Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις απολυτο δικιο,δεν υπαρχουν συντηρητικοτεροι ανθρωποι απο τους βαμμενους ροκαδες και "ποιοτικους" & ειναι πολυ κριμα αυτο,ειναι δε καθαρα Ελληνικο φαινομενο (οπως βεβαια και πολλα αλλα στη φαιδρη χωρα μας)

 

Συμφωνω με το πρωτο σκελος, αλλα το "καθαρα Ελληνικο φαινομενο" το λες μαλλον επειδη δεν εχεις γνωρισει Αμερικανους hipsters/indy rock fans. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όχι, η Ματσούκα δεν ήξερε τον Φρόυντ.

Ναι αλλά από ότι βλέπω, όλοι ξέρουν την Ματσούκα.

 

Αυτός που έπαιζε κιθάρα δίπλα της στο βίντεο, ποιός ήταν;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο Νικόλας δεν είναι ο μόνος ρομαντικός στο forum...

 

ειμαι ευαισθητο αγορι, τι να κανουμε! :P :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά από ότι βλέπω, όλοι ξέρουν την Ματσούκα.

 

Αυτός που έπαιζε κιθάρα δίπλα της στο βίντεο, ποιός ήταν;

Ο Φρόυντ?.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι, ξέχασα. Η μουσική που ακούω εγώ είναι πάντα η σημαντικότερη.

Όπως λένε και μερικοί μεταλλάδες.

 

λυπαμαι που θα το πω αλλα ναι, η μουσικη που ακουω εγω ειναι παντα η σημαντικοτερη ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

τι εννοω με αυτο, οτι αν βρισκομουν σε ενα λαιβ του μποναμασα και εκανε καραγκιοζιες πανω στην σκηνη δεν θα με πειραζε, γιατι δεν ειναι απο τους ανθρωπους που εχουν διαμορφωσει αυτο που ειμαι.

ειναι απλα ενας καλος μουσικος που θα χαρω να δω.

οποτε οπως καταλαβαινεις, στον καθε μποναμασα εχω την δυνατοτητα να παρω τις αποστασεις μου και να δω τα πραγματα λιγο διαφορετικα.

 

καταλαβαινεις τι εννοω, φανταζομαι ε?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι είναι του Δήμου Μούτση.

Είναι από τα λίγα τραγούδια που δεν ήταν δικά του και είπε στη συναυλία, άρα αποτελεί μια πρόταση, εντός ή εκτός εισαγωγικών, άρα είναι μια κίνηση που είχε εκ των προτέρων σκέψη.

Όταν τελείωσε, σκέφτηκα: δεν τη φίλησε ο μ....

Η Ματσούκα δυστυχώς γι' αυτήν γεννήθηκε όμορφη.

Η Ματσούκα δυστυχώς γι' αυτήν γεννήθηκε πολύ όμορφη.

Η Ματσούκα δυστυχώς γι' αυτήν γεννήθηκε πάρα πολύ όμορφη.

 

Το τηλεοπτικό κοινό την ξέρει από video στο Youtube, κάποιοι την έχουν δει με το Λιγνάδη στο Χώρα ή την Επίδαυρο και μαντέψτε, ήταν καλή, άρα μπορεί κάποιος να της λύσει όλα τα προβλήματα ώστε να δούμε τι θα επιλέξει από μόνη της, ή ακόμα καλύτερα, να της κλείσει συνεργασίες με τον Τρίερ και τον Ταραντίνο, να δούμε πόσα απίδια βάνει ο σάκος.

 

Ο Σταρόβας δεν ξέρει κιθάρα και ο Αλκίνοος πρέπει να λιθοβοληθεί για το τηλεοπτικό παρελθόν τους. Ή όχι;

 

δεν καταλαβαινω τι ακριβως θες να πεις!

αν θες/μπορεις ανεπτυξε λιγο παραπανω!

παντως στο θεατρο δεν την εχω δει.

η αν την εχω δει γιατι βλεπω παρα πολυ θεατρο εχει λειτουργησει καταλυτικα μεσα μου το ενστικτο της αυτοσυντηρησης και δεν το θυμαμαι ουτε καν! :P

 

οσο για τον σταροβα πραγματι ξερει κιθαρα και ο ιωαννιδης ΕΙΝΑΙ τραγουδοποιος πιστος σε αυτο που κανει, αλλα ειχε μια εμφανιση σε ενα σηριαλ του πεους.

η ματσουκα ειναι πιστη σε αυτο που κανει(χαζες σειρες) και βγηκε και τραγουδησε αδυυναμα μια κομματαρα.

 

οποτε τι εννοεις?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοω με αυτο, οτι αν βρισκομουν σε ενα λαιβ του μποναμασα και εκανε καραγκιοζιες πανω στην σκηνη δεν θα με πειραζε, γιατι δεν ειναι απο τους ανθρωπους που εχουν διαμορφωσει αυτο που ειμαι.

Δεν ήταν κακός. Αλλά δεν είχε Ματσούκα. Τον καραγκιόζη.....

 

Και βέβαια αντιλαμβάνομαι πλήρως τι λες. Απλώς διαφωνώ πληρέστερα με τον τρόπο που αντιδράς.  ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με το πρωτο σκελος, αλλα το "καθαρα Ελληνικο φαινομενο" το λες μαλλον επειδη δεν εχεις γνωρισει Αμερικανους hipsters/indy rock fans. ;D

 

ενταξει αυτοι ανηκουν στην κατηγορια των βλαμμενων (ειναι κατι σαν τους Αμερικανους "κομμουνιστες".... που παρολο που τους πλακωνουν στο ξυλο οπου τολμησουν να εμφανιστουν αυτοι..επιμενουν...;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου