Προς το περιεχόμενο

Jackson Soloist ή ESP M-II


evilnanouk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα μπράτσα τους εάν είσαι μεταλλάς θα τα λατρέψεις (με τις Ibanez πρέπει να είναι τα γρηγορότερα).

 

To ότι τα στενά μπράτσα είναι και 'γρήγορα' είναι ένας μύθος που καλό είναι να σταματήσει να διαδίδεται... :wink:

 

Αν θέλεις Nick άνοιξε θέμα να το συζητήσουμε! 8) :wink:

 

+100000 :wink:

 

προσωπικα οταν παιζω σε μπουζουκομπρατσο τυπου IBANEZ παθαινω οξεια τεντονιτιδα σε 3 λεπτα & μετα απο μιση ωρα πληρη παραλυση :!:

(εχω βεβαια χρονια τεντονιτιδα την οποια βεβαια μου δημιουργησαν τα ΛΕΠΤΑ μπρατσα :evil: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επικρατούσα η μη... κατα τη γνωμη μου ειναι λανθασμενη. Ολα είναι θεμα συνηθειας και γουστου. Με Ibanez π.χ. απο φτηνη RG μεχρι και Custom Shop οτι εχω παιξει δεν μου καθεται ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τυγχανω κατοχος μιας SL3 μπορω να σε διαβεβαιωσω πως τα μπρατσα τους δεν ειναι τοσο λεπτα και πλατια οσο το wizard της ibanez!Οι sl γενικα ειναι κιθαρες με φοβερη κατασκευη,το μονο μειονεκτιμα που θα μπορουσες να τους βρεις ειναι πως ειναι λιγο βαριες!Πρωσοπικα σου προτεινω jackson και ασε τον zakk wylde να λεει οτι θελει!Παρε jackson να βρεις την υγεια σου!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλητη stavrilian παραμυθιαζεις τον λαο μου! :twisted: :lol:

ESP παιδια μου ESP ......... 8)

Περα απο την πλακα τωρα εχω παιξει με την κιθαρα του stavrilian (Jackson SL3) και την βρισκω παρα πολυ καλη και αξιολογη (πολυ βαρια ομως ρε παιδι μου :( ) με καλη κατασκευη και playability αλλα σαν την ESP HorizonII δεν ειναι (που εχω παιξει και θελω!!) ..... κακα τα ψεματα :wink: :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε προς θεου!η Μ2 ειναι μια πολυ καταξιωμενη κιθαρα (κατα την ταπεινη μου αποψη παντα)και σιγουρα δεν μπορει να ειναι μαπα!οι μιση θα σου λενε jackson-ενας απο αυτους ειμαι και εγω 8) -και οι αλλοι μιση esp!Αν εισαι απο αθηνα ειναι πολυ ευκολο να τισς δεις και να τις παιξεις και τις 2!και διαλεγεισ οποια σου κατσει καλυτερα! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύγκρινε τις Usa select Jackson με τις Custom series ESP και θα δεις οτι οι πρωτες είναι και φθηνοτερες. Για το ποιες είναι καλύτερες θα πρέπει να παίξεις και με τις δύο την ίδια μερα για να το καταλάβεις. Εγώ το έκανα και κατέληξα οτι οι Jackson είναι λίγο καλύτερες και σε ήχο και σε παίξιμο. Στις πιο κάτω κατηγορίες δεν υπάρχουν ΚΑΘΟΛΟΥ διαφορές παρά μόνο στο όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

παιδια και εγω δεν μπορουσα να διαλεξω απο τις δυο και ετσι πηρα και τις δυο μια jackson flying v rr1  kai mia esp ltd ec1000 ...

παραπολυ καλες και οι δυο μεχρι που σκεφτομαι να παρω την esp eclipse ιδια με την ec1000 .. εχω παθει πλακα με τα ολα της ...ειναι απιστευτη και πολυ ανετη...ενω  για την jackson ειναι και αυτη απιστευτη και ωραια....και δεν μπορω να πω οτι μπορω να διαλεξω....απλα για τις ηχογραφησεις  στα σολο χρησιμοποιω την jackson ενω για τα ρυθμικα την esp....

 

J.C.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου