Προς το περιεχόμενο

Nord lead 2X usb drivers


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα μικρο help. πιρα νορδ και στο σιντι που πιρα μαζι με τα πλικτρα εχει κατι drivers usb για windows xp και εγω εχω τα windows 7 τι ακριβος ειναι αφτα? και μιπος αυτα επιρεαζουν στο οτι δεν μπορω να κανω automations απτο fl studio και καθε φορα που ξανα παταω stop και play χανοντε ολα τα presets? και που μπορο να βρω αλλα drivers? σιγνομη για τα ορθογραφικα ειναι αναποφεκτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Βρε φίλε μου... απο τη πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλα...

Σου είπα στο άλλο θεμα που άνοιξες να δίνεις στοιχεία.

Σε γενικές γραμμές διάβασε λίγο τις οδηγίες που υπάρχουν σε όλα αυτα που βάζεις στο PC, γιατί σίγουρα μόνο αυτό και τα Windows 7 δεν φταίνε.

Τα προβλήματα είναι χιλιάδες απο τους συνδυασμούς που μπορεί να κάνει ο καθένας στον υπολογιστή του. Πάρε ένα - ενα τα προβληματα. Ξεκινα με τους σωστους οδηγους για το Nord.

Αλλο θέμα... η εγκατασταη του FL studio και ότι άλλο έχεις βαλει εκεί.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχις απολιτο δικιο αλλα απο την αλλη δεν ειναι και ευκολο να εκφραζεσε σοστα οταν εισαι ενα ενθουσιασμενω noob :) γιατι να μιν κανετε noob κατιγορια στο forum?.. παντος εχω εκπλαγει πραγματικα με το ενδιαφερον που διχνεις για την δουλια σου εισαι πανταχου παρων ο ποιο σινεπις admin:).... δεν θα ξανα επαναλιφθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

off topic στο θέμα του φίλου.

Αλλά διαβάζοντάς το έχω την έξής ερώτηση.

Επειδή έχω κι εγώ Nord Lead2x, και cd με drivers δεν μου δώθηκαν.

Ψάχνοντας στο επίσημο site της Nord,δεν βρήκα στα downloads κάτι περί αυτών.

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να βοηθήσει?

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φακελος lead 2x δεν εχει set up μεσα

κι εγώ αυτό ήξερα μέχρι που ανέβηκε το παρόν θέμα στο φόρουμ και με έβαλε σε σκέψεις.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα λεπτό, ενα λεπτό λέγω... το nord lead 2x έχει usb drivers? usb?

που διάολο είναι η usb θύρα του? δεν τη βλέπω πουθενά!

Όταν άνοιξα το κουτί του είχε και κάτι αυτοκόλητα... που τα κολάω? στο nord ή στο pc μου?...

Ανιγουεϊ... αν και δεν έχω ασχοληθεί με το cd αυτό, έχω την υποψία οτι έχει να κάνει με drivers για DAWs (όπως έχω δεί στο cubase) ή με το o.s. (opperating system) του nord (σε περίπτωση που χαθούν εργοστασιακοί ήχοι απο βλάβη κτλ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου