Προς το περιεχόμενο

PRS, Parker, Fender ή MusicMan;


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Thx...

Θα πάω αύριο.

Λέτε να δέχονται Electron Visa; 8O (ασχετο)

Πάντως με εκνευρίζει που το Guitar Shop του NAKA,από τις 8 parker

που έχει στο διαφημιστικό του,στο μαγαζί έχει μόνο 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απο prs θα σου πρότεινα την santana se την αγόρασα και μου φαίνεται πολύ καλή.Επειδή δεν ασχολούμαι με την ηλεκτρική πολύ θα σου πώ μόνο για την αίσθηση σαν κιθάρα και μου φάνηκε η καλύτερη σ αυτά τα χρήματα συγκριτικά με οποιαδήποτε άλλη έπαιξα,αλλά περι ορέξεως...

 

Τώρα σαν ποιότητα κατασκευής νομίζω πάρα πολύ καλή.

 

Ναι electron visa δέχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... βασικά Yamaha είναι καλές μηχανές .... τώρα άμα η Fender φτιάξει μηχανές..... θα έπερνες ποτέ μηχανή Fender? εγώ γιατί να πάρω Yamaha????? (Φυσικά και αστειέυομαι)

 

ΟΚ taq εσύ αστειεύεσαι αλλά για όποιον έχει πραγματικά τέτοια άποψη θα του πρότεινα να την αναθεωρήσει γιατί απλά είναι τελείως λανθασμένη!!!

 

Fender 600άρα μάγκες (που θα λεγε και ο Γεωργίου) :lol:

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απο prs θα σου πρότεινα την santana se την αγόρασα και μου φαίνεται πολύ καλή.Επειδή δεν ασχολούμαι με την ηλεκτρική πολύ θα σου πώ μόνο για την αίσθηση σαν κιθάρα και μου φάνηκε η καλύτερη σ αυτά τα χρήματα συγκριτικά με οποιαδήποτε άλλη έπαιξα' date='αλλά περι ορέξεως...

 

Τώρα σαν ποιότητα κατασκευής νομίζω πάρα πολύ καλή.

 

Ναι electron visa δέχονται.[/quote']

 

Akis η Santana είναι πράγματι καλή αλλά το πλεονέκτημα των πιο καινούργιων Standard/Custom είναι πως έχουν λύσει τις 'παιδικές αρρώστιες' των SE και επιπλέον δεν χρειάζεται να πληρώνεις στον Κάρλος δικαιώματα....

 

Επίσης η Σαντάνα είναι τελείως γυφτιά εμφανισιακά... περί γούστου βέβαια... :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ taq εσύ αστειεύεσαι αλλά για όποιον έχει πραγματικά τέτοια άποψη θα του πρότεινα να την αναθεωρήσει γιατί απλά είναι τελείως λανθασμένη!!!

 

Fender 600άρα μάγκες (που θα λεγε και ο Γεωργίου) :lol:

 

Πέραν των εμπνευσμένων χιουμοριστικών παρατηρήσεων' date=' μπορείς να μου πεις γιατί θεωρείς ότι η Fender φτιάχνει καλύτερες κιθάρες [b']στην ίδια κατηγορία τιμής[/b] με τη Yamaha;

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχήν η προσωπική μου εμπειρία με διάφορες squier και αντίστοιχες Yamaha...απλά δεν υφίσταται σύγκριση...η squier είναι σαφώς ανώτερες κιθάρες ! και στα λεφτά αυτά δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο...

 

Στο λέω και πιο απλά : Έχεις 2 μάστορες : Ο πρώτος φτιάχνει αποκλειστικά κιθάρες, και ο δεύτερος φτιάχνει : κιθάρες, συνθ, πιάνα, μηχανάκια (και γώ δεν ξέρω τι άλλο...)

 

Ποιος είναι πιο λογικό να έχει μελετήσει και να τον ενδιαφέρει να κάνει καλύτερες κιθάρες ???

 

Η yamaha δεν νομίζω να την απασχολεί ιδιαίτερα αν πουλάει 10 ή 100 κιθάρες την μέρα...τη fender όμως σίγουρα την απασχολεί !

 

Προσωπικά μιλάω πάντα - θεωρώ ότι στη Yamaha μόνο τα ακριβά μοντέλα αξιζουν. Οτιδήποτε και αν είναι αυτό : πιάνα, κιθάρες, μπάσα, ηχεία...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέραν των εμπνευσμένων χιουμοριστικών παρατηρήσεων' date=' μπορείς να μου πεις γιατί θεωρείς ότι η Fender φτιάχνει καλύτερες κιθάρες [b']στην ίδια κατηγορία τιμής[/b] με τη Yamaha;

 

Κάλμα αρχηγέ.... Πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα 8O

Εγώ διαφωνώ με τον Taq (νόμιζα ότι αυτό τουλάχιστον είναι ξεκάθαρο).

 

Και μετά σέβομαι απόλυτα την Yamaha και την θεωρώ από τις ποιο τίμιες κατασκευάστριες του χώρου και ίσως την μόνη εταιρία (τι ίσως δηλαδή σίγουρα) που μπορεί και παράγει τόσο πολλά διαφορετικά μουσικά όργανα με υψηλή ποιότητα (είναι Κολοσσός όπως και εσύ νομίζω δήλωσες). Ειδικά τα μπάσσα της τα εμπιστεύομαι σχεδόν τυφλά και τα θεωρώ απ' τις καλύτερες λύσεις σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες τιμών...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάλμα αρχηγέ.... Πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα 8O

Εγώ διαφωνώ με τον Taq (νόμιζα ότι αυτό τουλάχιστον είναι ξεκάθαρο).

 

Λάθος ανάγνωση :oops: Συμφωνούμε :D

 

@Jam

 

Η Fender δεν φτιάχνει μόνο κιθάρες... μην ξεχνάς ότι δεν είναι πλέον αυτόνομη εταιρία.

 

Από την άλλη δίνεις μια εικόνα ότι η Yamaha έχει ένα εργοστάσιο όπου βγάζει... τα πάντα. Δεν είναι έτσι φυσικά. Οι κιθάρες φτιάχνονται στην Ταιβάν και την Ιαπωνία (μερικές, οι φτηνότερες, στην Κίνα). Το εργοστάσιο της Ταιβάν είναι από τα πλέον προηγμένα στον κόσμο και να είσαι σίγουρος ότι οι μάστορες εκεί είναι τουλάχιστον τόσο καλοί όσο οι... Μεξικάνοι που δουλεύουν στο... αμερικάνικο εργοστάσιο της Φέντερ. :wink: :D

 

Το επιχείρημά σου λοιπόν περί μαστόρων δεν στέκει και να με συγχωρείς.

 

Όσο για τις γιαπωνέζικες ακουστικές ας πούμε, έχεις παίξει με κάποια;

 

Δεν προσπαθώ να μειώσω τη Φέντερ ή οποιαδήποτε εταιρία, ειδικά αν έχω αγοράσει όργανά της! :wink: Αλλά όπως και να το κάνουμε, ειδικά στην περίπτωση που ρωτάει ο φίλος οι αντίστοιχες Yamaha υπερέχουν... και δεν είναι από τις ακριβότερες. :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτιδήποτε έχω ψάξει ανα διαστήματα πάνω σε μουσικό είδος, πάντα ακούω και το Yamaha...το συμπέρασμά μου είναι ότι πάντα βρίσκω κάτι τουλάχιστον ίσης ποιότητας σε χαμηλότερη τιμή...μπορώ να σου δώσω άπειρα παραδείγματα...από τα studio monitors της Υαμαχα στα 800¤ όπου υπάρχουν ένα σωρό καλύτερες επιλογές, για πιάνο...μόνο τα ακριβά Yamaha είναι καλά...κτλ κτλ

 

Για τις κιθάρες την γνώμη μου στην είπα (ακουστικές δεν έχω ακούσει)...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου