Προς το περιεχόμενο

boss gt10b η EBS πετάλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκουσα τα samples των OctaBass και UniChorus στο site της EBS. Σχετικά με την ποιότητα των εφφέ, δε νομίζω πως η BOSS υστερεί σε σχέση με αυτό που άκουσα, αλλά δε μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα χωρίς να τα έχω δοκιμάσει. Στο chorus πάντως, η BOSS έχει περισσότερες παραμέτρους: mono/stereo, rate (και σε bpm), depth, pre-delay, low/high cut, ενώ στο octaver έχει μόνο range, octave/direct level.

 

Αν θες μόνο αυτά τα 2 εφφέ, τότε μάλλον δε χρειάζεσαι ολόκληρη πεταλιέρα. Πάντως, μην κολλήσεις μόνο σε EBS, δοκίμασε διάφορα να δεις ποια προτιμάς, πχ το ΜΧR Octave φαίνεται όντως πολύ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκουσα τα samples των OctaBass και UniChorus στο site της EBS. Σχετικά με την ποιότητα των εφφέ, δε νομίζω πως η BOSS υστερεί σε σχέση με αυτό που άκουσα, αλλά δε μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα χωρίς να τα έχω δοκιμάσει. Στο chorus πάντως, η BOSS έχει περισσότερες παραμέτρους: mono/stereo, rate (και σε bpm), depth, pre-delay, low/high cut, ενώ στο octaver έχει μόνο range, octave/direct level.

 

Αν θες μόνο αυτά τα 2 εφφέ, τότε μάλλον δε χρειάζεσαι ολόκληρη πεταλιέρα. Πάντως, μην κολλήσεις μόνο σε EBS, δοκίμασε διάφορα να δεις ποια προτιμάς, πχ το ΜΧR Octave φαίνεται όντως πολύ καλό!

μαλλον κλείνω προς MXR Octave οσο για  CHORUS θα δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου