Προς το περιεχόμενο

Wavelab


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

 

Έχω την εξής απορία (ίσως είναι και τεμπελιά που δεν έχω διαβάσει λεπτομερώς το manual) σχετικά με το wavelab.

Υπάρχει δυνατότητα να σώσω τις ρυθμίσεις που έχω βάλει δεξιά που βρίσκονται τα effects, το master και το dithering;

Για παράδειγμα θέλω να εισάγω κάποια εφέ όπως reverb ή equalizer ή άλλα τέλος πάντων. Μπορώ στο τελικό save που θα κάνω να έχω ηχητικά αυτές τις ρυθμίσεις που προσθέτω κατά τη διάρκεια της επεξεργασίας μου;

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

 

Ευχαριστώ

Parsifal

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις γιατί το λέω φίλε συνονόματε; Γιατί δεν καταλαβαίνω την ύπαρξη των λειτουργιών αυτών αφού δε μπορείς να τις αποθηκεύσεις. Και είναι τόσα πολλά και χρήσιμα τα εφέ που περιέχει η βιβλιοθήκη (eq, compressor, effects κλπ).

 

Ευχαριστώ για τη συμμετοχή σου

Parsifal

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ανοίξει Wavelab εδώ και καιρό, αλλά ιδού ένας τρόπος.

Φτιάξε μία νέα κυματομορφή. Βάλε πάνω της τα εφέ που θέλεις κλπ. Σώσε την κυματομορφή σαν αρχείο του Wavelab.

 

Κάθε φορά που την ανοίγεις, τα εφέ πρέπει να είναι εκεί, στη θέση τους. Με insert μπορείς να αντικαθιστάς την κυματομορφή με όποιο αρχείο ήχου σε ενδιαφέρει. Τα εφέ θα παραμένουν στη θέση τους.

 

Πιθανότατα υπάρχει και άλλος καλύτερος τρόπος, αλλά αυτός είναι επίσης καλός, μέχρι να βρεθεί ο καλύτερος.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα αγόρασα το esssential. Ελαφρύ αλλά για αρχή είναι χρήσιμο (no money, no honey).

Thanks eye. Θα το δοκιμάσω. Εγώ αυτό που θέλω είναι όταν ακούσω για παράδειγμα στο media player το κομάτι, να περιέχει αυτά τα εφέ. Θα δοκιμάσω και θα σου απαντήσω σύντομα.

Σας ευχαριστώ αμφότερους

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που θέλω είναι όταν ακούσω για παράδειγμα στο media player το κομάτι' date=' να περιέχει αυτά τα εφέ. Θα δοκιμάσω και θα σου απαντήσω σύντομα.[/quote']

 

ΩΠΑ - άλλο πράγμα λες τώρα. Για να σώσεις το αρχείο κατόπιν των επεξεργασιών που του έχεις κάνει, η λέξη που ψάχνεις είναι render ή rendering.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω κατω στο master section του Wavelab υπαρχει ένα κουμπακι που λεει Render. Πατησε το και θα γινει αυτο ακριβως που θες. Το μονο που εχεις να κανεις μετα ειναι να σωσεις το αρχειο που θα δημιουργηθει(κατα προτιμηση με αλλο ονομα για να εχεις και το αρχικο unprocessed αρχειο).

 

Cheers! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου