Προς το περιεχόμενο

boss gt10b η EBS πετάλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα.Ξέρει κανείς φίλος να με πληροφορήσει για την πεταλιέρα boss gt10b (για μπάσο) ως προς την ποιότητα των effects κ οτι άλλο νομίζει.Αξίζει η αγορά της?Δεν την έχω ακούσει. Ακουσα ένα chorus κ ένα octaver της EBS κ ενθουσιάστηκα, δεν ξέρω τι να αποφασίσω.Βέβαια το ένα ειναι πολυεφέ με πολλές λειτουργίες κ από την άλλη 2 πετάλια.Με ενδιαφέρει η ποιότητα αρχικά των εφε,δεν είναι θέμα χρημάτων.Οσο κάνει η BOSS κάνουν τα δύο πετάλια της EBS. ???Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δώσει μερικές πληροφορίες για την GT-10B στο topic: http://www.noiz.gr/index.php?topic=178174.0

Σχετικά με την ποιότητα των εφφέ που ρωτάς, γενικά είναι πολύ ικανοποιητική. Πες μου ποια εφφέ χρειάζεσαι περισσότερο, να σου πω πιο συγκεκριμένα πράγματα...

 

Εdit: Τώρα παρατήρησα πως στο topic που σε παρέπεμψα είχες απαντήσει κι εσύ. :)

Όσο αφορά τη σύγκριση "πεταλιέρα-πεταλάκια" υπάρχουν πολλά topics, οπότε σκέψου τι σε βολεύει. Για τη σύγκριση που ανέφερες, δεν έχω εμπειρία από τα EBS, αλλά έχω ακούσει/διαβάσει πολύ καλά λόγια. Αν όμως χρειάζεσαι πάνω από 3 πεταλάκια, ξεπερνάς σε τιμή την BOSS, οπότε δες αν και κατά πόσο προτιμάς τα EBS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το chorus/flanger της EBS ειναι συμπαθητικο πεταλι, αλλα το Octaver της δε μου αρεσε ιδιαιτερα. Εχε υπ'οψιν σου οτι αν θες να βγαλεις ηχο απο τη GT-10B, θα πρεπει να ριξεις ΠΟΛΥ διαβασμα. Αμα ασχοληθεις και μαθεις να τη δουλευεις, θα βγαλεις ηχαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Nikoubis.

Για octaver εγώ θα σου πρότεινα αυτό

MXR 288 Bass Octave Deluxe

 

Κατα τη γνώμη μου πολύ ανώτερο octaver από το EBS.

Βεβαια γουστα ειναι  αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δώσει μερικές πληροφορίες για την GT-10B στο topic: http://www.noiz.gr/index.php?topic=178174.0

Σχετικά με την ποιότητα των εφφέ που ρωτάς, γενικά είναι πολύ ικανοποιητική. Πες μου ποια εφφέ χρειάζεσαι περισσότερο, να σου πω πιο συγκεκριμένα πράγματα...

 

Εdit: Τώρα παρατήρησα πως στο topic που σε παρέπεμψα είχες απαντήσει κι εσύ. :)

Όσο αφορά τη σύγκριση "πεταλιέρα-πεταλάκια" υπάρχουν πολλά topics, οπότε σκέψου τι σε βολεύει. Για τη σύγκριση που ανέφερες, δεν έχω εμπειρία από τα EBS, αλλά έχω ακούσει/διαβάσει πολύ καλά λόγια. Αν όμως χρειάζεσαι πάνω από 3 πεταλάκια, ξεπερνάς σε τιμή την BOSS, οπότε δες αν και κατά πόσο προτιμάς τα EBS.

 

Τώρα το είδα οτι έχω απαντήσει.Η προσωπική μου γραμματέας (η κόρη μου) ανακατεύεται κ έχει άποψη επι παντός γύρω απο όργανα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Nikoubis.

Για octaver εγώ θα σου πρότεινα αυτό

MXR 288 Bass Octave Deluxe

 

Κατα τη γνώμη μου πολύ ανώτερο octaver από το EBS.

Βεβαια γουστα ειναι  αυτά...

ακούγεται πολύ καλά.Ξέρεις ποιός τα φέρνει για να το ακούσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινούριο octaver της MXR είναι κορυφή. Κατά βάση είναι ότι καλύτερο παίζει σε octaver χωρίς να πηγαίνουμε σε boutique πετάλια. Εγώ το πήρα από το Music Accessories (Σόλωνος απέναντι από το Χημείο), αλλά φαντάζομαι μπορείς να το βρεις κι αλλού.

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι πολυ καλο το καινουριο MXR, με συμπαθητικο tracking για αναλογικο. Τσεκαρε και κανα βιντεακι του microPOG της EHX παντως, που ειναι προσωπικα το αγαπημενο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου