Προς το περιεχόμενο

Πόσες κιθάρες αλλαξε ο Edge στη συναυλία των U2;;!


jumerang

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φυσικα... ;D

 

"αυτος παιζει μονο ακκορντα ρε" (ενω εσυ που παιζεις μονο σολα εχεις γινει διασημος και πλουσιος και ολες οι γυναικες σε ποθουν τρελλα.. ;D)

 

 

...για τις γκόμενες, πάντως, μάλλον τον έχει ο Bono...

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειώνουμε

 

-Η μουσική είναι η μεγαλύτερη αισθητική απάτη της τελευταίας χιλιετίας.

-Ο Bono τραγουδάει καλύτερα από μένα αλλά παίζω καλύτερη κιθάρα από αυτόν.

-Ο Edge παίζει καλύτερη κιθάρα από μένα αλλά τραγουδάω καλύτερα από αυτόν.

-Ο Clayton θα έκανε καλύτερα να πλέκει κουρελούδες.

-Ο Mullos θα συγχωρείται εσαεί γιατί συμμετείχε στο War.

-Τα καλύτερα μέλη των U2 είναι ο Lillywhite και ο Eno.

-Αυτοί τώρα δεν παίζουνε.

-Αρα είμαι καλύτερος από τους U2.

-Αμα δεν το καταλαβαίνετε δεν ξέρετε που πάνε οι 4 (χορδές).

 

Αντε γειά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To reverse explorer μπασο που χρησιμοποιει παντως δεν ειναι one off, κυκλοφορει στο εμποριο...ειναι το signature μοντελο του απο την Warwick.

 

http://www.thomann.de/gr/warwick_adam_clayton_signature_reverso.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To reverse explorer μπασο που χρησιμοποιει παντως δεν ειναι one off, κυκλοφορει στο εμποριο...ειναι το signature μοντελο του απο την Warwick.

 

http://www.thomann.de/gr/warwick_adam_clayton_signature_reverso.htm

Πλάκα πλάκα το χάζευα τις προάλλες αυτό κ το είχα ξεχάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα το χάζευα τις προάλλες

Επιεικής χαρακτηρισμός.  :-X :-\

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντελώς πληροφοριακά, για αυτούς που είχαν πάει και στις 2 συναυλίες, ποιος είχε τον περισσότερο κόσμο? οι U2 ή οι AC/DC?

 

ήμουν στους δεύτερους και θυμάμαι οτι είχα απογοητευτεί που δεν είχε γεμίσει το οακα  :-\

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ας το παραδεχτούμε: το thread ήταν δόλωμα για να δούμε ποιος θα πρωτοτσιμπήσει και θα πει: "έλα μωρέ, σιγά τον κιθαρίστα, παίζει δυο νότες και όλα τα υπόλοιπα τα κάνουν τα εφφέ ".

 

Εγώ πάντως θα τσίμπαγα για να πω/ρωτήσω: «τι πραγματικά ΝΕΟ και ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ κομίζει αυτός ο κιθαρίστας (και η μπάντα του) στην σημερινή μουσική?».

 

Βεβαίως πρόκειται για ιστορικό συγκρότημα, βεβαίως είχαν εξαιρετικές στιγμές αλλά τι σχέση έχουν όλα αυτά με την σημερινή καλλιτεχνική τους στειρότητα?

 

Έχουν 1000 κιθάρες? Αδιάφορο

Έχουν περιστρεφόμενες σκηνές? Αδιάφορο

Είναι τέλειοι παικτικά/τεχνικά? Αδιάφορο(για ροκ μουσική μιλάμε..)

ΜΟΥΣΙΚΗ θέλω ν’ ακούσω. Όλα τ’ άλλα είναι επιχειρήσεις και ματαιοδοξία. Στο γκρινιάρικο ποστ μου να προσθέσω την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ στάση των media αυτές τις μέρες τα οποία μας βομβάρδιζαν για το τάχα σπουδαίο καλλιτεχνικό(φευ!) γεγονός που δεν πρέπει να χάσουμε. Μας έλεγαν ότι υπάρχουν ακόμα εισιτήρια, μας έλεγαν πώς να πάμε στο ΟΑΚΑ, μόνο που δεν μας έβρισαν, όσους επιλέξαμε να μην πάμε.

 

Μπορεί να θεωρηθούν εκτός θέματος αυτά που λέω, αλλά εγώ δεν νομίζω πως είναι άσχετο να ασχολούμαστε με την κενότητα του αρχικού ερωτήματος.

 

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο γκρινιάρικο ποστ μου να προσθέσω την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ στάση των media αυτές τις μέρες τα οποία μας βομβάρδιζαν για το τάχα σπουδαίο καλλιτεχνικό(φευ!) γεγονός που δεν πρέπει να χάσουμε. Μας έλεγαν ότι υπάρχουν ακόμα εισιτήρια, μας έλεγαν πώς να πάμε στο ΟΑΚΑ, μόνο που δεν μας έβρισαν, όσους επιλέξαμε να μην πάμε.

 

Κοίτα, τα media δεν έβλεπαν μια pop (όχι rock) συναυλία, αλλά ένα life style event. Δυστυχώς το ίδιο και πολλοί θεατές. Άρα, δικαιολογημένος ο ντόρος.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου