλλά θα ήταν ανατρεπτική ;

Προσωπικό ρεζουμέ :Τον Σωκράτη Μάλαμα τον γουστάρω για τα τραγούδια του, αν στο Πάρκο των Ψόφιων Σκύλων ανεβάσει ακόμα  μια celebrity ας το κάνει. Δικαίωμα του. Ώσπου να πάνε σε συναυλίες του τα 2.800.000 άτομα που έχουν δει το βίντεο της πριγκηπέσσας έχουμε πολλά χρόνια συνύπαρξης με άκροατές του Βασίλη Καρά.

 

 

Υ.Γ Ο οποίος Βασίλης Καράς έφαγε το αντίστοιχο κράξιμο από τους Αθηναίους "λαϊκούς" όταν τόλμησε να τραγουδήσει με την Μαριάνθη Κεφάλα (η οποία δεν ήταν τότε in).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι είναι του Δήμου Μούτση.

Είναι από τα λίγα τραγούδια που δεν ήταν δικά του και είπε στη συναυλία, άρα αποτελεί μια πρόταση, εντός ή εκτός εισαγωγικών, άρα είναι μια κίνηση που είχε εκ των προτέρων σκέψη.

Όταν τελείωσε, σκέφτηκα: δεν τη φίλησε ο μ....

Η Ματσούκα δυστυχώς γι' αυτήν γεννήθηκε όμορφη.

Η Ματσούκα δυστυχώς γι' αυτήν γεννήθηκε πολύ όμορφη.

Η Ματσούκα δυστυχώς γι' αυτήν γεννήθηκε πάρα πολύ όμορφη.

 

Το τηλεοπτικό κοινό την ξέρει από video στο Youtube, κάποιοι την έχουν δει με το Λιγνάδη στο Χώρα ή την Επίδαυρο και μαντέψτε, ήταν καλή, άρα μπορεί κάποιος να της λύσει όλα τα προβλήματα ώστε να δούμε τι θα επιλέξει από μόνη της, ή ακόμα καλύτερα, να της κλείσει συνεργασίες με τον Τρίερ και τον Ταραντίνο, να δούμε πόσα απίδια βάνει ο σάκος.

 

Ο Σταρόβας δεν ξέρει κιθάρα και ο Αλκίνοος πρέπει να λιθοβοληθεί για το τηλεοπτικό παρελθόν τους. Ή όχι;

 

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Bouzoukleri

 

Εννοείται πως έχει κάθε δικαίωμα να κάνει ό,τι θέλει ο άνθρωπος και σιγά μη μας πάρει και την άδεια. Απλά δεν μου άρεσε σαν κίνηση

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1] Μόνο εγώ παρατήρησα οτι κουνιέται παλλινδρομηκά από πάνω πρός τα κάτω λές και έχει φάει σούστα ή κομπρεσέρ;

2] Η Ματσούκα σε σχέση με κάτι κακάσχημα σούργελα που πάνε και τα πετάνε όλα στα σκυλάδικα και φωνάρα έχει και κορμάρα έχει! Μπράβο κοπέλα μου!

3] Καλά έφαγε ο γεροσωκράτης....  ;)

 

Πάντως η εκτέλεση συναγωνίζεται ανοιχτά αυτή....

 

 

:P  :P  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα καλά ρε Μπιγκ Αλέχαντρο αλλά δε σου έχουν πει πως όταν δημοσιοποιείς μία είδηση βάζεις ξεχωριστά την είδηση και ξεχωριστά τα προσωπικά σου σχόλια;

εμένα ας πούμε δε με χάλαγε να τη ακούσω να τραγουδάει (να σχηματίσω και άποψη δική μου) αλλά με κάνεις να πιστεύω "άστο καλύτερα" χωρίς καν να ακούσω το τραγούδι με αξιοπρέπεια (λόγω ποιότητας του βίντεο).

 

Δεν ξέρω δηλαδή πως την έχει δει έτσι ο κόσμος και ξεχωρίζονται σε "μυημένοι" και "αμύητοι" και ανταλλάζουν απουσία σεβασμού. στο κάτω-κάτω δεν έκανε στριπτίζ, ούτε ντύθηκε προκλητικά, τραγούδησε...

Ορκισμένος Μπλουζάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τελικά ο Νικόλας δεν είναι ο μόνος ρομαντικός στο forum...

Και όχι μόνο!

 

Το όνομά μου πετάγετα όπου βρεθεί, χωρίς εγώ να έχω κάνει πόστ εκεί! ΥΑΥ! Είμαι famous!  ;D

 

Πάντως, κάτι κακό δε βλέπω. Η Δήμητρα δεν είναι Τζούλια, αλλά και Τζούλια να ήταν, το μόνο που θα με ενοχλούσε έιναι η πιθανότητα αφροδίσιων του Μάλαμα.

 

Σημείωση: Μου αρέσει ο Μάλαμας σε μερικά τραγούδια. Όταν αφήνει το ψιλολαϊκό και το ρίχνει στο πραγματικά ΕΝΤΕΧΝΟ! για αυτό το τραγούδι:

 

Που δε γράφετε έτσι απλά, δεν είναι τραγούδι της μπύρας και του ούζου (από την μεριά του Μάλαμα εννοώ). Γιατί είναι πολυρυθμικό (ελαφρώς), και είναι φανταστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που θα με ενοχλούσε έιναι η πιθανότητα αφροδίσιων του Μάλαμα.

 

Γιατί;

Μαζί κοιμάστε;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πω και γω την ταπεινη μου αποψη.Καταρχας να πω οτι συμφωνω κατα ενα μερος με τον BigAlejandro,οτι ο καλλιτεχνης δηλαδη πρεπει να εχει μια συνεπεια σε αυτα που μας περναει μεσα απο τα τραγουδια του και σε αυτα που πρατει προσωπικα.Τωρα οτι ολα ειναι marketing και περιτυλιγμα και μασονιες και δεν ξερω τι αλλο,δε θα μπω σε αυτη τη λογικη.

Φυσικα η μουσικη ειναι εμπορευμα εφοσον ετσι λειτουργει το πραγμα(για να φτασει σε καποια αυτια λεμε τωρα),δηλαδη αν ειχαμε κομμουνιστικο καθεστως κ ο καλλιτεχνης ζουσε με μισθο θα εννοουσε περρισσοτερο αυτα που ελεγε?

 

Βεβαια και το να ειμαστε τοσο αυστηροι μονο με τους Ελληνες καλλιτεχνες ουτε αυτο ειναι καλο,διοτι τους εξω μια χαρα τους ακουμε και ας εχουν εμφανιστει σε εκπομπες τυπου Ρουλα Κορομηλα.Αν δηλαδη κρινουμε τοσο αυστηρα την Ματσουκα που πουλησε την κορμαρα της στο nitro τι πρεπει να κανουμε στον μεγα Πουλικακο που πουλησε την φωνη του στα μικρογευματα Γρηγορης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου