Προς το περιεχόμενο

New Line6 Pod HD series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο καιρός γαρ εγγύς.  8)

 

Άντε να δούμε.

 

Όσο για την πιθανότητα μάζωξης μπουλουκιού γουέν δε τάιμ καμς, προσφέρω το ταπεινό μου x3 live σε περίπτωση που θέλετε να συγκριθεί η προηγούμενη γενιά σαν reference.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 608
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το καλο ειναι οτι δεν εχει απαντησει ο ΓΙΩΡΓΟΣ ακομα........(θα λεει ρε τους μαλαπερδες.....ποιον ρωτησαν?) ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???Παιδιά μήπως έχω χάσει κανένα επεισόδιο? ???

Φορτώνει το GSP Impulses?

Τί impulses φορτώνει? format? Rate? Bit Depth?

 

Έχεις χάσει πολλά επεισόδια και θα σε μαλώσω.  8)

 

Μπες στο mustbebeta.com και θα δεις (το φως σου!)  ;D Στα τελευταία firmware μπορείς να φορτώσεις μέχρι 10 IR, έχω δοκιμάσει και 24bit (44.1K νομίζω). Φορτώνονται μέσω μιας εφαρμογής που τα μετατρέπει σε format που αναγνωρίζει το GSP.

 

Δύο μειονεκτήματα: τα stereo IRs μετατρέπονται σε μονοφωνικά (μόνο το αριστερό κανάλι) και μπορείς να τα φορτώσεις ένα-ένα μόνο, διότι το GSP πρέπει να κάνει reset μετά από κάθε φόρτωμα. Αυτά είναι περιορισμοί του hardware, δυστυχώς.

 

Πάντως εγώ δοκίμασα κάποια που είχε ανεβάσει ο zebric σε ξένο φόρουμ, καθώς και κάποια δωρεάν από την Redwirez και την Recabin.net. Πολύ απλά, όπως έγραψα στο άλλο θέμα, yamane. ΔΕΝ έχω ξανακούσει έτσι τις εξομοιώσεις του GSP. Μέσα από το ταπεινό μου Tech21 Power Engine έχω αίσθηση πραγματικής καμπίνας.

 

Όσο για την πιθανότητα μάζωξης μπουλουκιού γουέν δε τάιμ καμς, προσφέρω το ταπεινό μου x3 live σε περίπτωση που θέλετε να συγκριθεί η προηγούμενη γενιά σαν reference.

 

Έλα να μαζευόμαστε σιγά σιγά!!  ;D ;D ;D

 

Αν θέλετε να το πάμε σοβαρά, ιδού:

 

1) Axe-Fx

2) Eleven Rack

3) POD HD (όταν και εφόσον)

4) POD X3

5) GSP1101

6) RP1000

7) Ακατανόμαστη

 

Και κάνουμε double blind test.  :D :D

 

Υποχρέωση όλων να φέρουν μπύρες, αναψυκτικά, πατατάκια, κουλουράκια, κλπ, γιατί δε θα βάλουμε και μέσα το Γιώργο με τόσα ρεμάλια μαζεμένα.  ;)

 

Πάντως πράγματι τα έχουμε κανονίσει όλα χωρίς τον ξενοδόχο, έτσι?  ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα πολύ να παίξω το 11R πλάι πλάι με το Axe. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν εσύ τα έχεις και τα δύο ή έχεις δοκιμάσει το Axe από φίλο.  ???

 

- Έχω και τα δύο

 

Σε ό,τι αφορά στους ενισχυτές/καμπίνες, οι περισσότεροι λέγουν ότι το 11R δεν είναι μακριά από το Axe, αν εξαιρέσεις τη δυνατότητα deep editing του δεύτερου. Και φυσικά το Axe υπερέχει και λόγω IR και των επιλογών που δίνουν.

 

- Ο ήχος του Axe Fx συνολικά έχει περισσότερη ευκρίνεια είτε στη μίξη, είτε μέσα στη μπάντα (live).

 

 

Για το POD ειδικά στην τιμή που θα πωλείται (το rack όταν βγει, θα είναι πιθανότατα στην τιμή του 11R), θεωρώ ότι θα πάρει εύκολα τον τίτλο του value for money. Ο καιρός γαρ εγγύς.  8)

 

-Πιστεύω ότι θα εξαρτηθεί απ'το ποσο καλός θα είναι ο ήχος του POD,τι υποστήριξη θα έχει και πως θ'άντιδράσει η Digi.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις χάσει πολλά επεισόδια και θα σε μαλώσω.  8)

 

Μπες στο mustbebeta.com και θα δεις (το φως σου!)  ;D Στα τελευταία firmware μπορείς να φορτώσεις μέχρι 10 IR, έχω δοκιμάσει και 24bit (44.1K νομίζω). Φορτώνονται μέσω μιας εφαρμογής που τα μετατρέπει σε format που αναγνωρίζει το GSP.

:o :o :o

ΑΥΤΟ ΕΝΑΙ!

Λοιπόν έχω ένα κάρο IRs, καθότι λάτρης και παμπάλαιος χρήστης του αγαπημένου μου SIR (που δε λείπει απο καμία σοβαρή μου ηχογράφηση).

Μάλιστα κάποτε έφτιχνα δικά μου (απο καμπίνες, μέχρι artist σε 16bit 44.1, 24bit 44.1) και...Ναι τα έχω ακόμα και θα σας τα ανεβάσω μόλις καταφέρω να βρεθώ στον σταθερό μου στο σπίτι.

 

Πως είπατε κύριε? GSP 1101? Χμ..... ;) ;D ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είπατε κύριε? GSP 1101? Χμ..... ;) ;D ;D

 

Κύριε συνονόματε... βιαστήτε με το GSP γιατί οι τιμές ήδη έχουν πάρει την ανιούσα, για κάποιο "παράλογο" λόγο... χμμ... λες να είναι λόγω των τελευταίων updates? Τυχαίο?  ;D

 

Βέβαια εδώ να πω και κάτι που μάλλον μας έχει διαφύγει... το GSP και το Axe είναι τα μόνα προϊόντα απ'όσα συζητάμε που φτιάχνονται στην Αμερική. Αυτό κάτι μπορεί να λέει σε κάποιους, σε άλλους όχι. Πάντως υπάρχει σίγουρα αντίκτυπος στην τιμή.

 

Προβλέπω επίσης ότι με την κυκλοφορία του νέου POD θα γίνει ο κακός χαμός με πωλήσεις μεταχειρισμένων X3, Tonelab και RP500/1000 οπότε όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να επωφεληθούν.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Ο ήχος του Axe Fx συνολικά έχει περισσότερη ευκρίνεια είτε στη μίξη, είτε μέσα στη μπάντα (live).

 

Γράψε μας αν θέλεις πως τα χρησιμοποιείς (ηχογραφήσεις, live, κλπ) και με τι λοιπό εξοπλισμό (ενισχυτές, FRFR, κλπ). Μπορείς να γράψεις και σε κάποιο θέμα για Axe αν θέλεις ή ακόμα καλύτερα να ανοίξεις ένα καινούργιο (με φωτογραφίες ίσως?  ;D).

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοι παντυως ψηνονται προσφερω το 11r gia δοκιμη στον χωρο μου το επομενο τετραημερο....

 

Ιδου και μια φωτο...

 

Σορρυ για την αναλυση αλλα δεν μας μεινανε λεφτα για φωτογραφικη....

 

 

IMG_0012.thumb.JPG.bade6561040ab0e842086d9ab70fab85.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα να μαζευόμαστε σιγά σιγά!!  ;D ;D ;D

 

Αν θέλετε να το πάμε σοβαρά, ιδού:

 

1) Axe-Fx

2) Eleven Rack

3) POD HD (όταν και εφόσον)

4) POD X3

5) GSP1101

6) RP1000

7) Ακατανόμαστη

 

Και κάνουμε double blind test.  :D :D

 

Υποχρέωση όλων να φέρουν μπύρες, αναψυκτικά, πατατάκια, κουλουράκια, κλπ, γιατί δε θα βάλουμε και μέσα το Γιώργο με τόσα ρεμάλια μαζεμένα.  ;)

 

Πάντως πράγματι τα έχουμε κανονίσει όλα χωρίς τον ξενοδόχο, έτσι?  ;D ;D ;D

 

Μόνο έτσι κυλάει το πράγμα. Μην ξεχνάς οτι το event τελεί υπο την αιγίδα του Τσερεμόνη.

Δεσμεύομαι να φέρω παστίτσιο ή ντολμαδάκια ανάλογα την εποχή.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου