Προς το περιεχόμενο

Μου καθυστερεί ο ήχος στο recording


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ, θεωρώ δεδομένο πως χρησιμοποιείς την onboard κάρτα ήχου του λαπτοπ έτσι;

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.

 

Εγώ είδα διαφορά όταν άκουγα το κομμάτι με ακουστικά όταν ηχογραφούσα, εννοώ το κομμάτι με τη μουσική. Αν δεν το ακούς με ακουστικά, μπορεί να σου ξεφεύγουν αρκετά κλικ.

Με ακουστικά το ακούω και εγώ...

 

 

Υ.Γ. Μη παίζεις με πολλά προγράμματα. Χάνεις το χρόνο σου. Μάθε ένα καλά. Στη δική σου περίπτωση κάτι πολύ απλό όπως το Audacity, αλλά αν θες να κάνεις περισσότερα καναλια ηχογράφησης δοκίμασε το Kristal. Είναι δωρεάν.

 

Και εγώ δεν θέλω πολλά προγράμματα. Θελω να μάθω

α) ένα για παραγωγή μουσικής (Είμαι μεταξύ reason και FL. Το FL μου φαίνετε πολύ δύσκολο αν και δεν ξέρω αν είναι πιο δυσκολο απο το reason.Το reason μου φαινεται πιο ευκολο επειδή μοιάζει με hardware) και

β) Ένα για ηχογράφηση φωνής πάνω στο τραγούδι που θα έχω φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Και εγώ δεν θέλω πολλά προγράμματα. Θελω να μάθω

α) ένα για παραγωγή μουσικής (Είμαι μεταξύ reason και FL. Το FL μου φαίνετε πολύ δύσκολο αν και δεν ξέρω αν είναι πιο δυσκολο απο το reason.Το reason μου φαινεται πιο ευκολο επειδή μοιάζει με hardware) και

β) Ένα για ηχογράφηση φωνής πάνω στο τραγούδι που θα έχω φτιάξει

Κατα τ' άλλα δεν θέλεις να μάθεις πολλά προγράμματα...

Το θέμα ξεκίνησε για 2 κανάλια που δεν μπορείς να τα φέρεις βόλτα, αν κατάλαβα καλά...

 

Τεσπα... Μακάρι να μάθεις 80. Πρόσεξε μόνο το χρόνο και το αποτέλεσμα σου... Εγώ πρότεινα ήδη.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τ' άλλα δεν θέλεις να μάθεις πολλά προγράμματα...

Το θέμα ξεκίνησε για 2 κανάλια που δεν μπορείς να τα φέρεις βόλτα, αν κατάλαβα καλά...

 

Τεσπα... Μακάρι να μάθεις 80. Πρόσεξε μόνο το χρόνο και το αποτέλεσμα σου... Εγώ πρότεινα ήδη.

 

Εντάξει δύο προγραμματα είναι και για διαφορετική δουλεια το καθένα. Κατέβασα τώρα το audacity (πολύ ωραίο) και το asio4all driver (εκανα εγκατασταση, δεν ξερω αν θέλει κατι αλλο) αλλα το προβλημα παραμένει.

 

Επίσης

 

Διάβασε κ εδώ περι latency και διόρθωσης,

http://www.noiz.gr/index.php?topic=166828.0

 

Αυτό μου λέει οτι δεν είναι προσβάσιμο απο εμένα. (Εγω στο πηγαδι κατ...σα  :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου