Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kι εγώ διαθέτω τεράστια μυική μάζα στους προκοιλιακούς και στους σαγωνιαίους αλλά μόνο κάτι βαρολοφρόνους έχω γνωρίσει, ούτε μιά σταρλετίτσα.... α σόρρυ ξέρω την Χριστίνα Παππά -συμπατριώτισσα ντε.

Φυσικά και θυμάμαι τα ποιοτικά έργα που ερμήνευσε η κ. Ματσούκα όμως εδώ δεν πρέπει να κρίνουμε την ερμηνευτική δυνατότητα του πελάτη ούτε την ποιότητα του δημιουργού.... απλά η κακιά η ώρα έφταιγε....

;D ;D ;D ;D ;D

 

Α αν έβλεπα κι εγώ την Ματσούκα στο κοινό κι εγώ τα ίδια θα ήθελα....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν πήγα στον Μάλαμα αυτή τη φορά μεν, τα έμαθα για την Ματσούκα δε... Η αλήθεια είναι ότι χέστηκα για το ότι την ανέβασε Onstage... Εδώ παίζει σε κέντρα με 180 ευρώ το μπουκάλι, τώρα μας έπιασε ο πόνος για τη μουσική? Μπορεί να είναι φίλοι οι άνθρωποι και να την ανέβασε να πει ένα τραγούδι ή γουατέβα δεν με νοιάζει κιόλας... Γιατί θα πρέπει να είναι ξεπεσμός ή αρνητικό ότι ανέβηκε η Ματσούκα (που μια χαρά φωνούλα έχει κιόλας, και ωραία γυναίκα είναι) να πει ένα τραγούδι? ............... Και για να μείνουμε στον Μάλαμα, ρε Αλέξανδρε ειλικρινά η Ματσούκα σε χάλασε ή το 80% του κόσμου που (αν και δεν πήγα πάω στοίχημα ότι έγινε και πάλι το ίδιο) σε όλη τη συναυλία ήταν στα @ρχίδι@ του για το τι γίνεται γύρω του και βγάλανε τον σκασμό μόνο για να ακούσουν την πριγκιπέσα ενώ όλη την προηγούμενη ώρα είχανε αναλύσει τα πάντα και σου είχαν πρήξει τα συκώτια? BTW η πριγκιπέσα έχει ακριβώς την ίδια εισαγωγή με το "τούτο τον μήνα" και επίσης είναι από τα πιο μέτρια τραγούδια του Σωκράτη!!!

Σ' ωραίος........  8)

Ρε μεταμεσονύκτια όρεξη που 'χετε.

Αλλά κατανοητό. Υπήρχε και Ματσούκα στη μέση.  ;)

 

Ρε σεις, δικό του το τραγούδι, δικιά του η συναυλία, και αν είναι δικιά του και η γοργόνα, τρείς φορές μάγκας. Λάθος δεν το πε το κορίτσι, ωραία να την βλέπεις.

Ή μη μου πείτε ότι σε μουσικό φόρουμ απορρίπτουμε συμμετοχή ανθρώπων σε μουσικά δρώμενα λόγω πρότερης ηθικής συμπεριφοράς γιατί ΑΠΟΧΩΡΩ πάραυτα.

 

Πάσο, ο Μάλαμας δεν είναι από τους πρώτες μου επιλογές (ούτε στις μεσαίες δεν στριμώχνεται) αλλά δεν έχει να κάνει.

Αλλά δεν πρόδωσε το κόμμα και την εργατιά επειδή ανέβασε ένα κορίτσι της αρεσκείας του (και μας και μας) να πει ένα τραγούδι. Σιγά ντε.

Ευτυχώς που οι καλλιτέχνες δεν ακούνε το κοινό τους. Ακόμα με ακουστική θα έπαιζε ο Ντύλαν.

 

Καλημέρα παιδιά.

Που να μ' ακούσετε εσείς όμως τέτοια ώρα .........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' ωραίος........  8)

Ρε μεταμεσονύκτια όρεξη που 'χετε.

Αλλά κατανοητό. Υπήρχε και Ματσούκα στη μέση.  ;)

 

Ρε σεις, δικό του το τραγούδι, δικιά του η συναυλία, και αν είναι δικιά του και η γοργόνα, τρείς φορές μάγκας. Λάθος δεν το πε το κορίτσι, ωραία να την βλέπεις.

Ή μη μου πείτε ότι σε μουσικό φόρουμ απορρίπτουμε συμμετοχή ανθρώπων σε μουσικά δρώμενα λόγω πρότερης ηθικής συμπεριφοράς γιατί ΑΠΟΧΩΡΩ πάραυτα.

 

Πάσο, ο Μάλαμας δεν είναι από τους πρώτες μου επιλογές (ούτε στις μεσαίες δεν στριμώχνεται) αλλά δεν έχει να κάνει.

Αλλά δεν πρόδωσε το κόμμα και την εργατιά επειδή ανέβασε ένα κορίτσι της αρεσκείας του (και μας και μας) να πει ένα τραγούδι. Σιγά ντε.

Ευτυχώς που οι καλλιτέχνες δεν ακούνε το κοινό τους. Ακόμα με ακουστική θα έπαιζε ο Ντύλαν.

 

Καλημέρα παιδιά.

Που να μ' ακούσετε εσείς όμως τέτοια ώρα .........

 

+10000000000

 

(ΕΓΩ σε ακουω,ξυπναω νωρις... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ΕΓΩ σε ακουω,ξυπναω νωρις... ;D)

 

Όπως τραγουδάγανε και οι 7 νάνοι στον Disney.

 

"I owe , I owe, off to the work I go ......" (εντάξει, σχεδόν........ ;D)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

........Αλλά δεν πρόδωσε το κόμμα και την εργατιά επειδή ανέβασε ένα κορίτσι της αρεσκείας του (και μας και μας) να πει ένα τραγούδι.

 

Ψιτ, πολιτική συζήτηση διακρίνω.... ή πολιτικό υπονοούμενο έστω.

::)  ::)  ::)  ::)  ::)  ::)

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιτ, πολιτική συζήτηση διακρίνω.... ή πολιτικό υπονοούμενο έστω.

::)  ::)  ::)  ::)  ::)  ::)

Για ταινίες μιλάμε αφεντικό ....

 

"To κόμμα, ο κόμματος και το απόκομμα μιας συναυλίας που απέτυχε."

"Το μετέωρο βήμα του Μάλαμα."

"Αν αρπάξω τη Ματσούκα ........."

 

Υπερπαραγωγές ......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σωκράτη θα μας τρελάνεις; Νομίζω οτι πρέπει να ξαναρχίσει το ποτό γρήγορα.

Που είναι εκείνες οι μέρες που ήσουν γκολ και τραγουδούσες 6 ώρες σε live (οι 3 μόνος με την ακουστική και χωρίς μικρόφωνα).

 

Δυστηχώς βλέπω άλλο ένα Νιώνιο. Αντε και στην Τζούλια με το καλό....

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ονομα!!!!!!

βρε παιδια, καλα, ειναι γνωστο οτι μια ωραια γυναικα κοιμιζει τον μεσο αντρα, αλλα τοσο πολυ? :-\

 

Θέλω να πω οτι κατά την άποψη μου μια ηθοποιός σαν τη Ματσούκα που έχει παίξει σε σχετικά αξιοπρεπείς σειρές (δεν εχω δει καμια ολόκληρη) και στον κινηματογράφο απέχει κάτι έτη φωτός από τα σύγχρονα τσόκαρα.

 

οριστε τα τρια πρωτα βιντεακια που βρηκα στι γιουτιουμπ!

Matsouka - Karaoke - Ena Spiti Kaigetai

Dimitra Matsouka

 

οποιος δεν θελει να χασει 6 ολοκληρα λεπτα μπορει να κρινει το πραγματικο της ταλεντο με το να δει μονο το μεσαιο που καπου στην μεση δειχνει τον κωλo της.

 

το οτι δεν ειναι ο απολυτος πατος στον βοθρο των σουργελων που κυκλοφορουν αριστερα δεξια δεν εχει να λεει τιποτα!

οπως ειπα και πριν ειναι ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ αταλαντη και αν δεν ηταν ωραια γκομενα θα ειχε καριερα παρομοια με την δικη μου στον κινηματογραφο!

 

Σ' ωραίος........  8)

Ρε μεταμεσονύκτια όρεξη που 'χετε.

Αλλά κατανοητό. Υπήρχε και Ματσούκα στη μέση.  ;)

 

Ρε σεις, δικό του το τραγούδι, δικιά του η συναυλία, και αν είναι δικιά του και η γοργόνα, τρείς φορές μάγκας. Λάθος δεν το πε το κορίτσι, ωραία να την βλέπεις.

Ή μη μου πείτε ότι σε μουσικό φόρουμ απορρίπτουμε συμμετοχή ανθρώπων σε μουσικά δρώμενα λόγω πρότερης ηθικής συμπεριφοράς γιατί ΑΠΟΧΩΡΩ πάραυτα.

 

Πάσο, ο Μάλαμας δεν είναι από τους πρώτες μου επιλογές (ούτε στις μεσαίες δεν στριμώχνεται) αλλά δεν έχει να κάνει.

Αλλά δεν πρόδωσε το κόμμα και την εργατιά επειδή ανέβασε ένα κορίτσι της αρεσκείας του (και μας και μας) να πει ένα τραγούδι. Σιγά ντε.

Ευτυχώς που οι καλλιτέχνες δεν ακούνε το κοινό τους. Ακόμα με ακουστική θα έπαιζε ο Ντύλαν.

 

Καλημέρα παιδιά.

Που να μ' ακούσετε εσείς όμως τέτοια ώρα .........

 

δικο του το τραγουδι και τα σχετικα, αλλα αν ο μαλαμας δεν ειχε το κοινο του θα καθοταν να ανεβαζει κλιπς του σε μπακιντρακς στο νοιζ.

ξερεις πολυ καλα πως η σχεση μεταξυ κοινου και καλλιτεχνη ειναι πολυ περιεργη.

 

δεν γινεται στο καθε λαιβ να ανεβαινει το καθε τσοκαρο η ο καθε τυχαρπαστος και να τραγουδαει.

δηλαδη γινεται(να πο εγινε) αλλα δεν ειναι απαραιτητο να με βρισκει συμφωνο.

και μην νομιζετε πως το ζητημα μου ειναι η ματσουκα και το σελεμπριτινγκ της.

τις ιδιες αντιδρασεις θα χα αν ανεβαζε πανω στην σκηνη τον λαλιωτη που ακουει ροκ και εχει τεραστια βιβλιοθηκη.

α!πολλα σιντι εχει και ο παπακαλιατης!γιατι δεν ανεβαζε αυτον να πει ενα τραγουδακι?

 

απλα καθε πραγμα εχει τον ιδανικο του χωρο.

και ο χωρος της ματσουκα για μενα δεν ειναι εκει!(ειπα στα πρωτα ποστς που θα πρεπε να ναι)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Σωκράτη θα μας τρελάνεις; Νομίζω οτι πρέπει να ξαναρχίσει το ποτό γρήγορα.

Που είναι εκείνες οι μέρες που ήσουν γκολ και τραγουδούσες 6 ώρες σε live (οι 3 μόνος με την ακουστική και χωρίς μικρόφωνα).

 

Δυστηχώς βλέπω άλλο ένα Νιώνιο. Αντε και στην Τζούλια με το καλό....

 

παλι καλα που υπαρχει και καποιος που συμφωνει μαζι μου γιατι ειχα αρχισει να φοβαμαι μηπως δεν ειναι στραβος ο γιαλος. αλλα στραβα αρμενιζω! :)

 

p.s. ηταν το μονο λαιβ του μαλαμα που τελειωσε ανθρωπινη ωρα!

αρχισε 9και κατι και τελειωσε 12 και κατι!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος δεν θελει να χασει 6 ολοκληρα λεπτα μπορει να κρινει το πραγματικο της ταλεντο με το να δει μονο το μεσαιο που καπου στην μεση δειχνει τον κωλo της.

Δεν είναι της Ματσούκα ο κωλος, είναι από κασκαντέρ...(κασκαντέζ για την ακρίβεια).. ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου