Προς το περιεχόμενο

Ενα ταπεινο home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω την εντυπωση οτι εχει Bugera ομως (6:30) ;D ;D

Kι ομως..ειναι Bogner..

Προς στιγμην ειπα μεσα μου..''ΟΠΑ!!!να τα,να τα..'' ;D

Αλλα τελικα δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Από την άλλη, δεν θα περίμενα τίποτα λιγότερο από έναν πάμπλουτο rock star.

Νομίζω μάλιστα πως όλοι εδώ μέσα θα φτιάχναμε μια στουντιάρα για πάρτη μας αν είχαμε την ανάλογη οικονομική άνεση (κι ας μας ήξερε μόνο η θεία μας music-wise).

 

Θα συμφωνήσω!

Οι διάσημοι star δεν λένε "έχω κάνει οικονομιά 6-7μηνών τί να πάρω?"

αλλά σηκώνονται το πρωί κ λένε "πάω να άγοράσω τσιγάρα, αλλά ας πάρω κ έναν... Diezel" ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διάσημοι star δεν λένε "έχω κάνει οικονομιά 6-7μηνών τί να πάρω?"

αλλά σηκώνονται το πρωί κ λένε "πάω να άγοράσω τσιγάρα, αλλά ας πάρω κ έναν... Diezel"

Εντάξει, δε νομίζω ότι αυτός ο χώρος έγινε τόσο χύμα... Απλώς η δουλειά γίνεται πιο εύκολα όταν ουσιαστικά δεν υπάρχει χρηματικό ταβάνι και ο πονοκέφαλος που το συνοδεύει.

 

Επ' αυτού, βρήκα μια συζήτηση στο gearslutz όπου αναλύονται κάποιες λεπτομέρειες του studio από τον μηχανικό ήχου που βοήθησε στην κατασκευή και φαίνεται ότι όσα μπήκαν μέσα ήταν αποτέλεσμα ετών εμπειρίας και προσεκτικού σχεδιασμού από τον Lee και τον ίδιο.

 

Ορίστε και το link για όποιον ενδιαφέρεται:

http://www.gearslutz.com/board/so-much-gear-so-little-time/389365-atrium-studio-tommy-lee.html

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχημο πράγμα η φαγούρα στη μύτη...

 

8)

 

αχαχααχααχαχ παρατηρητικοτατος :)

 

δυστυχως κανεις μας δεν θα εχει ποτε του το 1/100 απο αυτα που ειδε σε 5 λεπτα :)

κατι τετοια βλεπω ομως και αισθανομαι υγρος :)

 

How blue can you get?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθεσω , οτι καποτε ειχα πετυχει στο ιντερνετ , ενα μεσιτικο γραφειο στην καλιφορνια ,το οποιο ειδικευοταν σε πωλησεις σπιτιων(τεραστιων διαστασεων οπως ειναι εκει ) με στουντιο μεσα .Προφανως υπαρχουν πολλοι 'διασημοι'(και οικονομημενοι) μουσικοι εκει ,οι οποιοι αποφασιζοντας να αλλαξουν σπιτι η οποιο αλλο λογο ,πουλανε μαζι σπιτια και στουντιο,το οποιο οπως καταλαβαινετε δεν ειναι απλα  home studio . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, δε νομίζω ότι αυτός ο χώρος έγινε τόσο χύμα... Απλώς η δουλειά γίνεται πιο εύκολα όταν ουσιαστικά δεν υπάρχει χρηματικό ταβάνι και ο πονοκέφαλος που το συνοδεύει.

 

Επ' αυτού, βρήκα μια συζήτηση στο gearslutz όπου αναλύονται κάποιες λεπτομέρειες του studio από τον μηχανικό ήχου που βοήθησε στην κατασκευή και φαίνεται ότι όσα μπήκαν μέσα ήταν αποτέλεσμα ετών εμπειρίας και προσεκτικού σχεδιασμού από τον Lee και τον ίδιο.

 

Ορίστε και το link για όποιον ενδιαφέρεται:

http://www.gearslutz.com/board/so-much-gear-so-little-time/389365-atrium-studio-tommy-lee.html

 

το βασικο ειναι αυτο στη συζητηση που γινεται στο gearslutz

 

It makes sense that Tommy Lee would have a place like this because he's very musically gifted in a number of instruments and seems to live/eat/sleep/breathe music. Plus he's one of the grooviest rock drummers to ever walk the face of the earth...

 

πολλες φορες παρασυρομαστε απο τα κουτσομπολια του τυπου και ξεχναμε τι ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ ειναι ο Τομμυ ;)

 

υπαρχει βεβαια και αυτη η αποψη ;D ;D

 

bloody nice studio though. he deserves it, having survived both Nikki Sixx and Pamela Anderson and come out reasonably unscathed. ;-)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου