Προς το περιεχόμενο

Fame Story & BoneyM


kourosava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...Γενικά δεν είμαι καθόλου υπέρ του 'σεβασμού στις μεγάλες φωνές' και στις 'μεγάλες εκτελέσεις'' date=' καθόλου δε με πείραξε όταν άκουσα το ίδιο τραγούδι παραφρασμένο (δεν θυμάμαι από ποιον, Πουλικάκο, Πανούση...) πριν από 15+ χρόνια... να βλέπω όμως να το περνάνε σαν άποψη (και καλά) καταντάει τόσο κιτς που γίνεται οδυνηρό... :cry:[/quote']

 

Πουλικάκος ήταν το "Υπάρχω"...

Υπάρχει και στο θρυλικό πλέον "Ο Δράκουλας των Εξαρχείων".

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...Γενικά δεν είμαι καθόλου υπέρ του 'σεβασμού στις μεγάλες φωνές' και στις 'μεγάλες εκτελέσεις'' date=' καθόλου δε με πείραξε όταν άκουσα το ίδιο τραγούδι παραφρασμένο (δεν θυμάμαι από ποιον, Πουλικάκο, Πανούση...) πριν από 15+ χρόνια... να βλέπω όμως να το περνάνε σαν άποψη (και καλά) καταντάει τόσο κιτς που γίνεται οδυνηρό... :cry:[/quote']

 

Πουλικάκος ήταν το "Υπάρχω"...

Υπάρχει και στο θρυλικό πλέον "Ο Δράκουλας των Εξαρχείων".

 

Συμφωνώ απόλυτα. Ό μ ω ς . Έχετε ακούσει το Τζιμάκο σε live διασκευή ενός ρεμπέτικου ονόματι "Τι πάθος ατελείωτο";;; Νομίζω πως δεν το τραγούδισε από άποψη αλλά μόνο επειδή το γουστάρει. Απλή, όχι κιτς διασκευή, τα 9/8 του ζεϊμπέκικου στη θέση τους και...αυτό ήταν. Επαναλαμβάνω, για τα υπόλοιπα συμφωνώ μαζί σας, γιατί όντως κατάντησε κουραστικό το δήθεν.

 

Φιλικά Parsifal

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λες μην την κάνει ο Θέμος από τον Alpha και ξεμείνουμε από γελαστές Δευτέρες!!!

 

Τρελός είσαι!!! Τον αφήνουν αυτό το παλαβό να φύγει???

 

Ου ρε γκαντέμιδες!!! Τον έδιωξαν τον άνθρωπο :cry:

 

Κανένα πρόβλημα!

Θα γίνει σφαγή απ' τα υπόλοιπα κανάλια για το νέο του συμβόλαιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ου ρε γκαντέμιδες!!! Τον έδιωξαν τον άνθρωπο :cry:

 

Είχε κάνει τα πάντα για να τους σπάσει τα νεύρα... :D

Μέχρι που την Δευτέρα θα χλεύαζε και τον Shortmonth (μεγάλο αφεντικό) και δες τελικά τα κατάφερε!!! Ήθελε και άλλο?

Φήμες τον θέλουν να έχει συμφωνήσει με τον γνωστό "αψηλό" της ελληνικής T.V.

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με old_nick και parcifal για τις διασκευές.

 

Nick ο Πανούσης είχε πει και το 'Κάτω απ'το πουκάμισό μου', με παρεφθαρμένους στίχους. Δεν είναι το ίδιο, άλλο σάτιρα, άλλο 'πάω να γίνω ο νέος Μαζωνάκης'... :roll:

 

Αυτή η εκτέλεση του 'Τι πάθος ατελείωτο' είναι πράγματι από τις καλύτερες που έχω ακούσει... :D

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με old_nick και parcifal για τις διασκευές.

 

Nick ο Πανούσης είχε πει και το 'Κάτω απ'το πουκάμισό μου'' date=' με παρεφθαρμένους στίχους. Δεν είναι το ίδιο, άλλο σάτιρα, άλλο 'πάω να γίνω ο νέος Μαζωνάκης'... :roll: [/quote']

 

Μαζί σου...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε λες μην την κάνει ο Θέμος από τον Alpha και ξεμείνουμε από γελαστές Δευτέρες!!!

 

Τρελός είσαι!!! Τον αφήνουν αυτό το παλαβό να φύγει???

 

Ου ρε γκαντέμιδες!!! Τον έδιωξαν τον άνθρωπο :cry:

 

Να πάρει! :(

 

kapoios exei profhtiko xarisma mou fainetai....

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου