Προς το περιεχόμενο

φορ φακ'ς σεικ....Μάλαμας & Ματσούκα-Μια φυσαρμόνικα που κλαίει


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 258
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κοίτα, η διαφορά ανάμεσα στις ξένες ωραίες που πιάνουν μικρόφωνο, και τις ελληνίδες ωραίες που πιάνουν μικρόφωνο, είναι ότι οι πρώτες είναι (συχνότατα) φωνάρες, ενώ οι δεύτερες είναι απλώς κουκλάρες.

 

Οπότε, αν ο κ. Μάλαμας ανέβασε στη σκηνή μία άφωνη (είτε ήταν όμορφη, είτε δεν ήταν) σημαίνει ότι είναι λιγότερο επαγγελματίας απ' ότι θα έπρεπε. Αυτό, δεν με εκπλήσσει: είναι ο κύριος λόγος για τον οποίο δεν παρακολουθώ την ελληνική σκηνή.

 

Βέβαια, έχοντας πει τα παραπάνω, καταδικάζω την σεξιστική ζήλεια που αναδύεται από πολλά ποστ που δημοσιεύθηκαν γι' αυτό το θέμα. Η γυναίκα κύριοι είναι πηγή ενέργειας και δεν είναι σπάνιες οι περιπτώσεις των καλλιτεχνών που κράτησαν δίπλα τους (για πολλά χρόνια) μία ωραία κυρία επειδή έτσι γουστάρανε. Στο ερώτημα αν θα προτιμούσα να ανέβω σε σκηνή με τη ματσούκα δίπλα μου ή με τον μάραθον, η απάντηση είναι - φαντάζομαι - αυτονόητη (ρε μπας και δεν είναι;;... λοιπόν, με τη ματσούκα θα ανέβαινα).

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ερώτημα αν θα προτιμούσα να ανέβω σε σκηνή με τη ματσούκα δίπλα μου ή με τον μάραθον, η απάντηση είναι - φαντάζομαι - αυτονόητη (ρε μπας και δεν είναι;;... λοιπόν, με τη ματσούκα θα ανέβαινα)

Ανόητε...έχασες μία αξέχαστη βραδυά...τράβα στη Ματσούκα, αλλά μετά να μην παραπονιέσαι εάν γίνεις θέμα στο Noiz!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι!Διαβασα ολες τις σελιδες..

Νομιζω οτι πρεπει να δειξουμε κατανοηση(με την καλη εννοια)στο συναισθηματικο υποβαθρο του Aλεχαντρο οσο αφορα στο θεμα Μαλαμας.

Αν κι εγω εβλεπα τους Lynyrd Skynyrd ν ανεβαζουν τη Jennifer Aniston θα με πειραζε αφανταστα...

Ο Μαλαμας δε μ ενδιαφερει ουτε η Ματσουκα η οποια εχω την εντυπωση οτι προσπαθει ν αποτιναξει την εικονα του σεξ συμβολου απο πανω της κι ας το χρησιμοποιησε-ή το χρησιμοποιησαν καποιοι για να την προωθησουν.Τα λαθη πληρωνονται και ισως η κοπελα να εχει οντως επιπεδο,δεν την εχω παρακολουθησει.(Ως καλλιτεχνιδα.. :P)

Αλεχαντρο,μην αναθεωρεις για το Μαλαμα αν σ αρεσει η μουσικη του.(πως σ αρεσει αυτο το πραμα ρε παιδακι μου?)

Ακου τη μουσικη του και μην ξεχνας οτι οι ιδεολογοι και αγωνισται τσι ποιοτητας εχουν πεθανει.(Τα φραγκα,τα φραγκα...)

Του τη καρφωσε να την ανεβασει,και το κανε...αυτο ειναι ολο.Σιγα μην το νοιαζει.

Αφου παλι θα πανε να τον ακουσουν και το ξερει...Και συ πιθανοτατα και καλα θα κανεις...

Η μουσικη του παντως (πως σ αρεσει αυτο το πραμα ρε παιδακι μου?)

δεν υποβαθμιζεται.

Ειμαι μαζι σου ιδεολογικα-συναισθηματικα αλλα...ετσι ειναι τα πραματα δυστυχως..

Θα σε παρω να παμε να δουμε λαιβ Λαζανη να δεις τι πα να πει ποιοτητα...

 

Δεν ηξερες,δε ρωταγες

μου πηγες στο Σωκρατη

μα αυτος Ματσουκα εβγαλε

και τωρα κανε κρατει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεχαντρο,μην αναθεωρεις για το Μαλαμα αν σ αρεσει η μουσικη του.(πως σ αρεσει αυτο το πραμα ρε παιδακι μου?)

Ακου τη μουσικη του και μην ξεχνας οτι οι ιδεολογοι και αγωνισται τσι ποιοτητας εχουν πεθανει.(Τα φραγκα,τα φραγκα...)

Αφού του ξηγήθηκε αλμυρό φυστίκι ο μπαμπέσης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν είναι σπάνιες οι περιπτώσεις των καλλιτεχνών που κράτησαν δίπλα τους (για πολλά χρόνια) μία ωραία κυρία επειδή έτσι γουστάρανε.

 

με πρωτο διδαξαντα αυτο το ,υπεροχο,ρεμαλι

 

 

αν ειναι να εχεις πλαϊ σου την Birkin & τη Bardot χεστηκες για το αν εχουν φωνη η οχι... ;D ;D  (οχι βεβαια πως εχουν αυτες οι γυναικες σχεση με τη..Ματσουκα αλλα ενταξει και ο Μαλαμας αυτη τη σχεση μεγεθους εχει με τον Gainsburg...οποτε μια χαρα του πεφτει... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κι εγω εβλεπα τους Lynyrd Skynyrd ν ανεβαζουν τη Jennifer Aniston θα με πειραζε αφανταστα...

Κατ' αρχήν (για να προσέχουμε τα είδωλά μας) :

α) Μετά την πτώση ΔΕΝ υπάρχουν Skynyrd

β) Μου αρέσει η Αniston. Και να ανέβαινε πάλι τεράστιοι θα ήταν. Και θα χαζεύαμε κάτι διαφορετικό .

γ) Και όμως ........ Dale Allen  ;)

dale_allen.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού του ξηγήθηκε αλμυρό φυστίκι ο μπαμπέσης :P

αχαχαχα!

Οντως,αλλα εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος..δεν ξεχνιεται,δεν ξεχνιεται..

Μη ξυνεις πληγες και ψαχνει στα youtube τα σηριαλ της Ματσουκας τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν (για να προσέχουμε τα είδωλά μας) :

α) Μετά την πτώση ΔΕΝ υπάρχουν Skynyrd

β) Μου αρέσει η Αniston. Και να ανέβαινε πάλι τεράστιοι θα ήταν. Και θα χαζεύαμε κάτι διαφορετικό .

γ) Και όμως ........ Dale Allen  ;)

Το ηξερα ρε οτι μου την εχεις στημενη,το ηξερα...

 

α)Τ αδερφακι ο Tzωνυ(Van Zandt) ειναι φωναρα και εχουν βγαλει και καποια καλα πραματα μετα το '90 (Last rebel).

Εκανα χρονια να ξεκολλησω απο το Street Survivors και Second helpin' μη με οπισθοδρομεις,θα παθω καμια south κριση στα γεραματα..

 

β)Περι ορεξεως..κολοκυθοπιτα...τυχαιο με πιθανη ομοιοτητα το παραδειγμα που εφερα..

 

γ)Η φωτο ειναι απο Rossington-Collins band?

Ποια ειναι η κυρια?(σοβαρα ρωταω)

Μηπως ειναι και φωναρα?(οπως η γυναικα του Rossington?)

Παιζει και στα φιλαρακια ή στο σεξ εντ δε σιτυ...?

 

ΜΗ ΜΟΥ ΓΚΡΕΜΑΣ ΤΑ ΕΙΔΩΛΑ...

(Τωρα νιωθω τον Αλεχαντρο..)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου