Προς το περιεχόμενο

Digitech rp500 η Boss GT10?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου περισσευοθν 400 ευρω. Επειδη εχω ομως μπερδευτει μετα απο πολλα reviews που εχω διαβασει για τα 2 μοντελα θελω την βοηθεια σας. Ποια απο τις 2?

 

Θα χρησιμοποιησω την πεταλιερα μπροστα στον ενισχυτη η μεσω του υπολογιστη μου και καμια φορα μεσω headphones gia practice Βραδυ. Ο ενισχυτης μου ειναι ο Peavey 6505+ combo 112.

 

Παιζω Blues, rock, hard rock και heavy metal. μενεδιαφερει και πολυ η ποιοτητα των εφφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειμαι φαν της rp, θα σου προτεινω την boss μια και σε ενδιαφερουν τα εφε (νερα, διαστιμικα κ τετοια  ;D ). Αν εννοεις ομως παραμορφωσεις distortion σου προτεινω με 1000 rp

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η ρπ500 δεν είναι το αντίστοιχο μοντέλο με την gt10. το αντίστοιχο είναι η ρπ1000

 

για να μην ευλογάμε και τα γένια μας, οφείλω να πω πως η rp1000 που έχω δεν με εντυπωσίασε με ακουστικά. Δεν έχω και τα καλύτερα, αλλά έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικά ζευγάρια και με αλλη πεταλιέρα και μου άρεσε πιο πολύ στην άλλη.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss GT...θα σου τα πριξει λιγο...

 

αλλα ειναι εκτος συναγονισμου...by far..

 

γενικα οι Boss GT...ειναι πανδυσκολες το να τις σεταρεις αλλα πιστεψε με μετα αν θες να πρωχορισεις σε τπτ rack και πιο high end καταστασεις...θα ξερεις τι σου γινεται και δεν θα φοβασαι κανενα high tech gismo...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss GT...θα σου τα πριξει λιγο...

αλλα ειναι εκτος συναγονισμου...by far..

 

+10000001

Είχα rp1000 και gt10 ταυτόχρονα και η boss είναι πολύ πολύ καλύτερη για τα γούστα μου, η rp1000 έφυγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μετα απο μια ερευνα που εκανα διαβασα καπου οτι δε μπορεις να χρησιμοποιησεις παραπανω απο 1 εφφε την φορα με την rp500. Αληθευει?

 

Επισης οσο αφορα την ποιοτητα των εφφε(chorus , delay, flanger e.t.c.) πoiα ειναι καλυτερη? Επειδη μειμαι ικανοποιημενος με τον ενισχυτη μου ως ηχο και παραμορφωση δε μενδιαφερουν τα dist, ODs και οι προσωμοιωσεις εδνισχυτων.

 

Επισης απο tone sucking kai bypass τι γινεται? θα χαλασουν οι δυναμικες του ενισχυτη μου χρησιμοποιωντας μονο εφφε ειτε απο την rp500 ειτε απο την gt10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου