Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά οι καλλιτέχνες είμαστε πικρόχολο, κοπλεξικό και μισαλλόδοξο σινάφι...

 

Τι μας πείραξε τώρα που ένας κιθαρωδός ανέβασε ένα κάποιο, ωραίο, γκομενάκι για όποιους δικούς του λόγους...

Και έγινε ολόκληρη συζήτηση...

Και θάψαμε το γκομενάκι, θάψαμε τον κιθαρωδό, θάψαμε το μουσικό είδος, θάψαμε, θάψαμε, θάψαμε...

Στο κουτσομπολιό πρώτοι. Στη μουσική (που είναι η τέχνη μας εδώ στο Noiz);

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ποιος ειναι ο Μαλαμας? :???

Βρε καλώς τον.

Ξύπνησε ο καφρούλης μας;  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μας πείραξε τώρα που ένας κιθαρωδός ανέβασε ένα κάποιο, ωραίο, γκομενάκι για όποιους δικούς του λόγους...

Και έγινε ολόκληρη συζήτηση...

Και θάψαμε το γκομενάκι, θάψαμε τον κιθαρωδό, θάψαμε το μουσικό είδος, θάψαμε, θάψαμε, θάψαμε...

Στο κουτσομπολιό πρώτοι. Στη μουσική (που είναι η τέχνη μας εδώ στο Noiz);

 

+1

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα: ο Μάλαμας χωρίς να είναι τίποτα μας απασχόλησε με την ενέργειά του να λανσάρει σαν τραγουδίστρια την κα Ματσούκα.

 

Για να 'φτασε στις 20 σελίδες το θέμα, κάτι θα ναι κι ο Μάλαμας!  :)

Δε στη λέω, έτσι? Απλά δεν έχει και πολύ νόημα να μπαίνουμε σε ένα θρεντ όταν δεν μας αφορά το θέμα, απλά για να πούμε οτι δεν μας αφορά το θέμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να 'φτασε στις 20 σελίδες το θέμα, κάτι θα ναι κι ο Μάλαμας!  :)

Δε στη λέω, έτσι? Απλά δεν έχει και πολύ νόημα να μπαίνουμε σε ένα θρεντ όταν δεν μας αφορά το θέμα, απλά για να πούμε οτι δεν μας αφορά το θέμα!

Τι εννοείς «δε μου τη λες»; Φυσικά και μου τη λες, άδικα όμως. Απομόνωσες μία παράγραφο μου για να στηρίξεις αυτό που θέλεις να πεις, και αγνοείς την τοποθέτησή μου για τους δύο καλλιτέχνες, που ανεξάρτητα με το αν είναι αρνητική, είναι η γνώμη μου στο θέμα που έθεσε ο Αλέξανδρος. Λέω λοιπόν με απλά λόγια: πολλή κουβέντα για το τίποτα και δεν υπονοώ πουθενά ότι δεν με ενδιαφέρει. Και πώς θα μπορούσε άλλωστε μετά από 20 σελίδες. Η αδιαφορία μου για τους καλλιτέχνες αυτούς δεν είναι κατ' επέκταση και αδιαφορία για το θέμα. Θα μπορούσες να το δεις σαν ενδιαφέρον για θέματα των ανθρώπων του φόρουμ στο οποίο είμαι μέλος. Επίσης είμαι σίγουρος ότι αν διάβαζες προσεκτικά το θρεντ, θα έβλεπες ότι δεν είμαι ο μόνος που έχει αρνητική άποψη για τη συνεισφορά του κου Μάλαμα στην τέχνη σε αυτές τις 20 σελίδες.

Κατά εσένα, θα ήταν καλύτερα να πάρω από την τρίτη σελίδα αυτό που έγραψε η Evilnye:

«Επί του θέματος άποψη δεν έχω. Ο Μάλαμας δεν μου αρέσει. Το βίντεο που έβαλε ο Αλέξανδρος δε μ άρεσε (και όχι δεν τραγουδάει καλά)

Αποδέχομαι ότι για τον Άλεξ ξεπούλησε με την Ματσούκα ο Μάλαμας αλλά με αφήνει αδιάφορη το γεγονός.»

και να πω: +100000000;

Τα 14 μηνύματά μου, δείχνουν καθαρά ότι προσπαθώ να μιλάω όταν νομίζω ότι έχω κάτι να πω.

Το μέτρο για την αξιοσύνη ενός καλλιτέχνη, ευτυχώς, δεν είναι ο αριθμός των σελίδων των θρεντς γιατί ο Robben Ford , το θρεντ του οποίου διάβαζα προηγουμένως, θα αισθανόταν πολύ άσκημα επειδή είναι μόνο 6 σελίδες!

Προς θεού, δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης. Απλώς αισθάνομαι ότι αδίκησες την πρόθεσή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδιαφορία μου για τους καλλιτέχνες αυτούς δεν είναι κατ' επέκταση και αδιαφορία για το θέμα.

 

Δεκτό!

Απλώς εξέλαβα το ποστ σου ως "παιδιά ασχολείστε με τρίχες" (κυρίως λόγω της γλαφυρής περιγραφής σου για το Μάλαμα  ;D).

 

Το μέτρο για την αξιοσύνη ενός καλλιτέχνη, ευτυχώς, δεν είναι ο αριθμός των σελίδων των θρεντς

 

Καλά προφανώς... αστειευόμενος το πα παραπάνω, εξ ου και το χαμογελάκι!

 

Καμία αντιπαράθεση, εννοείται! ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε οσους ειναι ακομα ξυπνιοι ,διαβασα αρκετες σελιδες απο το thread και ομολογω εντυπωσιασθηκα απο την συμμετοχη μεχρι που μπηκε ο Parkerfly 1955 (γεια σου σειρα ...χαθηκες !!) και εδωσε τη λυση με το μακροσκελες του κειμενο.Συμφωνω κατα μεγαλο μερος αλλα αν θελετε την ταπεινη μου γνωμη ολοι αυτοι οι καταθλα-εντεχνοι ειναι χειροτεροι απο του σκυλους τους original ,δεν ξερεις απο που θα σου τη βγουν και ειναι 100% υπευθυνοι για την εξαφανιση του rock (ΟΧΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ) ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΘΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ γιατι τους δινετε αξια  χωρισ να την αξιζουν.Αντ'αυτου να βοηθησουμε τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ροκ συγκροτηματα που πιστεψτε με υπαρχουν και αξιζουν και προσπαθουν να βγουν εξω απο την Ψωροκωσταινα μπας και δουνε ασπρη μερα.Ενα καλο ψαξιμο στο Myspace & you tube θα σας πεισει (πχ. ακουστε

Verbal delirium ,heavy dirt,effigycox ..κλπ.) ΚΑΙ επειδη ειναι καλα παιδια και παικταραδες να τους σπρωξουμε μπροστα .Για να μην μακρυγορω  ΜΑΥΡΟ ΣΤΟΥΣ '' ΕΝΤΕΧΝΟΥΣ'' στους ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΝΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΥ (ΚΚΕ) ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ  ΟΜΑΔΙΚΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ ,ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΘΩΚΟΙ ΣΕ " ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟΥΣ''ΦΟΡΕΙΣ ( του ειντζ του μυαλου???) φερνοντας την απαιτουμενη καταθλα  για την ατιμη την κενονια ρεεεεεεεε.

Μου'ρχεται νακανω γιουρια στον ταβλα με τα ''ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ" (ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε οσους ειναι ακομα ξυπνιοι ,διαβασα αρκετες σελιδες απο το thread και ομολογω εντυπωσιασθηκα απο την συμμετοχη μεχρι που μπηκε ο Parkerfly 1955 (γεια σου σειρα ...χαθηκες !!) και εδωσε τη λυση με το μακροσκελες του κειμενο.Συμφωνω κατα μεγαλο μερος αλλα αν θελετε την ταπεινη μου γνωμη ολοι αυτοι οι καταθλα-εντεχνοι ειναι χειροτεροι απο του σκυλους τους original ,δεν ξερεις απο που θα σου τη βγουν και ειναι 100% υπευθυνοι για την εξαφανιση του rock (ΟΧΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ) ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΘΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ γιατι τους δινετε αξια  χωρισ να την αξιζουν.Αντ'αυτου να βοηθησουμε τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ροκ συγκροτηματα που πιστεψτε με υπαρχουν και αξιζουν και προσπαθουν να βγουν εξω απο την Ψωροκωσταινα μπας και δουνε ασπρη μερα.Ενα καλο ψαξιμο στο Myspace & you tube θα σας πεισει (πχ. ακουστε

Verbal delirium ,heavy dirt,effigycox ..κλπ.) ΚΑΙ επειδη ειναι καλα παιδια και παικταραδες να τους σπρωξουμε μπροστα .Για να μην μακρυγορω  ΜΑΥΡΟ ΣΤΟΥΣ '' ΕΝΤΕΧΝΟΥΣ'' στους ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΝΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΥ (ΚΚΕ) ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΥΠΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΟΝΤΑΙ  ΟΜΑΔΙΚΑ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ ,ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΘΩΚΟΙ ΣΕ " ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟΥΣ''ΦΟΡΕΙΣ ( του ειντζ του μυαλου???) φερνοντας την απαιτουμενη καταθλα  για την ατιμη την κενονια ρεεεεεεεε.

Μου'ρχεται νακανω γιουρια στον ταβλα με τα ''ΚΟΥΛΟΥΡΙΑ" (ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΗΔΕΝ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ.

 

???

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή παιδιά, υπομονή.

Θα περάσουν και αυτές οι ζέστες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου