Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς Big Alejandro .Χαρα στο κουραγιο σου που μαζευεις ολα τα ποστ .Εισαι πολυ μεγαλος

....με συγκινησες  πραγματικα .Η μαγκια σου ειναι οτι δεν αφηνεις κανεναν σε χλωρο κλαρι .Παναγια μου  τι εισαι εσυ ;;;Οταν ξυπνησεις πιες κανα καφεδακι και πιασε δουλεια στο φοριυμ αλλα με αλλο θεμα το ματσουκομαλαματεικο νομιζω εξαντληθηκε .Εξ αλλου ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.

Φιναλε οταν θα ξεκινησει η νεα σεζον θα σε καλεσω στο μαγαζι που εχουμε κλεισει να ακουσεις και εσυ λιγο πραγματικη μουσικη να καθαρισουν τ 'αυτακια σου απο τους μαλαμοματσουκες -παπακωνσταντινοτσακνιδες -μαχαιριτσοσαββοπουλους και παει λεγοντας .ΠΟΥ εισαι Parkerfly1955 να βοηθησεις τη σειρα σου ;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλημέρα Περικλή. Ορεξάτο σε βλέπω.  ;)

Κάλμα βρε συ και μην αρπάζεσαι (μα σε κάθε ποστ; )

Ο καθένας με τα γούστα του.

Είμαστε μεγάλοι για να ξεκινάμε το παραμύθι "εμείς οι γνώστες, φύλακες της καλής μουσικής που ζήσαμε τα χρόνια τα καλά να δείξουμε στους δύσμοιρους κοινούς θνητούς την πραγματική αλήθεια".

Αστα για ανώριμους ανθρώπους αυτά.

Μην τα παίρνεις. Για μουσική μιλάμε. Δεν τρέχει τίποτα.  8)

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς για 'σένα, δεν κρίνω εξ' ιδίων τα αλλότρια (όσοι με γνωρίζουν προσωπικά, το γνωρίζουν).  Είναι δείγμα του κομπλεξισμού με τον οποίο έχεις δηλητηριάσει τη συζήτηση, ότι ενώ εγώ δεν είπα τίποτε προσωπικά για 'σένα (άλλωστε δεν είσαι ο μόνος που έβγαλε τέτοιες ιδέες), εσύ απαντάς και μάλιστα επί προσωπικού.

Μια λοιπόν και νομίζεις ότι ξέρεις κάτι για 'μένα (π.χ. ότι έχω ρελέδες), επίτρεψέ μου να νομίζω και εγώ ότι ξέρω κάτι για 'σένα και να σου προτείνω να κόψεις τη βραδυνή και να αρχίσεις να διαβάζεις άλλη.

Αν θες περισσότερα, πες το μου με π.μ.

Ξέρεις τι είναι π.μ. ή μόνο το noizbox έχεις κατανοήσει στα 15 χρόνια ζωής σου;

 

Τελικά τον ηλεκτρολόγο δεν τον γλιτώνεις...

 

(BTW κανένας άλλος εκτός από εμένα δεν αναφέρθηκε στη Ματσούκα ως 'γκομενάκι' στο θρεντ...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πρέπει να αφήσουμε τους καλλιτέχνες κ να βρούμε μια λύση στο πώς θα κάνουμε εμείς καριέρα? ;D ;D ;D

Η μήπως δεν υπάρχει λύση?  ??? ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα AUDIOKOSTA

Περι ορεξεως κολοκυθοπιττα ,δεν τα παιρνω την πλακα μου κανω αλλιμονο τωρα .Αλλα ο big Alejandro  εχει οντως μεγαλο κουραγιο που καθεται και ψαχνει ολα τα ποστ αυτων που αναφερονται σε καποιο θεμα που αυτος ξεκιναει .Καμμια κακια απεναντι του ,εχει ολο το χρονο και την ικανοτητα να το κανει.Εγω δεν του την ειπα αλλα υποψιαζομαι οτι εκνευριστηκε επειδη θεωρησα οτι το θεμα εξαντληθηκε .ΣΟΡΡΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ δεν θα το ξανακανω σε δικοσου θεμα .ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ;ΠΟΙΟΙ ΕΞΑΦΑΝΙΣΑΝ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΡΟΚ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΞΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΘΟΡΜΗΤΙΣΜΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΕΙΑ ;Αυτοι οι δηθεν εντεχνοι λες και ολοι οι αλλοι ειναι ατεχνοι.Πηραμε μια κιθαρα και αντι να τα πουμε (τα τραγουδια) στην ταβερνα η στο παρτυ (που ειναι μπαναλ) ασ τα πουμε στις συναυλιες των ΔΗΜΩΝ & ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΤΕΛΩΝ.Ειναι να μην κανεις γιουρια στον ταβλα με τα κουλουρια (επεξηγηση στην πρωτη μου παρεμβαση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς audiokosta

Στο προηγουμενο θεμα (BLOOD SWEAT &TEARS) ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗΣ σημασιας & γνωσεων ειδες  να τα παιρνω; .Ολοι οσοι συμμετειχαν οταν το θεμα εξαντληθηκε εφυγαν ησυχα ησυχα και με ταξη.Τωρα σ'αυτο εδω δεν ξερω ποτε θα τελειωση ,εγω παντως οτι ηταν να πω το ειπα .Καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δ) Σχετικά με τον Nikolas (έκπληξη, έκπληξη...), πολύ σκληρός είσαι αρχηγέ με τη φωνή της Ματσούκα.  Αντιλαμβάνεσαι τον υπαινιγμό;

Ομολογώ πως, όχι δεν τον καταλαβαίνω...

 

Δε βγήκα ποτέ να το παίξω τραγουδιστής, ούτε τίποτε... Στο μαγαζί που έπαιζα το χειμώνα με την Νάνσυ είπα 5-6 τραγούδια (μπορεί κι 7...) και αυτά... Το κομμάτι που έβαλα στα κλιπς, είχε την πλάκα τους, αλλά για την ώρα σε συναυλιακό χώρο, να μην κάνω τίποτε άλλο από το να τραγουδάω (άρα ο ορισμός του τραγουδιστή), δεν το έχω κάνει ακόμη... ;) Σε ότι άλλο κάνω και παρουσιάζεται, είτε εδώ, είτε αλλού, πάντα ακούω και γενικά σέβομαι τις απόψεις των άλλων (να μην πώ ότι αλλάζω και πράγματα μερικές φορές...).

 

Ή δηλ. για κάποιο λόγο το κριτιριό μου δεν έπρεπε να είναι τόσο ¨σκληρό¨; Αυτό βγήκε να κάνει, γι'αυτό θα λάβει ως "feedback"...

 

Το αντίστοιχο θα ήταν να έβγαινα εγώ να κάνω λεξικό! ;D

 

Φυσικά αν είναι κάποιος παράφωνος, ή ποιό είναι το τραγούδι κλπ, νομίζω όλα παίζουν ρόλο... Μην εκμηδενίζουμε και τα πάντα πια: Ελληνικό τραγούδι, ροκ τραγούδι = σκατά = δε πειράζει να είναι μπλέ οι μισές νότες... (ΥΓ, η φωνή του Μάλαμα μου αρέσει, όπως και κάποια τραγούδια πιο λίνκαρα ένα πιο πριν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανακεφαλαιώσω (αλλά βαριέμαι να το ζωγραφίσω) λίγο για αυτούς που βαριούνται να διαβάζουν το thread ολόκληρο:

 

Ένας καλλιτέχνης  μουσικός 52 ετών (με επαγγελματική παρουσία 30 ετών, με δισκογραφική παρουσία των 10 άλμπουμς και συμμετοχή σε άλλα 40 περίπου, με ταυτόχρονη συναυλιακή παρουσία εκατοντάδων εμφανίσεων ανά την Ελλάδα και νομίζω μερικές στο εξωτερικό) αποφασίζει να ανεβάσει στη σκηνή, σε μία από τις συναυλίες του, μία γνωστή του 36 ετών (η οποία είναι επαγγελματίας ηθοποιός με παρουσία σε 7 ταινίες αλλά και ,ω το όνειδος,  σε καμιά 10αριά τηλεοπτικές σειρές) και τις οποίας οι καλλιτεχνικές επιλογές δεν τυγχάνουν της έγκρισης και αποδοχής  μιας μεγάλης μερίδας κοινού  του προαναφερθέντος καλλιτέχνη.

 

Με την αφορμή αυτή καλούμαστε να καταδικάσουμε (ή να υπερασπιστούμε ή παγερά να αδιαφορήσουμε) την καλλιτεχνική επιλογή του εν λόγω τραγουδιστή (γιατί εγώ σε πληρώνω κύριε και εγώ αποφασίζω) να κάνει κάτι τέτοιο. Και σιγά σιγά να το πάμε στην τέχνη και ηθική, η αισθητική της τέχνης και άλλα ζητήματα με την πρόφαση της καλλιτεχνικής αυτής κίνησης και να κυνηγήσουμε την ουρά μας.

 

Με την ανακεφαλαίωση αυτή, μπορούμε να προχωρήσουμε.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαριέμαι να το ζωγραφίσω

 

Με την ανακεφαλαίωση αυτή, μπορούμε να προχωρήσουμε.

 

 

Το ποστ σου ειναι τα μαλλα ελλιπες.

Χωρις ζωγραφικη,δεν παμε πουθενα..

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου