Προς το περιεχόμενο

διλλημα σε επιλογη μπασου!!!HELP


jimakos27

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Evilnye......

οντως αυτα ειναι τα μπασσακια!!!!!ο καγμακης που ειναι???μαλλον πρεπει να τον επισκεφτω!!!

http://www.kagmakis.com/contact.php

 

Πλάκα πλάκα τα 60s 70s μπάσα τα έχετε βρει προς δοκιμή; Θυμάμαι ότι είχα ρωτήσει για το 70s και δεν υπήρχε τότε, αλλά μπορεί κ να είχε τύχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα εχω παιξει κ τα δυο. Το 60 ειναι απλα υπεροχο! Το 70 δεν ηταν καλα σεταρισμενο, αυτο που επαιξα, αλλα υποθετω οτι κι αυτο στο ιδιο επιπεδο θα ειναι.

Btw, εγω εχω japan Fender Precision, οποτε ειμαι μαλλον αυστηρος κριτης.  ;) ;) ;D

Παντως μην φοβασαι το χοντρομανικο του P. Κι εγω Jazz ειχα μια ζωη, μεχρι που μου κατσε αυτο που χω τωρα. Πολυ πιο βολικο μανικι, απλα θελει λιγο καιρο να το συνηθισεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφού με τρώει η γλώσσα μου τώρα......

 

Υπάρχει και ο συνδυασμός όλων.

P-Bass σώμα, Jazz Bass μπράτσο, P-Bass μαγνήτης μπροστά και Jazz Bass μαγνήτης πίσω.

 

http://fender.com/products/search.php?partno=0135760355

http://fender.com/products/search.php?partno=0146500323

 

Και όχι μόνο  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εδώ μέσα, ναι.

 

Αλλά με τα μεταφορικά, αυξημένα τελωνεία και τα παρόντα exchange rates ΔΕΝ συμφέρει πλέον.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Duff ηταν το πρωτο καλο μου μπασo (Japan του 85). Αλλα το καινουργιο δεν ειναι στα λεφτα του παιδιου...

Το Deluxe το χω παιξει κι αυτο - ψηνομουν να το παρω για backup. Μεχρι που το δοκιμασα...

Βασικα πασχει απο ηχο κυριως (λιγο τα active ηλεκτρονικα, λιγο ο κεραμικος J μαγνητης...).

Ασε που πασχει και απο προσωπικοτητα - Precision με Jazz μανικι. Τι φλωριες ειναι αυτες?!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φλωριες ειναι αυτες?!!!

Λίγα λογιααααα

 

facp070sa5.jpg

facp030xb1.jpg

 

Αν και δεν είναι ούτε Jazz ούτε Ρ με τα 40mm.

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς! Sorry...!!!

Παντως αλλο 40 κι αλλο 38 - εχει μεγαλη διαφορα.

Παρεπιπτοντως και εγω ειμαι λιγο φλωρος... ;D Εχω κι ενα Squier Jazz που ειναι και πολυ ελαφρυ. Οταν βαριεμαι ή σε πολυωρες προβες μ αυτο παιζω!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κι ενα Squier Jazz που ειναι και πολυ ελαφρυ. Οταν βαριεμαι ή σε πολυωρες προβες μ αυτο παιζω!  ;D ;D

Να σε δω σε πολύωρα live με αυτά και μετά μου λες για αντρίκια μπάσα  ;)

t40a.jpg

1977-Ibanez-Musician-Bass.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον ο κυβος εριφθει!!!!!!!!!!πηγα εχθες κιολας στον καγμακη(ευχαριστω evilnye!!!) πηρα το squier και ομολογω οτι δεν το εχω αφησει απο τα χερια μου!!!ειναι πολυ ωραιο και με βολευει πολυ το μπρατσο του.ειναι λιγο πιο βαρυ απο το ibanez που ειχα αλλα ειναι σκαλες ανωτερο σε ηχο(εχω εναν gallien krueger  backline 112  100w)!!!!!!να δω πως θα μου το ξεκολλησουν απο τα χερια μου στο τελος.

 

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια και για την αγορα μου αλλα και για τα θεματα που συζητατε ολοι και βοηθουν εμας τους πρωτοβγαλτους!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου