Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτές δεν προκάλεσαν τα χρηστά ήθη του Αλέξανδρου...μην ξεχνάς ότι είναι του Αρσακείου...

Του Ψυχικού ή της Εκάλης?

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε συ Παύλο, να πάρω τη Ντούβλη να "παίξει" κανα κομμάτι μαζί μας στο επόμενο live ή θα παρεξηγηθείς ;

Αλλά ποιός κρατάει τον Βασίλη μετά. Απ' τον ενθουσιασμό του (μην το πω αλλιώς) θα μας χώσει τη μπότα στην ψυχή........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και τώρα που επιτέλους άκουσα το βίντεο...

 

Η τύπισα δεν ακούγεται, συγνώμη! Λυπάμαι, εντάξει δεν έχω πρόβλημα με το ποια είναι, αλλά το πως τράγουδαει... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα που επιτέλους άκουσα το βίντεο...

 

Η τύπισα δεν ακούγεται, συγνώμη! Λυπάμαι, εντάξει δεν έχω πρόβλημα με το ποια είναι, αλλά το πως τράγουδαει... ;)

Πάλι σε διαβάζει η Νάνσυ βρε δύσμοιρε;

 

Κώστα αν το κάνετε αυτό θα πέσετε στα μάτια μου.

Να περιμένεις ντομάτες.

Θα ανέβω στα δικά μας ....

Οι ντομάτες, εκεί που πήγαν, καλοδεχούμενες.

 

Μην τρελλαίνεστε ρεεεεεεεεεεεεεεε

We are only in it for the fun

και την σωτηρία της ψυχής (αλλά αυτή είναι πολύ μεγάλο πράγμα)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις απολυτο δικιο,δεν υπαρχουν συντηρητικοτεροι ανθρωποι απο τους βαμμενους ροκαδες και "ποιοτικους" & ειναι πολυ κριμα αυτο,ειναι δε καθαρα Ελληνικο φαινομενο (οπως βεβαια και πολλα αλλα στη φαιδρη χωρα μας)

 

αυτο δεν με βρισκει και τοσο συμφωνο!

θεωρω εαυτον ποιοτικο και καθολου συντηρητικο.

καλο ειναι να μην γενικευουμε και να μην υπερβαλουμε αερα πατερα.

 

Πάντως όσο πιο πολύ παρατηρώ τους οπαδούς συγκεκριμένων ακουσμάτων, τελικά καταλήγω πως αυτοί που χαλάνε το χώρο είναι οι ελαφρώς σχετιζόμαστε με κάποια "ιδεολογία" την οποία μας προσέβαλε ο καλλιτέχνης.

Είτε το είδος είναι μέταλ, έντεχνο, ροκ και ξέρω γω τι άλλο. Το κακό είναι πως όσο πιο πορωμένο το κοινό τόσο πιο ακραίες και οι αντιδράσεις. (Κάπως έτσι έχει βγει και ένα κακό όνομα στους μεταλάδες και παίρνει και η μπάλα πράγματα που αγαπάω και αξίζουν για μένα :) )

χαχαχαχχα

 

εγω το καταλαβαινω αυτο.

και δεν το βαφτιζω πορωση(εκτος των περιπτωσεων ''μεταλ ρε μουνι@'').

αλλα το βρισκω πολυ πολυ λογικο, ειδικα για ανθρωπους που σαν και μενα πισω απο καθε πραγμα υπαρχει σε μεγαλο βαθμο και ιδεολογια!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

We are only in it for the fun

και την σωτηρία της ψυχής (αλλά αυτή είναι πολύ μεγάλο πράγμα)

 

Καποιοι σαν κι εμας, ισως...

Καποιοι απο τους γνωστους μουσικους επισης.

Αλλα υπαρχουν και αλλοι που οπως ειχε πει ο Zappa, "we're only in it for the money"...

 

Προσωπικα δε μου αρεσε ποτε ιδιαιτερα ο Μαλαμας, εκτιμω το γεγονος οτι ειχε ενα αλφα στυλ και ταυτοτητα, αλλα εχασα την εκτιμηση αυτη οταν τον ειχα ακουσει σε συνεντευξη να μιλαει για γνωστους σκυλαδες με χαρακτηρισμους οπως, "μεγαλος δασκαλος" ο ταδε η ο δεινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικα για ανθρωπους που σαν και μενα πισω απο καθε πραγμα υπαρχει σε μεγαλο βαθμο και ιδεολογια!

Στην αγορά της "γουρούνας", τι ιδεολογία είχες?...Οικολογική ας πούμε?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου