Προς το περιεχόμενο

Product demo FAIL ?


odis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το βιντεακι αυτο εχει ξαναμπει, αλλα ειναι τετοιο το μεγαλειο του που αξιζει να ξαναμπει, για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι.

 

Ισως το πιο γελοιο/αποτυχημενο product review EVER, με την ευλογια της μαμας εταιρειας μαλιστα. Roland JAZZ Chorus 120, ενας ενισχυτης ιδιαιτερα αγαπητος απο αρκετους jazz/funk μουσικους. Ε και φυσικα, γιατι να μην κανει και για ΜΕΤΑΛ κυριοι.

 

 

Για οσους αντεχουν, στο 2:16 : Στρατ + Μεταλ Ζωον + JC120 = ΜΕΤΑΛ, ΑΦΤΟ ΕΙΝΑΙ? Για να μην αναφερω τις σκηνες απειρου καλους απο το 4:25 και μετα (κιλ μι ναου καταστασεις).

::) ::) ::) ::) ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ οντις, το ειδα σχεδον ολο και περαν απο τις 2 extra-commercialized φατσες και attitude δε μου φανηκε και τοσο γελoιο απο πλευρας ηχου. Σιγουρα οχι το καλυτερο (μακραν οχι το καλυτερο) αλλα οχι και γελoιο.

 

Just my opinion.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους αντεχουν, στο 2:16 : Στρατ + Μεταλ Ζωον + JC120 = ΜΕΤΑΛ, ΑΦΤΟ ΕΙΝΑΙ? Για να μην αναφερω τις σκηνες απειρου καλους απο το 4:25 και μετα (κιλ μι ναου καταστασεις).

 

Λες και έχουν βάλει τον Zakk Wylde να παίξει Nat King Cole ;D ;D ;D

 

Πάντος, τρομερή αποτυχία το review, όντως.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ειλικρινά δεν κατάλαβα... αν εξαιρέσεις τον Johnny di Marco (τον αριστερό που κανει αστείες γκριμάτσες) και οι δύο είναι παικταράδες και τον προβάλουν σαν the worlds greatest amp for stomp boxes and multi-effects (που προσωπικά συμφωνώ).

 

Παίζει τον καθαρότερο και πιστότερο ήχο της κιθάρας αλλά και του "πεταλακίου" που θα συνδεθεί επάνω του.

 

Ποιό είναι το σχόλιο; Μήπως είπαν ότι βγάζει ειδική χροιά; Οχι.

Λένε απλά πως ότι και να βάλεις επάνω του θα το ενισχύσει με ένταση και πιστότητα. Εξ άλλου αυτό θέλανε να πετύχουν οι κατασκευαστές στην αρχή αλλά λόγω των όχι τόσο πετυχημένων κυκλωμάτων, έχουμε σήμερα την παραμόρφωση στην κιθάρα αλλά και τις ειδικές χροιές (tweed, stack, κλπ) που χαρακτηρίζουν μουσικά είδη.

Με τη λογικη αυτή το ντέμο μου φάνηκε τουλάχιστον versatile και αντάξιο του ενισχυτή. Τώρα αν πιστεύεις ότι οι μαλιάδες δεν πρέπει να παίζουν σαχλόφωνο, τότε που ν' ακούσεις τον marathon.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πλευρας ηχου εμενα μου φανηκε αστειο υπο την εξης εννοια: Οχι τοσο οτι ηταν κακος ο ηχος (γουστα ειναι αυτα) οσο οτι πηραν εναν ενισχυτη που φημιζεται για τα καθαρα του και κανανε τα παντα εκτος απο το να παιξουν καθαρα. Ο συγκεκριμενος ενισχυτης μπορει (σε συγκεκριμενα σεναρια) να βγαλει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ηχο.

 

Φορτωσαν εφε παντου (αντε καταλαβε τωρα τον ηχο του καθαρου καναλιου), παιξαν με midi synth πανω του (?!?) και παρουσιασαν κυριως μεταλ ηχους. Και κακα τα ψεματα, ο ηχος που ειχαν μπορει να ειναι αποδεκτος για practice amp, αλλα εδω δεν μιλαμε για τετοιο ενισχυτη. Σε συγκριση με τους high gain ενισχυτες σε αυτα τα λεφτα, ο συγκεκριμενος ενισχυτης απλα δεν υπαρχει. Ακομα και αν εισαι της λογικης "καθαρος ενισχυτης + πεταλια" και παλι με εναν καθαρο λαμπατο πιθανοτατα θα βγαλεις καλυτερο ηχο για metal.

 

Το ολο βιντεακι μου φανηκε σαν να εχεις ενα land rover, να του κοτσαρεις αρωτρο απο πισω και να λες "να, κανει και για οργωμα". Ε, οχι ακριβως.

 

 

Παίζει τον καθαρότερο και πιστότερο ήχο της κιθάρας αλλά και του "πεταλακίου" που θα συνδεθεί επάνω του.

 

Το οποιο πολυ συχνα ομως δεν ειναι το ζητουμενο, ειδικα σε hard μουσικες. Και ακομα και οταν ειναι, υπαρχουν και αλλοι ενισχυτες που κανουν αυτη τη δουλεια και μαλιστα εξαιρετικα (Tech21 Power Engine πχ).

 

Τώρα αν πιστεύεις ότι οι μαλιάδες δεν πρέπει να παίζουν σαχλόφωνο, τότε που ν' ακούσεις τον marathon.

Αν δεν απατωμαι, ο marathon ειναι φαλακρος, οποτε δε πιανεται  ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...ο marathon ειναι φαλακρος

 

 

Ωωωωωωωωω. Τι του είπεεεεεεεεεε  :o :o :o :o

 

 

 

 

(Ναι, εντάξει δεν έκαναν και το "αντιπροσωπευτικότερο" review γι αυτό που σου έρχεται στο μυαλό όταν σκέφτεσαι "JC120", είναι λίγο ( :P) ποζεράδες, αλλά νομίζω ότι κινήθηκαν στα όρια της κολοκυθόπιτας.  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντος γελαγα με τον Dimarco που την γλυφει την boss οπως και με οποιο τροπο μπορει... ;D

 

ενα review δεν εχω δει ασπουμε που να μην κανει την boss την εταιρια που δημηουργισε το συμπαν...το νερο...και τον ΥΠΕΡ-τελειο ηχο για κιθαρα...(ελεος!) :D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου