Προς το περιεχόμενο

Modular κιθάρες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

στο video o αρχιμάστορας της εταιρίας μου τελειώνει ένα αντίγραφο stratocaster σώμα .

απο υλικό corian . http://www2.dupont.com/Surfaces/en_US/products/corian/index.html

 

όλα στο χέρι βέβαια χωρίς υδροκοπή ... παραδοσιακά πράγματα  :)

η κιθάρα παίζει απίστευτα αλλα είναι ποοοολύυυυ βαριά ... αφήνει σιμάδι στο πόδι όταν παίζεις καθηστός  :-

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plexiglas μέχρι 3mm έχω κόψει και σε επιτραπέζιο και σε μεγάλο laser με επιτυχία (χωρίς σημάδια κ.λπ., με πολύ καλό φινίρισμα). Υδροκοπή εδώ στα βόρεια δεν ξέρω αν υπάρχει (εδώ για να βρω laser να χαράξει φωτογραφία σε ανοδιωμένο αλουμίνιο έψαχνα 15 μέρες....).

 

Έχω κάτι φύλλα plexiglas από έναν συνεργάτη ταμπελά σε διάφορα χρώματα. Θα κάνω μέσα στο ΣΚ μια δοκιμή με ένα tele template που έχω (τι να κάνουμε, είναι το πιο μπακάλικο σχήμα!) και θα επανέλθω δημήτριος τη Δευτέρα.

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς μιλάμε για άλλοι τύπου μηχανές .  ::)

 

αν μιλάτε για κάτι τέτοιο πάω πάσο

devices_laser_cutter.jpg

 

εγώ μιλούσα για μηχανες laser που κόβουν ανοξείδωτες λαμαρίνες μεγάλου πάχους .

κάτι τέτοιο δλδ .

4%27-x-8%27-Laser-Cutter.gif

 

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι kostas για τις μικρές μιλάμε (η δική σου είναι για να κόψει πατρόν για τανκ!!!! :):):))

 

Αν έχεις πάντως πρόσβαση σε τέτοιο μεγάλο laser, μπορεί να σε χρειαστώ σύντομα (έχω να κόψω αλουμίνιο 3mm). ;)

RANDOMIZE USR 0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπαμε ... ότι θέτε .. μου λέτε  :)

 

αν και δεν είναι τίποτα κρυφό δλδ ..

 

για αλουμίνιο 3mm υπάρχουν και άλλοι τρόποι κοπής ... τα κατάλληλα εργαλεία χρειάζονται μόνο ... είναι αρκετά μαλακό το υλικό.

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω μέσα στο ΣΚ μια δοκιμή με ένα tele template που έχω (τι να κάνουμε, είναι το πιο μπακάλικο σχήμα!) και θα επανέλθω δημήτριος τη Δευτέρα.

Όταν αποφασίσεις να κάνεις δοκιμές στο cnc, πές μου να σου στείλω κανα2 σχέδια σε 3d , να δούμε τι κάνει...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου