Προς το περιεχόμενο

Πνευματική ιδιοκτησία και τεχνολογικές εξελίξεις


skantzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακομα, θελω να πω κατι που ενδεχομενος να βγαλει την κουβεντα εντελως οφτοπικ, αλλα το ειχα στο μυαλο μου απο ωρα.

 

θελησα να στειλω ενα πιεμ στον κυριο ζαικο και να του πω πως πρωτον,νιωθω ασχημα για καποια απο τα σημερινα ποστς και δευτερον, πως παροτι δεν ειμαι ιδιαιτερα φαν της μουσικης του(του ειδους γενικοτερα, οχι συγκεκριμενα της δικης του) εκτιμουσα ανεκαθεν την σταση του και την εκτιμησα ακομα περισσοτερο οταν αρχισε να γραφει στο φορουμ μας.

με αυτο τον τροπο θελησα να του δειξω πως εχει την στηριξη μου.

καταλαβα βεβαια πως στηριξη με πιεμ ειναι στην πραγματικοτητα στηριξη εκ του ασφαλους και μιας και ετσι οπως το βλεπω εγω ειναι καθηκον του ανθρωπου με ευαισθησιες να μην μενει αμετοχος αλλα να τοποθετειται στις καθημερινες ασχημιες γυρω του, ειπα να το γραψω δημοσια.

 

βρισκω μεγαλο λαθος την προκλητικη συμπεριφορα του -συμπαθους σε μενα κατα τα αλλα-τρολευ και οπως ειπα και πριν μια προσπαθεια να φερει την κουβεντα στα μετρα του για να ικανοποιησει την διαρκη του αναγκη για τζερτζελα. :)

 

το φορουμ θα γινοταν πολυ καλυτερο αν αρχιζαν επιτελους να συμμετεχουν και ανθρωποι γνωστοι και καταξιωμενοι στο χωρο, ειδικα ανθρωποι που αποφασιζουν να εκτεθουν μιλωντας ειλικρινα.τους αξιζει κατι καλυτερο περαν της ανωνυμης προγκας.

 

φιλικα (ξανα) και με προβληματισμο!

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 341
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

βρισκω μεγαλο λαθος την προκλητικη συμπεριφορα του -συμπαθους σε μενα κατα τα αλλα-τρολευ και οπως ειπα και πριν μια προσπαθεια να φερει την κουβεντα στα μετρα του για να ικανοποιησει την διαρκη του αναγκη για τζερτζελα. :)

 

Αλεχάντρο, αν ξαναδιαβάσεις αυτό που έγραψες θα διαπιστώσεις ότι είναι εξόχως προσβλητικό για τη συμμετοχή μου στο φόρουμ. Ο κ. Ζάϊκος έχει μέχρι σήμερα γύρω στα 130 ποστ, κάτι που φαντάζομαι ότι δεν μπορεί να αποδοθεί σε εμένα διότι ουδέποτε στο παρελθόν έχουμε συναντηθεί δικτυακώς. Αν κάτι, η ομοβροντία των ποστ του στο συγκεκριμένο thread μάλλον πρέπει να αποδοθεί στον ενδιαφέροντα διάλογο που διεξαγόταν, διάλογος του οποίου τα δικά μου ποστ ήταν καθοριστικά για το περιεχόμενό του.

 

Για την περιορισμένη συμμετοχή του κ. Ζάϊκου (ή οποιουδήποτε άλλου επωνύμου) η ευθύνη πρέπει να αναζητηθεί σε εκείνους που (όπως ομολόγησε ο ez) τους λενε ότι "είναι χάσιμο χρόνου" αντικατοπτρίζοντας μία νοοτροπία που αφορά την προ-ίντερνετ εποχή. Αν ξέρεις ποιοι είναι, μπορείς να τους ασκήσεις κριτική... αλλά - προς θεού - όχι σε εμένα που έχω εργαστεί μέσα στους πέντε πρώτους για τη συντήρηση των συζητήσεων.

 

Τα "τζέρτζελα" - όπως τα αποκαλείς - είναι ο λόγος που υπάρχει το noiz: αν περιμέναμε από τη συμμετοχή επωνύμων, θα είχαμε το πολύ 5.000 ποστ συνολικά. Και ναι μεν ο ez είναι καταδεκτικός και ωραίος, αλλά άλλοι επώνυμοι που περάσαν από εδώ ήταν υπερφίαλοι και προσβλητικοί. Με τους περισσότερους, το φόρουμ τσακώθηκε (δηλ. έγινε μπίλιες) χωρίς καμία απολύτως βοήθεια από εμένα.

 

Θα συμφωνήσω ότι η ανάγκη για τα "τζέρτζελα" είναι διαρκής: θα συνεχίσει να υπάρχει μετά από την άφιξη και πιθανή αναχώρηση πολλών επωνύμων. Εύχομαι δε ότι θα θελήσεις να επαναδιατυπώσεις το παραπάνω προσβλητικό σχόλιο.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ακομα, θελω να πω κατι που ενδεχομενος να βγαλει την κουβεντα εντελως οφτοπικ, αλλα το ειχα στο μυαλο μου απο ωρα.

 

θελησα να στειλω ενα πιεμ στον κυριο ζαικο και να του πω πως πρωτον,νιωθω ασχημα για καποια απο τα σημερινα ποστς και δευτερον, πως παροτι δεν ειμαι ιδιαιτερα φαν της μουσικης του(του ειδους γενικοτερα, οχι συγκεκριμενα της δικης του) εκτιμουσα ανεκαθεν την σταση του και την εκτιμησα ακομα περισοτερο οταν αρχισε να γραφει στο φορουμ μας.

με αυτο τον τροπο θελησα να του δειξω πως εχει την στηριξη μου.

καταλαβα βεβαια πως στηριξη με πιεμ ειναι στην πραγματικοτητα στηριξη εκ του ασφαλους και μιας και ετσι οπως το βλεπω εγω ειναι καθηκον του ανθρωπου με ευαισθησιες να μην μενει αμετοχος αλλα να τοποθετειται στις καθημερινες ασχημιες γυρω του, ειπα να το γραψω δημοσια.

 

βρισκω μεγαλο λαθος την προκλητικη συμπεριφορα του -συμπαθους σε μενα κατα τα αλλα-τρολευ και οπως ειπα και πριν μια προσπαθεια να φερει την κουβεντα στα μετρα του για να ικανοποιησει την διαρκη του αναγκη για τζερτζελα. :)

 

το φορουμ θα γινοταν πολυ καλυτερο αν αρχιζαν επιτελους να συμμετεχουν και ανθρωποι γνωστοι και καταξιωμενοι στο χωρο, ειδικα ανθρωποι που αποφασιζουν να εκτεθουν μιλωντας ειλικρινα.τους αξιζει κατι καλυτερο περαν της ανωνυμης προγκας.

 

φιλικα (ξανα) και με προβληματισμο!

 

 

 

Δημόσια κι εγώ ευχαριστώ.

Συγγνώμη και πάλι για το οφ τόπικ, απλά να επαναλάβω:

Στο δικό μου βιβλίο ηθικής, ο ΚΑΘΕ μουσικός -ανεξαρτήτως ηλικίας, είδους και ικανοτήτων - που προσπαθεί να κάνει κάτι εκτός πεπατημένης είναι άξιος προσοχής και σεβασμού. We 're all equal but definitely not the same.

 

 

Για την περιορισμένη συμμετοχή του κ. Ζάϊκου (ή οποιουδήποτε άλλου επωνύμου) η ευθύνη πρέπει να αναζητηθεί σε εκείνους που (όπως ομολόγησε ο ez) τους λενε ότι "είναι χάσιμο χρόνου" αντικατοπτρίζοντας μία νοοτροπία που αφορά την προ-ίντερνετ εποχή. 

 

Σε ό,τι αφορά τη συμμετοχή μου στο ΝΟΙΖ. Τα περιορισμένα σε αριθμό ποστ μου αντανακλούν το γεγονός πως κατά βάση είμαι ένας απλός άνθρωπος με κατά το μάλλον ελλιπή μόρφωση οπότε κατά συνέπεια στις πλείστες των περιπτώσεων δεν έχω να προσφέρω κάτι ουσιαστικής αξίας στα προς συζήτηση θέματα και προτιμώ να διαβάζω και να πλουτίζω τις γνώσεις μου. Ουδόλως συμβαίνει αυτό που υπονοείτε. Η παρουσία μου με αρκετά ποστ στη παρούσα συζήτηση -να το ξαναπώ- σημειώθηκε μόνον επειδή μέλη του φόρουμ ζήτησαν απο ανθρώπους με δισκογραφία να καταθέσουν τη δική τους οπτική στο θέμα.

 

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεχάντρο, αν ξαναδιαβάσεις αυτό που έγραψες θα διαπιστώσεις ότι είναι εξόχως προσβλητικό για τη συμμετοχή μου στο φόρουμ. Ο κ. Ζάϊκος έχει μέχρι σήμερα γύρω στα 130 ποστ, κάτι που φαντάζομαι ότι δεν μπορεί να αποδοθεί σε εμένα διότι ουδέποτε στο παρελθόν έχουμε συναντηθεί δικτυακώς. Αν κάτι, η ομοβροντία των ποστ του στο συγκεκριμένο thread μάλλον πρέπει να αποδοθεί στον ενδιαφέροντα διάλογο που διεξαγόταν, διάλογος του οποίου τα δικά μου ποστ ήταν καθοριστικά για το περιεχόμενό του.

 

Για την περιορισμένη συμμετοχή του κ. Ζάϊκου (ή οποιουδήποτε άλλου επωνύμου) η ευθύνη πρέπει να αναζητηθεί σε εκείνους που (όπως ομολόγησε ο ez) τους λενε ότι "είναι χάσιμο χρόνου" αντικατοπτρίζοντας μία νοοτροπία που αφορά την προ-ίντερνετ εποχή. Αν ξέρεις ποιοι είναι, μπορείς να τους ασκήσεις κριτική... αλλά - προς θεού - όχι σε εμένα που έχω εργαστεί μέσα στους πέντε πρώτους για τη συντήρηση των συζητήσεων.

 

Τα "τζέρτζελα" - όπως τα αποκαλείς - είναι ο λόγος που υπάρχει το noiz: αν περιμέναμε από τη συμμετοχή επωνύμων, θα είχαμε το πολύ 5.000 ποστ συνολικά. Και ναι μεν ο ez είναι καταδεκτικός και ωραίος, αλλά άλλοι επώνυμοι που περάσαν από εδώ ήταν υπερφίαλοι και προσβλητικοί. Με τους περισσότερους, το φόρουμ τσακώθηκε (δηλ. έγινε μπίλιες) χωρίς καμία απολύτως βοήθεια από εμένα.

 

Θα συμφωνήσω ότι η ανάγκη για τα "τζέρτζελα" είναι διαρκής: θα συνεχίσει να υπάρχει μετά από την άφιξη και πιθανή αναχώρηση πολλών επωνύμων. Εύχομαι δε ότι θα θελήσεις να επαναδιατυπώσεις το παραπάνω προσβλητικό σχόλιο.

 

:)

 

 

 

με οσα ειπα δεν ειχα καμια διαθεση να σε προσβαλω,ειλικρινα.

μαλιστα ξαναδιαβαζω το τελευταιο μου ποστ και δεν μπορω να βρω ποιο ειναι το προσβλητικο σημειο.

σε προσεβαλε το οτι ειπα πως εκανες λαθος?

φανταζομαι πως απο τη στιγμη που γραφουμε τις αποψεις μας-ειδικα οταν το κανουμε ψυχραιμα, με επιχειρηματα και με καλο τροπο-ειναι ανοιχτες σε καθε ειδους σχολιασμο, ακομα και απο ατομα με διαφορετικη οπτικη.

 

η μηπως σε προσβαλε το ''διαρκης αναγκη για τζερτζελα''?

δεν νομιζω να διαφωνεις πως εχεις μια διαθεση για καβγα.

αλλωστε τα δυο χρονια περιπου που παρακολουθω το νοιζ εχεις εντονη παρουσια στους μεγαλυτερους σε ενταση και διαρκεια διαπληκτισμους.

παραδεχεσαι φανταζομαι πως δυσκολα θα βρεθει ατομο που να εχει εμπλακει σε τοσες διαφωνιες οσο εσυ.

αν μου πεις πως δεν ειναι ετσι, τοτε ναι, θα παρω πισω το ''διαρκης αναγκη για τζερτζελα''.

φυσικα -και το λεω και το εννοω- βρισκω την παρουσια σου στο φορουμ εξοχως ενδιαφερουσα, πολλες τοποθετησεις σου τις εχω κανει μαλιστα κοπιπειστ στον σκληρο μου, αρα καμια προσπαθεια προσβολης της διαδυκτιακης σου παρουσιας απο μενα. :)

 

τελος, καταλαβαινω πως ευθυνη για την μη συμμετοχη διαφορων ''επωνυμων'' στο φορουμ δεν εχει κανενας αλλος, παρα οι επωνυμοι και μονο.

και φυσικα, δεν μπορω να τους πιασω εναν εναν, να τους πω πως ειναι βλακεια τους που δεν συμμετεχουν και να τους φτιαξω ακαουντ με το ζορι.

για αυτο λεω πως δεν χρειαζεται να ανοιγουμε πολεμο με τους ελαχιστους που αποφασιζουν να εκτεθουν συμμετεχοντας.

 

οπως παντα, φιλικα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Alejandro πας το θέμα αλλού. Κανεις hijack ένα καλό θέμα που είναι ήδη 33 σελίδες!

Τσιμπάω όμως γιατί πρέπει να πω και την επίσιμη θέση του Noiz.gr.

 

Χωρίς να τον γνωρίζω προσωπικά και κρίνοντας από τη συμμετοχή του, θεωρώ ότι ο ez είναι σημείο αναφοράς στο ήθος. Tη συμπεριφορά του θα έπρεπε να τη ζηλεύουν αρκετοι συνάδελφοι του αλλά και να τη σέβονται όσοι συζητούν μαζί του.

 

Δυστυχώς όμως σε ένα φόρουμ τα πράγματα είναι διαφορετικά από ότι στα παραδοσιακά μέσα χωρίς διάδραση αφού εδώ, πέρα από μια δήλωση που μπορεί να κάνει ένας επώνυμος, έχει κι αυτο το αναπόφευκτο slap-back (απάντηση) από άτομα που μπορεί να είναι ο 16-χρονος μαθητής που πιθανώς δεν "καταλαβαίνει" που απευθύνεται ή απλά είναι έτοιμος "να γκρεμίσει τα είδωλα του κατεστημένου", μέχρι και ο συγγραφέας επιστημονικών βιβλίων που παίζει κιθάρα μεταξύ διαλέξεων.

 

Είναι δύσκολη αυτή η ισοροπία και θέλει ΠΑΙΔΕΙΑ για να ανταπεξέλθεις όταν αισθανθείς βαλλόμενος από εκεί που μέχρι τώρα θεωρούσες το στάτους σου δεδομένο από τους φανς. Εδώ δεν είναι μόνο τέτοιοι αλλά μπορείς να κερδίσεις την εκτίμηση και το σεβασμό από πολλούς πιό δύσκολους κι αξιόλογους και κυρίως μουσικούς. Κι ας λέει ο "κυρ-Ηλίας" ότι υπολοίπεται σε μόρφωση. Είναι από τους λίγους που στέκονται γερά στα πόδια τους εδώ και σίγουρα το εκτιμούν πολλά μέλη. Και αυτό ισχύει γιά όσους επαγγελματίες του χώρου είχαν και έχουν την καλή διάθεση και την αγάπη στο λόγο γι να "μπλεχτούν με τα πίτουρα". Το να σε παραδεχτούν και σεβαστούν οι όμοιοι σου είναι μεγάλη νίκη.

 

Το εδώ... δεν είναι τόπος ξεκατινιάσματος αν το βλέπετε έτσι. Οι κουβέντες πρέπει να έχουν ένταση γιατί αλλιώς πεθαίνουν στο τρίτο ποστ ή στο πρώτο σουβλάκι και πάμε σπίτια μας. Το ότι υπάρχουν συζητητές σαν τον trolley (τον αναφέρω γιατί τον αναφέρετε συχνά) που θέτουν ή κατευθύνουν μια πλατφόρμα συζήτησης πέραν του προφανούς και επιδερμικού (χωρίς να σημαίνει ότι έχει πάντα δίκιο) είναι ευτύχημα και τιμή για κάθε συμμετοχή, αρκεί να "πιάσεις" το θέμα. Δεν το πιάνουμε όλοι μας με την πρώτη αλλά ως τότε οφείλουμε να σεβόμαστε τις συζητήσεις και να μην τις ευτελίζουμε.

Οι δε προσωπικές επιθέσεις τα δεικτικά σχόλια, τα διαλείματα που απευθυνόμαστε προσωπικά σε συζητητή λέγοντας του ότι είναι "κακό παιδί", απάγορεύονται εξ ορισμού από τους κανόνες του φόρουμ. Και αυτό ισχύει για όλους μας.

 

Προσπαθούμε να ανοίξουμε τα μάτια μας και τ' αυτιά μας. Να βρεθούμε αντιμέτωποι με τη συνειδητοποίηση ότι ίσως κάτι είχαμε πάρει στραβά και ίσως να έχει δίκιο τελικά ο συνομιλιτής μας. Ισως όχι απόλυτα αλλά κάνει το μυαλό μας να φτερουγίσει αλλού.

Αυτός είναι ο λόγος που κουβεντιάζουμε τέτοια δύσκολα θέματα και όσο πιό εμπεριστατομένα και από σωστή προσέγγιση τα δούμε τόσο πιθανότερο είναι να καταλάβει κάτι και ο αναγνώστης και να μην πελαγοδρομεί. Και για όσους έχουν την εντύπωση ότι τα λέμε μεταξύ μας, να ανακοινώσω ότι περισσότεροι απο 50,000 μουσικοί, σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία του Google, σας διαβάζουν.

 

Καλό δεκαπενταυγουστο.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηνυμα εληφθη...

μερικες -τελευταιες ελπιζω-σκεψεις πανω στο θεμα.

 

Alejandro πας το θέμα αλλού. Κανεις hijack ένα καλό θέμα που είναι ήδη 33 σελίδες!

Τσιμπάω όμως γιατί πρέπει να πω και την επίσιμη θέση του Noiz.gr.

 

μα το ειχα πει και εγω στην αρχη.

ακομα, θελω να πω κατι που ενδεχομενος να βγαλει την κουβεντα εντελως οφτοπικ, αλλα το ειχα στο μυαλο μου απο ωρα.

αν υπαρχει ζητημα με το οφτοπικ(τοσα και τοσα βγαινουν-αλλωστε ειναι μεσα στο προγραμμα μιας ''ζωντανης'' κουβεντας)μπορει παντα να κοπει απο το θεμα και να μεινει μονο του.

 

οσο για τα υπολοιπα που λες

Το εδώ... δεν είναι τόπος ξεκατινιάσματος αν το βλέπετε έτσι. Οι κουβέντες πρέπει να έχουν ένταση γιατί αλλιώς πεθαίνουν στο τρίτο ποστ ή στο πρώτο σουβλάκι και πάμε σπίτια μας. Το ότι υπάρχουν συζητητές σαν τον trolley (τον αναφέρω γιατί τον αναφέρετε συχνά) που θέτουν ή κατευθύνουν μια πλατφόρμα συζήτησης πέραν του προφανούς και επιδερμικού (χωρίς να σημαίνει ότι έχει πάντα δίκιο) είναι ευτύχημα και τιμή για κάθε συμμετοχή, αρκεί να "πιάσεις" το θέμα. Δεν το πιάνουμε όλοι μας με την πρώτη αλλά ως τότε οφείλουμε να σεβόμαστε τις συζητήσεις και να μην τις ευτελίζουμε.

Οι δε προσωπικές επιθέσεις τα δεικτικά σχόλια, τα διαλείματα που απευθυνόμαστε προσωπικά σε συζητητή λέγοντας του ότι είναι "κακό παιδί", απάγορεύονται εξ ορισμού από τους κανόνες του φόρουμ. Και αυτό ισχύει για όλους μας.

δυσκολευομαι να πιστεψω πως εχουν ως στοχο τους εμενα.

αν ναι, θα θελα να μου δειξεις με ποιον τροπο ευτελισα αυτη τη συζητηση.

οσο για τις

προσωπικές επιθέσεις τα δεικτικά σχόλια, τα διαλείματα που απευθυνόμαστε προσωπικά σε συζητητή λέγοντας του ότι είναι "κακό παιδί"

καταλαβαινω πως ΠΡΕΠΕΙ να απαγορευονται αλλα πιστευω πως ειναι μεσα στο προγραμμα οταν μιλανε ανθρωποι ιδεολογοι, παθιασμενοι η απλως θερμοκεφαλοι.

 

τελος, για μενα, οπως ειπα και πριν, ισχυει το

ετσι οπως το βλεπω εγω ειναι καθηκον του ανθρωπου με ευαισθησιες να μην μενει αμετοχος αλλα να τοποθετειται στις καθημερινες ασχημιες γυρω του

πολυ παραπανω βεβαια, οταν βρισκομαι σε εναν χωρο που με φιλοξενει, εναν χωρο που με εχει βοηθησει σε ενα απο τα βασικα ενδιαφεροντα μου, την μουσικη, εναν χωρο μεσα απο τον οποιο εχω κανει ενδιαφερουσες φιλιες και εναν χωρο που -οπως εχουμε πει και κατ ιδιαν- εχω διαθεση να βοηθησω οσο μπορω.

 

αυτα.

και χρονια πολλα στους παναγιωτηδες και τις μαριες(τις ποιες?) του φορουμ! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
οσο για τα υπολοιπα που λεςδυσκολευομαι να πιστεψω πως εχουν ως στοχο τους εμενα.
Καλά δυσκολεύτηκες. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για τα υπολοιπα που λεςδυσκολευομαι να πιστεψω πως εχουν ως στοχο τους εμενα.

 

Καλά δυσκολεύτηκες. ;)

 

;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι οι κανονισμοί του φόρουμ είναι απλοί και είναι στο χέρι μας να τους τηρήσουμε.

 

Το βασικό νομίζω είναι το εξής:

Όχι προσωπικές επιθέσεις. Όσο περισσότερο χρησιμοποιούμε το "εσύ" στα μηνύματά μας (εξαιρείται η πρόταση "εσύ είπες...") τόσο πιο προσωπικά γίνονται, κι όταν το χρησιμοποιούμε για να αποδώσουμε στο συνομιλητή ιδιότητες που είναι άσχετες με τη συζήτηση το επίπεδο πάει περίπατο. Γιατί αν ο άλλος αποφασίσει να αντεπιτεθεί στον ίδιο στίβο, αντίο συζήτηση

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περισσότερο χρησιμοποιούμε το "εσύ" στα μηνύματά μας (εξαιρείται η πρόταση "εσύ είπες...") τόσο πιο προσωπικά γίνονται, κι όταν το χρησιμοποιούμε για να αποδώσουμε στο συνομιλητή ιδιότητες που είναι άσχετες με τη συζήτηση το επίπεδο πάει περίπατο.

 

σωστός!

 

ο άγραφος κανόνας είναι "σχολιάζουμε/κριτικάρουμε τα γραφόμενα του άλλου και όχι τον ίδιο"

 

ορισμένοι τον παραβαίνουν κατά λάθος, μέσα στη θέρμη της συζήτησης

 

άλλοι τον παραβαίνουν γιατί αυτό επιδιώκουν, να μειώσουν τον συνομιλητή που τολμά να τους φέρει αντίρρηση, συμμετέχουν στην κουβέντα για να επιβάλλουν την προσωπική τους άποψη και όχι για να γίνει σύνθεση ιδεών και να εισπράξουν κι οι ίδιοι κάτι από τον άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου