Προς το περιεχόμενο

New Line6 Pod HD series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λετε να υπαρξει καποιο update που να το κανει???Μα ειναι δυνατον να λειπει μια τετοια λειτουργια???????Ολα τα προηγουμενα pod το εκαναν!!!Μαλλον το καινουριο μου hd 500... θα παει για πουλημα!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 608
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λετε να υπαρξει καποιο update που να το κανει???Μα ειναι δυνατον να λειπει μια τετοια λειτουργια???????Ολα τα προηγουμενα pod το εκαναν!!!Μαλλον το καινουριο μου hd 500... θα παει για πουλημα!!!!!!!

 

Δηλαδή... για να καταλάβω...

 

Το να έχεις μόνο εφφέ και καμπίνες, χωρίς amp modeling, είναι τόσο σημαντικό για σένα? Και, επειδή φαίνεται ότι έχω κάψει πολλά εγκεφαλικά κύτταρα τελευταία, σε τί ακριβώς χρειάζεται μια τέτοια δυνατότητα??  ::)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρειαζομαι γιατι θελω να το χρησιμοποιησω με το triaxis ...αυτο που κανω τωρα δηλαδη με το x3 live απλα ειπα να παρω το hd 500 για αλλαγη λογω του οτι ειναι καλυτερο σε πολλα πραγματα γενικως!!!Δεν ξερω αν θα γινεται αυτο μετα απο καποιο update (που λιγο δυσκολο το βλεπω διοτι δεν ειναι κατι τοσο απλο...)οποτε δε νομιζω να το κρατησω χωρις λογο!!!Παντως ειναι απαραδεκτο να λειπει αυτη η λειτουργια!!!Αν το ηξερα δεν προκειται να το επερνα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρειαζομαι γιατι θελω να το χρησιμοποιησω με το triaxis ...αυτο που κανω τωρα δηλαδη με το x3 live απλα ειπα να παρω το hd 500 για αλλαγη λογω του οτι ειναι καλυτερο σε πολλα πραγματα γενικως!!!Δεν ξερω αν θα γινεται αυτο μετα απο καποιο update (που λιγο δυσκολο το βλεπω διοτι δεν ειναι κατι τοσο απλο...)οποτε δε νομιζω να το κρατησω χωρις λογο!!!Παντως ειναι απαραδεκτο να λειπει αυτη η λειτουργια!!!Αν το ηξερα δεν προκειται να το επερνα!!!

 

τολη το triaxis εχει προσομοιωσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ενα stereo rec out το οποιο ειναι απλα ικανοποιητικο ...με το speaker simulator του x3 ακουγεται φοβερα!!!Το χρησιμοποιω μονο σε live με in ear και το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο!!!Δεν ειναι βεβαια οπως με τον 2:90 που εχω σπιτακι μου  ;D ;D ;D ...αλλα για να παιζεις live σε μερη που δεν μπορεις να εχεις καμπινα ειναι νομιζω οτι καλυτερο!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος γι αυτο αλλα τελος παντων .. θα μπορουσε ενας κατοχος του  hd 500  να κανει ενα πμ το κινητο του για να επικοινωνησω για καποιες αποριες που εχω ?

 

ευχαριστω

Ηρακλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα δεν ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος γι αυτο αλλα τελος παντων .. θα μπορουσε ενας κατοχος του  hd 500  να κανει ενα πμ το κινητο του για να επικοινωνησω για καποιες αποριες που εχω ?

 

ευχαριστω

Ηρακλης

 

πες εδω τις αποροιες ρε ηρακλη... ισως βοηθησουν κι αλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλως . λοιπον χρησιμοποιω το hd 500 στα διαφορα προβαδικα που παω . Το συνδεω με την μεθοδο των 4 καλωδιων που προτεινει η λαιν 6 επιλεγο απο το output combo pwr amp απο το 1/4 out το amp και απο πισω το stomp.

 

σε ενα τυπικο μ σετ απ  ας πουμε noiz gate---sreamer---bonger uber PRE (μιας και ειμαι απο το λουπ )---cabinet

 

οπως γνωριζω οταν παιζεις στη λοοπα του ενισχυτη βγαζεις καμπινες το οποιο το κανω disable

 

το προβλημα μ ειναι οτι οταν εχω το 1/4 out sto line εχω τρομερο feedback σφυριζουν τα παντα και δεν μπορω να σταθω ουτε στα 2 μετρα απο το ενισχυτη οταν βεβεα το γυρισω στο amp aκουγομε τοσο χαμηλα που ισα ακουο κατι

 

τι κανω λαθος και τι αλλαγες προτεινετε

 

Ηρακλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το προβλημα μ ειναι οτι οταν εχω το 1/4 out sto line εχω τρομερο feedback σφυριζουν τα παντα και δεν μπορω να σταθω ουτε στα 2 μετρα απο το ενισχυτη οταν βεβεα το γυρισω στο amp aκουγομε τοσο χαμηλα που ισα ακουο κατι

 

Το παραπάνω φαίνεται σαν κλασσικό πρόβλημα impedance mismatch ανάμεσα στις εξόδους/εισόδους τόσο του ενισχυτή όσο και του POD.

 

Επίσης ρόλο παίζει αν το fx loop θα είναι σε σειρά ή παράλληλο, στον ενισχυτή.

 

Δες το παρακάτω βιντεάκι για το 4CM:

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου