Προς το περιεχόμενο

Jackson Soloist ή ESP M-II


evilnanouk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι.

τα δυο πρωτα αλμπουμ εχουν γινει με την στρατ του του 1962,αργοτερα χρησιμοποιουσε πολυ μια γιαπωνεζικη στρατ με maple μπρατσο & αργοτερα αρχισε να χρησιμοποιει αρκετες Schecter κυριως στα live του (κυριως μια κοκκινη tele με binding & μια ασπρη strat με tortoise pickguard),μετα περασε την ..ανατριχιαστικη περιοδο :twisted: της Pensa Suhr με Floyd Rose/emg & ευτυχως τα τελευταια χρονια ηρθε παλι στα συγκαλα του και χρησιμοποει και παλι Vintage κιθαρες κυριως μια Les Paul του 59,την παλια του strat (& το signature μοντελλο του),μια tele του 52 & μια ES335 :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Αληθεια ρε παιδια...σε τι διαφερουν ;;; Γιατι ειναι τοσο ακριβη η Jackson - πληρωνεις ονομα η τα αξιζει τα λεφτα της;;; Ποσο καλυτερες ειναι απο τις ESP????...

 

Για τις συγκεκριμένες που μιλάς δεν γνωρίζω πάντως και οι φτηνές Jackson είναι αξιοπρεπέστατες, τα μπράτσα τους εάν είσαι μεταλλάς θα τα λατρέψεις (με τις Ibanez πρέπει να είναι τα γρηγορότερα).

Ως εταιρία έχει προσφέρει περισσότερα από την ESP (ιδιαίτερα σε πρωτότυπα σχέδια), με δική της ιστορία (όταν ιδρυόταν από τους Jackson-Charvel) όχι δανεική από την Kramer και δεν ξέρω αν φάνηκε (….μπα καλέ…) αλλά μου είναι πολύ συμπαθής γιατί πώς να το κάνουμε με τέτοια έπαιζε ο Friedmanάκος!!!

 

Τελικά βέβαια θα πρέπει να πάρεις αυτή που θα σου κάτσει καλύτερα (αφου και οι ESP σπέρνουν) απλά σκοπός του ποστ είναι να μην έχεις καμία αμφιβολία για το αν αξίζουν τα λεφτά τους, να είσαι σίγουρος για αυτό.

 

Ο δικηγόρος του :twisted: διαβόλου :twisted: :P

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις πιο ΑΣΧΗΜΕΣ κιθαρες που εχω δει στη ζωη μου :twisted:

 

πως να το κανουμε αλλη η χαρη του κλασσικου :wink:

 

1.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα μπράτσα τους εάν είσαι μεταλλάς θα τα λατρέψεις (με τις Ibanez πρέπει να είναι τα γρηγορότερα).

 

To ότι τα στενά μπράτσα είναι και 'γρήγορα' είναι ένας μύθος που καλό είναι να σταματήσει να διαδίδεται... :wink:

 

Αν θέλεις Nick άνοιξε θέμα να το συζητήσουμε! 8) :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι τα στενά μπράτσα είναι και 'γρήγορα' είναι ένας μύθος που καλό είναι να σταματήσει να διαδίδεται... :wink:

 

Αν θέλεις Nick άνοιξε θέμα να το συζητήσουμε! 8) :wink:

 

Κοίτα δεν θα διαφωνήσουμε σαν επικρατούσα άποψη την παρέθεσα και αφού δεν συμφωνούν όλοι να αλλάξω λοιπόν το "γρηγορότερα" σε "λεπτότερα"!

Είμαστε σύμφωνοι?

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν θα διαφωνήσουμε σαν επικρατούσα άποψη την παρέθεσα και αφού δεν συμφωνούν όλοι να αλλάξω λοιπόν το "γρηγορότερα" σε "λεπτότερα"!

Είμαστε σύμφωνοι?

 

Καλά δεν είπα και να μαλώσουμε :lol: :lol: απλώς επειδή είναι όντως 'επικρατούσα' άποψη και έχω από τη φύση μου πρόβλημα με τις 'επικρατούσες' απόψεις, έλεγα μήπως να το αναλύαμε λιγουλάκι... 8)

 

Λοιπόν να το ανοίξω; :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου