Προς το περιεχόμενο

''a262-60''3rd clip by BigAlejandro


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιποοοον!

 

αυτο θα ηταν το τριτο κλιπακΗ της ''δενβαριεσαιαδερφε productions'' της οποιας οι προηγουμενες δουλειες ειχαν γινει δεκτες με κυματα ενθουσιασμου και παραληρηματες εκδηλωσεις λατρειας προς τα προσωπα μας.

(εγω για μερες μετα το ανεβασμα των τραγουδιων δεν τολμουσα να βγω απο το σπιτι αμα δεν ειχα ντυθει μασκαρας....)

τελος παντων, εδω τα λινκ για οποιον ειχε την τυχη να μην τα ακουσει!

http://www.noiz.gr/index.php?topic=176528.0

http://www.noiz.gr/index.php?topic=177199.0

 

σε αυτο το κομματι ο σκαντζος αποφασισε να ζητησει ΑΥΞΗΣΗ και δυστυχως μιας και οι καιροι ειναι χαλεποι αναγκαστηκα να παιξω εγω τα παντα, εκτος απο την μελλοντικα που μπαινει σε καποια σημεια και κραταει τα προσχηματα για να σας θυμισει πως ακουτε ενα λαικο τραγουδι κατω απο ολους αυτους τους διαστημικους ηχους, την οποια και παιζει ο γνωστος και μη εξαιρετεος συνφορουμιτης Korgy ο οποιος εχει ασχοληθει και με ολα τα ηχοληπτικα τζερτζελα του προτζεκτ.

 

βασικα ειχα σκοπο να μην το ανεβασω καθοτι εχω καποια προβληματα και με την μιξη(δεν εχω καταφερει ακομα βεβαια να βρω τι μου φταιει. αλλα και με την φωνη του σπυρου που αυτη τη φορα δεν εχει πατησει καθολου καλα.)

ετσι και αλλιως εχω σκοπο καποια στιγμη στο μελλον να ξαναμιξαρω και να ξαναγραψω φωνες και καποια οργανα!

παρ ολα αυτα, μερικοι φιλοι που τους εχω βαλει το κομματι μου ειπαν πως ειναι οτι καλυτερο εχω γραψει(δειξε μου τους φιλους σου να σου πω ποιος εισαι) και παροτι εχω την βεβαιοτητα πως με δουλευουν ειπα να το μοιραστω μαζι σας για να δω τι ψαρια πιανει! :)

 

καθε κριτικη, γνωμη, αποψη η παρατηρηση ειναι φυσικα καλοδεχουμενη! :)

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Με κάθε ειλικρίνεια. Πολύ πεσιμιστικό και μαύρο ρε παιδί μου...

Ο "Σπύρος" ( ; ) βγάζει κάτι περίεργο. Ακούγεται νέος και... κλαίει. Χωρίς να είναι προφανές το πρόβλημα. Γιατί; Οι στίχοι δεν βοηθούν.

Συνήθως ένας νέος είναι οργισμένος, ερωτευμένος, εξυπνάκιας, ακτιβιστής, επαναστάτης, μηδενιστής, κ.α. Εδώ τι είναι; Κάτι δεν μου κάθεται.

 

Η "μπάντα" πάσχει από την έντονη έλλειψη κρουστών. Ο ρυθμός και η ατάκα είναι στο περίπου. Θέλει περισσότερη προσπάθεια και μετρονόμο. Χρειάζεται επίσης μπουζουκοτζορομπαγλαμας που δεν θα παίζει μόνο downstrokes. Σημαντική λεπτομέρεια.

 

Θα το προσπαθούσα πάλι. Σόρι αν ακούγομαι κακός αλλά δεν θέλω να σου χαϊδέψω τα αυτιά. Το τραγούδι σίγουρα κάτι σου λέει, οπότε βοήθησε το όσο καλύτερα μπορείς.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χευ!

ευχαριστω που το ακουσες καταρχην αφεντικο! :)

 

Η "μπάντα" πάσχει από την έντονη έλλειψη κρουστών. Ο ρυθμός και η ατάκα είναι στο περίπου. Θέλει περισσότερη προσπάθεια και μετρονόμο. Χρειάζεται επίσης μπουζουκοτζορομπαγλαμας που δεν θα παίζει μόνο downstrokes. Σημαντική λεπτομέρεια.

η μπαντα δεν υπαρχει!

οπως θα ελεγε και ο ναπολεων, ''η μπαντα ειμαι εγω'' ;D

και αυτο ακριβως ειναι και το προβλημα, καθοτι ειμαι γνωστο κουλαδι και δεν μπορω να παιξω οσο καλα χρειαζεται οτιδηποτε!  :-\

και ο ρυθμος ειναι ενα απο τα βασικα μου προβληματα, το οποιο προσπαθω να βελτιωσω κατα περιοδους.

οσο για τα συνεχη νταουν/απστρουκς του τζουρα θα διαφωνησω μαζι σου μιας και ετσι ακριβως το ειχα στο μυαλο μου οταν το εγραφα!

*(ετσι ακριβως, αλλα καλα παιγμενο φυσικα)

 

Θα το προσπαθούσα πάλι. Σόρι αν ακούγομαι κακός αλλά δεν θέλω να σου χαϊδέψω τα αυτιά. Το τραγούδι σίγουρα κάτι σου λέει, οπότε βοήθησε το όσο καλύτερα μπορείς.

δεν ακουγεσαι κακος, μην φοβασαι!

αλλωστε οπως ειπα και εγω εχω σκοπο να το δουλεψω παλι, οχι απο την αρχη φυσικα αλλα να κανω καποιες τροποποιησεις στο μελλον!

 

αλλα οπως εχουμε πει και απο κοντα, πολλες φορες, οταν ειδικα δεν εισαι επαγγελματιας το καλυτερο που μπορεις να κανεις θα ειναι κοντα στα ορια του ερασιτεχνικου.

δυστυχως και 1548 φορες να το επαιζα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μπορουσα να το παιξω καλυτερα! :)

 

Με κάθε ειλικρίνεια. Πολύ πεσιμιστικό και μαύρο ρε παιδί μου...

Ο "Σπύρος" ( ; ) βγάζει κάτι περίεργο. Ακούγεται νέος και... κλαίει. Χωρίς να είναι προφανές το πρόβλημα. Γιατί; Οι στίχοι δεν βοηθούν.

Συνήθως ένας νέος είναι οργισμένος, ερωτευμένος, εξυπνάκιας, ακτιβιστής, επαναστάτης, μηδενιστής, κ.α. Εδώ τι είναι; Κάτι δεν μου κάθεται.

ο σπυρος ΔΕΝ ειναι νεος! ;D :P

ειναι μεγαλος ανθρωπος με παιδια που πανε σχολειο, δουλειες και υποχρεωσεις και οπως εχω ξαναπει, μου κανει χαρη που ασχολειται εστω και μια φορα στο τοσο και λεει καποια τραγουδια!

για να το πω πιο απλα, αν δεν υπηρχε ο σπυρος δεν θα ειχαν φτασει τα κομματια ουτε μεχρι εδω, μιας και δεν θα υπηρχε κανενας να παρει το θαρρος να τα τραγουδησει, μιας και η δικη μου φωνη κανει μονο για να πουλαει καρπουζια στην λαικη. :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρήκα ιδιαίτερα εύηχο και ενδιαφέρον. Και με τις αλλαγές κάτι δεν μου πήγε καλά. Χώρια που το κουπλέ είναι μονότονο. Επίσης ο Σπύρος δεν πατάει παντού σωστά. Πολύ μύτη (τον Βοσκόπουλο γουστάρει?).

Δεν πήρες το Σκάτζο και ούτε άλλους sessionάδες, πως περιμένεις χαϊρι. :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα πατήματα εγώ έχω άλλη αντίρρηση.

Νομίζω ότι η φωνή ΔΕΝ ήταν αυτή που θα ήθελες για τη συγκεκριμένη παραγωγή που είναι ενδιαφέρουσα.

Ακου δουλειές του Jim White στην παραγωγή. Νομίζω ότι θα σε ενδιαφέρει.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πήρες το Σκάτζο και ούτε άλλους sessionάδες, πως περιμένεις χαϊρι. :D

Tώρα με την οικονομική κρίση, θα δούμε πολλά τέτοια...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η φωνή ΔΕΝ ήταν αυτή που θα ήθελες για τη συγκεκριμένη παραγωγή που είναι ενδιαφέρουσα.

 

Θα συμφωνήσω με τον audiokostas. Είναι ενδιαφέρον πάντρεμα μεν, αλλά πιθανόν όχι δοσμένο στο 100% της προοπτικής του!

 

Οι ιδέες πάντως ενορχηστρωτικά που υπάρχουν μου αρέσουν αρκετά! Ίσως σε μερικά σημεία προσθήκη λίγου reverb ώστε να πάνε λίγο πιο "πίσω" ώστε να έρθει ο τζουράς λιγάκι πιο μπροστά να βοήθαγε κάπως!

 

well done nonetheless  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρήκα ιδιαίτερα εύηχο και ενδιαφέρον. Και με τις αλλαγές κάτι δεν μου πήγε καλά.

 

οταν λες αλλαγες ποια σημεια εννοεις? :)

 

 

Δεν πήρες το Σκάτζο και ούτε άλλους sessionάδες, πως περιμένεις χαϊρι. :D

λιτοτις φιλε μου, λιτοτις! ;D

 

Επίσης ο Σπύρος δεν πατάει παντού σωστά. Πολύ μύτη (τον Βοσκόπουλο γουστάρει?).

 

Πέρα από τα πατήματα εγώ έχω άλλη αντίρρηση.

Νομίζω ότι η φωνή ΔΕΝ ήταν αυτή που θα ήθελες για τη συγκεκριμένη παραγωγή που είναι ενδιαφέρουσα.

για αυτο και ειπα πως η φωνη καποιια στιγμη θα ξαναγραφτει!

ειτε με τον σπυρο (που ειναι το πιο πιθανο) ειτε με καποιον αλλο.

 

το ζητημα με τον σπυρο ειναι οτι ειναι εντελως χομπιστας ο ανθρωπος και χωρις ουσιαστικη εμπειρια!

οποτε υπαρχει μια δυσκολια στο να ερθει στο στουντιο να του δειξω το κομματι και να το ηχογραφησει με καμια 10αρια επιτοπιες προβες.

ισως και ο ιδιος αν επαιρνε τον χρονο να το δουλεψει να εβγαινε καλυτερο!

 

Ακου δουλειές του Jim White στην παραγωγή. Νομίζω ότι θα σε ενδιαφέρει.

δεν τον ξερω, θα τσεκαρω! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον audiokostas. Είναι ενδιαφέρον πάντρεμα μεν, αλλά πιθανόν όχι δοσμένο στο 100% της προοπτικής του!

 

Οι ιδέες πάντως ενορχηστρωτικά που υπάρχουν μου αρέσουν αρκετά! Ίσως σε μερικά σημεία προσθήκη λίγου reverb ώστε να πάνε λίγο πιο "πίσω" ώστε να έρθει ο τζουράς λιγάκι πιο μπροστά να βοήθαγε κάπως!

well done nonetheless  ;)

 

θενκ γιου!

αν θες μπορω να σου δωσω τα καναλια να κανεις μια δοκιμαστικη μιξη και μονος σου να καταλαβω καλυτερα τι εχεις στο μυαλο σου!

ε καταπληκτικε σπυρε? ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου