Προς το περιεχόμενο

αλλαγη μαγνητων σε mexican stratocaster


kotsadoros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πρεπει να ειναι 5 - 6 χρονια που εχει φτιαχτει και μοu φενεται εντελως standard. Απλα εχει τυχει και εχει φοβερη κατασκευη. Αφου οταν την ανοιξα να αλλαξω τους μαγνητες, η ταξη και η ποιοτητα που επικρατουσε μεσα στο σωμα ,μου θυμησε μια custom shop που ειχα. Το πιο κουφο δε ειναι οτι το σωμα απο την μια πλευρα πανω ειχε τρεις τρυπες μικρου βαθους που ειχαν γινει απτο εργοστασιο, η μια λιγο πιο μικρη απτην αλλη , αν τα καταφερω θα βγαλω μια φωτο απλα πρεπει να βγαλω το scratchplate παλι. superfunk εχεις ξαναδει κατι τετοιο σε σωμα στρατ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

woodstock voodoο set λεγονται ' date='ειναι αλα hendrix φαση,

τα poles απο τους μανγητες ειναι αναποδα εκσομειωνοντας αυτο που εκανε ο τζιμι με την αναποδη κιθαρα.[/quote']

 

Μπορείς να μας δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες για αυτό?

Επίσης, αν είναι δυνατόν, μπορείς να ανεβάσεις κανένα clip που να παίζεις με καθαρό ήχο?

 

(By the way: είσαι πακταράς!! ;))

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως τελικα αυτο που ηξερα απο παλια οτι σε αρκετες μεξικανικες αν βαλεις top μαγνητες (και εννοειται εισαι και καλος παιχτης),μπορεις να την κανεις super? :wink:

εγω το πιστευω 100% ποια αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο κουφο δε ειναι οτι το σωμα απο την μια πλευρα πανω ειχε τρεις τρυπες μικρου βαθους που ειχαν γινει απτο εργοστασιο' date=' η μια λιγο πιο μικρη απτην αλλη , αν τα καταφερω θα βγαλω μια φωτο απλα πρεπει να βγαλω το scratchplate παλι. [/quote']

 

Αν καταλαβα καλα λες για καποιες τρυπες που ειναι γυρω στα 4-5εκατοστα αριστεροτερα του pickup selector...............αν εννοεις αυτες, χρειαζονται κατα την κατασκευη της κιθαρας......απο εκει τη "στηριζουν" κατα τη διαρκεια του βαψιματος..........Τις εχω δει και σε παρα πολλες αμερικανικες......

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα λες για καποιες τρυπες που ειναι γυρω στα 4-5εκατοστα αριστεροτερα του pickup selector...............αν εννοεις αυτες' date=' χρειαζονται κατα την κατασκευη της κιθαρας......απο εκει τη "στηριζουν" κατα τη διαρκεια του

βαψιματος..........Τις εχω δει και σε παρα πολλες αμερικανικες......[/quote']

 

Μπες εδώ και ψάξε στη σελίδα για nail hole ;)

 

fendbrid.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο' date=' αυτες ειναι , για βαψιμο ε? ποπο δεν θα το σκεφτομουνα με τιποτα μονος μου,

thanks :wink:[/quote']

Ποιες είναι τελικά? Αυτές που λέω εγώ ή αυτές που λέει ο fenderiarhs?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου