Προς το περιεχόμενο

Αποψεις για Delay: EHX DMM. Delayla ...


math2014

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου κάνει εντύπωση γιατί κανείς δεν μιλάει για το DD-20...

Kατ'αρχήν έχει 200ε όσο δηλ και το DD-5...και το υπερκαλύπτει...όπως επίσης υπερκαλύπτει και το digitech...

 

Αν είναι κάποιος να πάει σε ψηφιακό - που ξανατονίζω ότι το DD-20 έχει εξαιρετική προσωμοίωση αναλογικού...(τα σύγκρινα δίπλα στο maxon...)

για μένα αυτό το πετάλι είναι το καλύτερο...

 

Jam το Digidelay έχει όμως 80 ευρώ :wink: Εκτός αν ο παράγοντας κόστος δε μας ενδιαφέρει.Αν και στα λεφτά που σκοπεύει να δώσει ο φίλος όντως πρέπει να λέει το DD-20.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάπου εδώ λογικά έπρεπε να κάνει πέσιμο ο elavd και να πει για το Digitech Digidelay(το οποίο προτείνω και εγώ αλλά βλέπω πας για "μεγάλα" πράματα :wink: )

αλλά με διέψευσε :lol:

Είπα να μη το πω γιατί θα γίνω στο τέλος γραφικός :lol:

 

Καλό το DD-20, δε διαφωνώ, απλά...άλλο 230¤ και άλλο 80¤...:roll:

Εμένα με καλύπτει 100% το Digidelay... 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και ειμαι certified delay junkie (δεν νομιζω να εχω παιξει παραπανω απο 2 λεπτα χωρις delay σε ολη μου τη ζωη... :oops: ) και εχω στην πεταλιερα μου ενα IBANEZ AD9 (για slapback & self oscilation),ενα VISUAL SOUND H20 (για medium delays) & το εκπληκτικο DIGIDELAY (για μακρια delay,reverse & looping) μπορω να πω οτι χαλαρα τα αλλαζα ΟΛΑ με το DD20 !

 

Ειναι με ΔΙΑΦΟΡΑ το καλυτερο delay που κυκλοφορει μια και σου δινει την δυνατοτητα 3 διαφορετικων ηχων (& συνδιασμων τους),εχει απιστευτη προσωμοιωση analog delay & τεραστιο χρονο looping :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι με ΔΙΑΦΟΡΑ το καλυτερο delay που κυκλοφορει μια και σου δινει την δυνατοτητα 3 διαφορετικων ηχων (& συνδιασμων τους)' date='εχει απιστευτη προσωμοιωση analog delay & τεραστιο χρονο looping :wink:[/quote']

 

Μπορείς να έχεις loop και delay ταυτόχρονα? (Το DigiDelay δεν μπορεί να το κάνει...)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να έχεις loop και delay ταυτόχρονα? (Το DigiDelay δεν μπορεί να το κάνει...)

 

Για το DD20 δεν ξέρω, αλλά για το DL4 (line6) σου εγγυώμαι ότι το κάνει και είναι και πολύ πιο εύχρηστο σαν looper. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να έχεις loop και delay ταυτόχρονα? (Το DigiDelay δεν μπορεί να το κάνει...)

 

Για το DD20 δεν ξέρω' date=' αλλά για το DL4 (line6) σου εγγυώμαι ότι το κάνει και είναι και πολύ πιο εύχρηστο σαν looper. :wink:[/quote']

 

Πόσα sec λούπας μπορείς να έχεις με το DL4? Είναι 100% σίγουρο ότι μπορείς να γράψεις λούπα και να έχεις και delay ταυτόχρονα?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα στο site της Line6 το εξής:

Our Loop Sampler includes 14 seconds of memory + 800ms of Pre-delay (sort of a delay within a delay), and features half speed and/or reverse overdubbing, and more...

 

Εγώ καταλαβαίνω από αυτό ότι όταν έχεις loop, μπορείς το delay time περιορίζεται στα 800ms, ή μήπως εννοεί άλλο πράγμα?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου