Προς το περιεχόμενο

Marshall Class 5 VS Orange AD 5


hlal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες!

λοιπον,τον orange τον εχω,τον marshall ψηνω...

τον ακουσα απο κοντα και δεν με εντυπωσιασε με μια πρωτη ματια(τον ακουσα κανα μισαωρο)...πολυ μπασιλα(για το μεγεθος του),λιγα πριμα...

παρ ολ αυτα, πιστευω πως για να κρινεις εναν ενισχυτη πρεπει πανω απ ολα να τον ακουσεις παιζοντας σε live,η σε προβα,δεν αρκει να τον ακουσεις λιγη ωρα μονο σου...

γιατι και ο orange δεν με επεισε οταν τον πρωτοακουσα,αλλα καθως τον βρηκα φθηνο μεταχειρισμενο τον πηρα...και πολυ καλα εκανα γιατι ειναι απιστευτο το ποσο φοβερα ηχογραφεις με αυτον και ενα μικροφωνο της πλακας!!!

για να μην πολυλογω,καθως ηταν δυσκολο να κουβαληθει ολη η μπαντα μαζι με ντραμς κλπ στο μαγαζι ;D ;D ;D,μηπως τυχαινει  εχει ακουσει κανεις σε καμια προβα τον marshall???

και γενικοτερα τι αποψη εχετε για αυτους τους δυο ''σπορους'' ,οσοι τους εχετε δηλαδη ακουσει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό θέμα με κάποιες πρόσφατες απόψεις:

 

Marshall Class 5 combo (Micro Bluesbreaker)

 

Εμένα παλι η ...μπασσίλα με έπεισε να τον αγοράσω!

Μάρσαλ είναι μεσαία έχει φαντάζομαι με μπάντα μια χαρά θα ξεχωρίζει ..

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν το δοκιμασα ενδελεχως, μου αφησε μια ωραια γλυκα οταν τον επαιξα!!

Αν και μικρουλης κουβαλαει την πρεπουσα marshιλα!

Αρυρη τον τσιμπησες τελικα?

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τον έχω τον ενισχυτή και είμαι πολύ ικανοποιημένος από αυτόν πάντως.ton χρησιμοποιώ με strat σε blues rock σκηνικό οποτε μπορώ να πω ότι ανταποκρίνεται πολύ καλά σε αυτό το είδος.και σε live τον έχω πάρει και έμεινα πολύ ευχαριστημένος.για τη μπασιλά που λες απλά δεν ανεβάζω το bass πάνω απτό 9 ο clock.na σημειωθεί ότι συνεργάζεται τέλεια με ότι πετάλια τον έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν το δοκιμασα ενδελεχως, μου αφησε μια ωραια γλυκα οταν τον επαιξα!!

Αν και μικρουλης κουβαλαει την πρεπουσα marshιλα!

Αρυρη τον τσιμπησες τελικα?

 

Yep! Τον τσίμπησα. Ο Παβέζας μου χε φάει τα αυτιά γι' αυτόν από καιρό και έιχε δίκιο!

Είναι Marshall all the way! Και δέχεται τα πετάλια πολύ καλά. Με το overdrive cream του Telegun έχει φοβερό punch! Toνίζω ότι και τα καθαρά του μια χαρά λειτουργούν ή και ο slight crunch ήχος (μόλις που πάει να βρωμίσει). μόνο με τη Gretch δε μου πολυάρεσαν τα καθαρά του αλλά στις βρωμιές θύμιζε Malcolm Υοung ο ήχος! Με solid bodies (tele ,EJ strat, SRV strat ,SG, LP ) είναι ό,τι πρέπει για μικρό Mαρσάλι!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου