Προς το περιεχόμενο

thomann .. απίστευτη ταλαιπωρία...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα πως γινεται να εχω κανει 47 παραγγελιες απο τον Thomann & να μην εχει παει στραβα ΟΥΤΕ ΜΙΑ...δε ξερω,μαλλον εχω καλυτερους φιλους...... ;D ;D

Εμαθα οτι κανατε φανταροι μαζι με τον Αγγελοπουλο,ειν' αληθεια? ;D ;D

 

αυτος ο ΣουΦου,ειναι πιο δικτυομενος κι απ'το ιδιο το ιντερνετ...

ΔουΓου

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ πάντως μια φορά που αγόρασα από thomann, ένα μικρόφωνο μία κάρτα ήχου και κάτι ψιλοπράγματα, η κάρτα ήχου ήταν ελλατωματική και την έστειλα πίσω για αντικατάσταση και όταν μου ήρθε η καινούρια ήταν και αυτή ελλατωματική...Δεν ξέρω αν έφταιγε η thomann ή η κάρτα γιατί η συγκεκριμένη(m-audio fast track pro) είχε πάρα πολλά προβλήματα σύμφωνα με χρήστες της στο forum της m-audio ή εγώ ήμουν απίστευτα γκαντέμης, πάντως την επέστρεψα και πήρα τα λεφτά μου πίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω,νομιζω οτι κατι με stock "παιζει",

ή καποιος υπαλληλος εκανε απλως "τα δικα του" εν αγνοια του καταστηματος...

 

Και εγω καταληγω οτι καποιος υπαλληλος παρεκαμψε καποιες διαδικασιες λογω βιασυνης, οσον αφορα την MOTU..

Εμεις ομως παραγγείλαμε καινουργια καρτα και οχι B-stock..

Αλλα και παλι, δεν νομιζω οτι το  B-stock ερχεται σε αυτη τη κατασταση που μας ηρθε εμας..

Φανταζομαι οτι οταν κατι επιστρεφεται και πωλειται μετα σαν  B-stock, περναει πρωτα απο ενα ελεγχο και τακτοποιηση..

 

Σας λεω ξανα οτι και σε μας φαινεται απιστευτη η ολη φαση, καθως μονο καλά λογια εχουμε ακουσει. Μπορει να ειναι τελειο το μαγαζι στο 99% των παραγγελειων, αλλα πως αποκλειετε και το 1% που θα αντιμετωπισει προβλημα;

 

Αληθεια trolley, αν σου καθοταν εσενα αυτη η φαση τι θα εκανες;

Αν τους ελεγες στο τηλέφωνο: "ρε παιδια δεν μπορειτε να ελενξετε το χρωμα πριν το στειλετε;" και επαιρνες την απαντηση "δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι, εχουμε πολυ φορτο εργασιας.." τι απαντηση θα τους εδινες?

Σου ευχομαι λοιπον στην επομενη παραγγελια να σου τυχει.. Και αφου εισαι τοσο μαγκας θα ξεμπερδεψεις ευκολα.. ;)

Τωρα το οτι εσυ κολλησες στο οτι μπερδευτηκα και εγραψα καπου μαυρο αντι για ασπρο και απο εκει εκρινες οτι το ποστ ειναι παιδαριωδες, αλλα και απο τα αλλα χαζα που εγραψες και για τα οποια πηρες την απαντηση σου απο τους αλλους συμφορουμιτες (περι ανωνυμιας, περι ασημαντου θεματος το οποιο δεν ασχολεισαι,...) δειχνει διαθεση κοροιδιας προς καποιον που εχει προβλημα και μονο σοβαρο δεν σε κανουν.

Αν θεωρεις οτι αυτα που γραφηκαν εδω μεσα ειναι μαλακιες, μην ξανασχοληθεις με το θεμα.. Πηγαινε σε κανενα αλλο να παιξεις..

Απορω ομως πως δεν εγινε καμια παρατηρηση απο moderator, οπως θα ειχε γινει σε αλλο φορουμ σε τετοια περιπτωση. Γιατι ο οποιοσδηποτε νεος φορουμιτης δεχεται τετοια αντιμετωπιση απο συμφορουμιτη, οταν μπαινει να πει τον πονο του εδω, μαλλον την επομενη φορα δεν θα κανει τον κοπο να ξαναγραψει εδω..

 

Και πανω απο ολα τα φορουμ εχουν τη λογικη της καταθεσης εμπειριων, καλων ή κακων... Ασχετα με  το αν το συγκεκριμενο μαγαζι θεωρείται κορυφη, θελουμε να ξερουμε και την μια στραβη περιπτωση που θα τυχει. Αυριο μπορει να συμβει στον καθενα μας..

 

Στην τελικη για να μην το τραβαμε και πολυ το θεμα, αν καποιοι νομιζουν οτι δεν ειναι ενδιαφερον, θα ηθελα απλως οποιος εχει να δωσει τη συμβουλη του στο τι πρεπει να κανω, να μου το πει και μετα ας κλεισει το θεμα.

Εγω σκεφτομαι (μιας και εχω υπομονη) να τους το στειλω πισω οσες φορες χρειαστει μεχρι να ερθει το σωστο χρωμα. Αφου δεν εχουν προβλημα να πληρωνουν συνεχεια τα ταχυδρομικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αλλοι στη θέση σου πάντως, θα ψώνιζαν από αλλού μετά από τέτοια δυσαρέσκεια. Είναι τόσο απλό και δεν χρειάζεται να πείσει ο ένας τον άλλον παρά μόνον αν έχει προσωπικό συμφέρον και ιδιαίτερα όταν πρόκειται για εμπορικό κατάστημα. Αλλωστέ μια ματιά να έριχνες κάτω από το θέμα αυτό και θα έβλεπες δεκάδες παρόμοια, οπότε δεν ανοίγουμε τα μάτια κανενός με αυτό και εσύ μπορείς να πάρεις άλλων εμπειρίες.

 

Θα σου πρότεινα να πράξεις σαν σωστός καταναλωτής (εφόσον απαιτείς σωστούς εμπόρους) και να πάψεις να ασχολείσαι με το συγκεκριμένο κατάστημα. Υπάρχουν τόσα άλλα, εντός κι εκτός.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεφτηκα και εγω να το παρψ απο ελληνικο καταστημα τελικά..

Αν αφησω στην ακρη την διαφορα τιμων που βλεπω για το συγκεκριμενο, πιθανος να μην υπαρχει και διαθεσιμοτητα..

Αυτο θα το ρωτησω απο Δευτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλοι στη θέση σου πάντως, θα ψώνιζαν από αλλού μετά από τέτοια δυσαρέσκεια. Είναι τόσο απλό και δεν χρειάζεται να πείσει ο ένας τον άλλον παρά μόνον αν έχει προσωπικό συμφέρον και ιδιαίτερα όταν πρόκειται για εμπορικό κατάστημα. Αλλωστέ μια ματιά να έριχνες κάτω από το θέμα αυτό και θα έβλεπες δεκάδες παρόμοια, οπότε δεν ανοίγουμε τα μάτια κανενός με αυτό και εσύ μπορείς να πάρεις άλλων εμπειρίες.

 

Θα σου πρότεινα να πράξεις σαν σωστός καταναλωτής (εφόσον απαιτείς σωστούς εμπόρους) και να πάψεις να ασχολείσαι με το συγκεκριμένο κατάστημα. Υπάρχουν τόσα άλλα, εντός κι εκτός.

 

μάλιστα

 

κάποιο σχόλιο για την συνεισφορά του troll-ey-protocol στην κουβέντα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το www.musicstore.de  βλεπω να το εχει εδω http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Korg-padKONTROL-white-MIDI-Drum-Controller/art-PCM0005410-000

λες να μπω σε νεα διαδικασια να το παραγγειλω απο εκει?

το εχει στα 164 + ταχυδρομικα 25..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δυστυχως ειναι το ρισκο οταν παραγγελνεις απο καταστημα εξωτερικου.Αν σου κατσει δηλαδη τρεχεις...

 

Τελευταια εχω αρχισει και γινομαι λιγο σωβινιστης ακομη και στο θεμα αγορων, καθως αν δεν υποστηριξουμε το σπιτι μας θα πεσει να μας πλακωσει και ο νοων νοειτο.

 

Ομως καποια πραγματα δειχνουν ανικητα στη χωρα αυτη και εξηγουμαι...ημουν και εγω ψημενος για την MOTU την οποια αρχικα αναζητησα στην εγχωρια αγορα.Ενταξει η διαφημιζομενη τιμη δεν ειχε τρελλη διαφορα, ελα ομως που οχι μονο δεν ειχαν στοκ αλλα η επικοινωνια μας στο τηλεφωνο ηταν του τυπου "φιλε τωρα στα μπανια του λαου καθεσαι και ψαχνεις...".Και να φανταστειτε ειχα ηδη κανει ερευνα αγορας απο μονος μου, δε ρωτησα τιποτε περιτο, παρα μονο τα απαραιτητα για να την αγορασω...

Anyway μετα μην μας φταιει μονο ο Thomann ή οποιος αλλος μπορει να μας προκυψει.

 

Στο δια ταυτα συμφωνω και εγω με yameth .Aληθεια για τι διαφορες τιμης μιλαμε?

 

Σου ευχομαι καλο τελος με τη περιπετεια σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι κατα των ελληνικων καταστημάτων, αν και εχω ακουσει και αρκετες ιστοριες κακης αντιμετωπισης και προβληματων. Δεν πρεπει να τα ισοπεδωνουμε ολα βεβαια..

Ουτε με τα ονλαιν καταστηματα εχω προβλημα, ακομα και του εξωτερικου.

Οπως ειπε ο jsof: "Αυτο δυστυχως ειναι το ρισκο οταν παραγγελνεις απο καταστημα εξωτερικου. Αν σου κατσει δηλαδη τρεχεις..."

 

Τωρα το βρηκα στο http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=3853 193€

Δεν το ειχα δει πριν γιατι κοιταγα μονο μεσω skroutz, αλλα απ'οτι φαινεται δεν τα βγαζει ολα..

 

Τη μερα που το κοιταγα στο Θωμα το ειχαν 160 την επομενη που πηγαμε να το παραγγειλουμε ειχε 180!! Τελικα το εκλεισα τοσο. Οταν εγινε η επιστροφη ειχε παει παλι στα 160 οποτε μαζι μετα χρηματα που επεστρεψαν για την MOTU επεστρεψαν και την διαφορα γι' αυτο (περιπου 20€)!!  Καλό θα μου πειτε αυτο απο μερος τους, αλλα αν οταν θα μου το ξαναφερουν την επομενη φορα το εχουν παει στα 220 (λεμε τωρα) πρεπει να τους το πληρωσω τοσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου