Προς το περιεχόμενο

Από ποιές συγχορδίες αποτελείται η εκκλησιαστική πτώση;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok guys ευχαριστώ!! Αυτή έπεσε τελικά!  ;D Βασικά μέσα στο βιβλίο την αναφέρει ως πλάγια πτώση και στο θέμα έπρεπε να μπούνε οι συγχορδίες IV - V - I - IV 6/4 - I (δηλαδή πρώτα η τέλεια πτώση και μετά η "πλάγια").. Ευχαριστώ πολύ!!  :)

Από τον Bach στον Jon Lord.. Αυτό θα πει εξέλιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απ όσα μας είπες μέχρι τώρα κ μη με παρεξηγήσεις θέλεις δουλειά.Δεν ξέρω αν φταίει ο δάσκαλός σου ή εσύ δεν πολύδιαβάζεις, αλλά αν σ ενδιαφέρει το πράγμα κ δεν είναι υποχρεωτικό αρμονίας που το κάνεις αγγαρεία τότε κάτι πρέπει ν αναθεωρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άριστα έγραψα στις εξετάσεις, το πρόβλημα δεν είναι ούτε ο δάσκαλός μου (είναι τρομερός!!) ούτε το ότι δεν διαβάζω, το πρόβλημα είναι ότι μέχρι τώρα δεν κάναμε μάθημα με βιβλίο αλλά μας τα έλεγε αυτός και εμείς τα σημειώναμε και στο τετράδιο και διαβάζαμε από εκεί και ήταν όντως πολύ βολικό και τα καταλαβαίναμε όλα αλλά πριν κάτι μήνες μου κλέψανε το τετράδιο στο οποίο έγραφα ΌΛΕΣ μου τις σημειώσεις (βλπ. http://www.noiz.gr/index.php?topic=175872.0) και έτσι ήμουν αναγκασμένος να τα διαβάσω όλα από το βιβλίο το οποίο δεν τα έλεγε όλα έτσι ακριβώς όπως μας τα έλεγε ο δάσκαλος και έτσι υπήρξαν κάποια προβλήματα π.χ. την εκκλησιαστική πτώση δεν την ανέφερε ΚΑΘΟΛΟΥ και ούτε κάποιες αλλοιωμένες συγχορδίες.. Εννοείται ότι με ενδιαφέρει και εννοείται ότι βάζω τα δυνατά μου!! Και αν προσθέσουμε και τα μαθήματα του σχολείου, το πιάνο, την κιθάρα, τα αγγλικά για proficiency και το ECDL Advanced δεν είναι λίγα τα μαθήματα για την ηλικία μου (14) οπότε κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ!!  :) Αυτά από μένα, καλό καλοκαίρι!! (Μιας και σήμερα τελείωσα και με το πιάνο για μένα σήμερα αρχίζει το καλοκαίρι!!!  ;D ;D)

 

 

 

Από τον Bach στον Jon Lord.. Αυτό θα πει εξέλιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα πάντως να πάρεις ένα βιβλίο σχολικής αρμονίας(αν θες στείλε μου pm να σου προτείνω μερικά) και να ελέγχεις την ύλη που έχει μέσα και την ύλη που διδάσκεσαι...Μην πηγαίνουν και τζάμπα τα λεφτά(εκτός και αν πηγαίνεις στο κρατικό θεσσαλονίκης)!  ;)

Φυσικά όλα αυτά αν σε ενδιαφέρει το άθλημα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω του Αμαραντίδη που μου το πρότεινε ο δάσκαλός μου για να διαβάζω τώρα που δεν έχω το τετράδιο και όντως η ύλη που μας διδάσκει και που βρίσκεται στο βιβλίο είναι η ίδια απλά "τα λέει με άλλα λόγια" (ακαταλαβίστικα τις περισσότερες φορές..  ;D) Απλά υπάρχουν κάποια πράγματα τα οποία ή δεν τα αναφέρει καν το βιβλίο ή δεν τα αναπτύσσει αρκετά..

 

Υ.Γ: Αν δεν με ενδιέφερε το "άθλημα" πιστεύεις ότι θα είχα αντέξει μέχρι τώρα;  ;D ;D ;D

Από τον Bach στον Jon Lord.. Αυτό θα πει εξέλιξη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μέσα στο βιβλίο την αναφέρει ως πλάγια πτώση και στο θέμα έπρεπε να μπούνε οι συγχορδίες IV - V - I - IV 6/4 - I (δηλαδή πρώτα η τέλεια πτώση και μετά η "πλάγια")

 

I - IV6/4 - I. Ακουγεται συνηθως μετα την τελεια πτωση.

 

;)

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου