Προς το περιεχόμενο

Home Recording


InLoveWithMyGuitar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά καιρούς υπήρχαν περίοδοι πάντα που άφηνα λίγο στην άκρη τη μουσική και όπως πολλοί έμπαινα στο τριπάκι της ρουτίνας.... σπίτι-δουλειά-σπίτι-δουλειά. Πάντα αυτές τις περιόδους βρισκόταν κάτι που θα με ξύπναγε και θα μου έδινε το κίνητρο να δουλέψω σκληρότερα και περισσότερα με αυτό που αγαπώ... τη μουσική δηλαδή.  Αυτήν την περίοδο ο συγκεκριμένος κύριος από το Youtube ήταν αυτό το κίνητρο. Άψογος εκτελεστικά, ευφυής στις ηχογραφήσεις. Πραγματικά αξίζει να δει κανείς τα παρακάτω βίντεο τα οποία από πλευράς δημιουργικότητας και εκτέλεσης είναι άψογα. Ίσως να δώσει και ιδέες ως προς home recording μιας και οι περισσότεροι ηχογραφούμε σπίτι.

 

VideoSong3 - Feel Good Inc. Cover (Gorillaz) - Jack Conte

VideoSong 4 - Radiohead/Chopin Mashup - Jack Conte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ο Conte με το φορμά του videosong μου έχει δώσει ΠΑΡΑ πολύ έμπνευση.

 

Enrique Iglesias - I like it (Διασκευή)

 

Μανόλης Μουμουζιάς - Για πάντα (Original)

 

και εδώ http://www.noiz.gr/index.php?topic=178486.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o  Τι να πω!! Θέλω κι εγώ  ;D Άψογος.... θα χρειαστώ τα φώτα σου φίλε έχεις καταφέρει αυτό που ονειρεύομαι  ;D

 

Να 'σαι καλά! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε φίλε απίστευτος ο πρώτος, πολύ ωραίες ιδέες. Εντωμεταξύ το παλικάρι έχει τα κέρατά του: microkorg, rhodes (νομίζω...),... Πολύ καλός!

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου