Προς το περιεχόμενο

Δημοσιογράφοι και Γνώστες


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος θέλει να δεί σοβαρή δημοσιογραφική εκπομπή με συνεντεύξεις, που δεν προσβάλει τον ακροατή με σεβασμό στην Ελληνική γλώσσα (η οποία συχνά είναι αντικείμενο της εκπομπής) με παρουσιαστή μια μορφωμένη και έξυπνη δημοσιογράφο ας δει το "Στα άκρα" με την Βίκυ Φλέσσα.Βέβαια προβάλεται κάτι περίεργες ώρες, (βλέπετε δεν "πουλάει") αν το πετύχετε αξίζει τον κόπο.

 

Οντως η συγκεκριμενη εκπομπη φιλοξενει εκπληκτικα υψηλου επιπεδου καλεσμενους,η δημοσιογραφος ειναι "τρελλαρα" & "πειραγμενη" για πολλους εγω ομως την παω με τα χιλια....(και συμφωνω μαζι σου οτι και μορφωμενη και εξυπνη ειναι),να μην εδειχναν και την εκπομπη στις 3 τα ξημερωματα ..καλα θα ηταν (υπαρχουν βεβαια ολες οι εκπομπες της στο νετ)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οποιος θέλει να δεί σοβαρή δημοσιογραφική εκπομπή ................ας δει το "Στα άκρα" με την Βίκυ Φλέσσα.

Ελπίζω να αστειεύεστε..........

Do not get me started  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εγώ δεν αστειεύομαι καθόλου.Μιλάμε πάντα σε σχέση με τον τίτλο του θρέντ.Ενα βράδυ είχε καλεσμένο τον καθηγητή μου στο Πολυτεχνείο, Θ. Τάσιο και μιλάγανε για σιδηρές γέφυρες.Επειδή είναι το αντικείμενό μου σου λέω ότι ολες οι ερωτήσεις της ήταν right to the point.Δεν ξέρω αν υπάρχει απο πίσω κάποιο επιτελείο που ετοιμάζει τις ερωτήσεις ανάλογα με τον καλεσμένο, αλλά και έτσι να είναι δειχνει κάποια σοβαρότητα και επαγγελματισμό.

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε δει ποτέ "Ανιχνεύσεις" στην ΕΤ3?

 

Όντως πολύ καλή εκπομπή, αλλά

 

Κρίμα που η συμπεριφορά του οικοδεσπότη δεν είναι πάντα ανάλογη.  ;)

Τουλάχιστον όπως το εκλαμβάνω εγώ.

 

Παντως το κακο ειναι οτι ΕΙΔΙΚΑ στην Ελλαδα η απιστευτη ΑΣΧΕΤΙΛΑ των δημοσιογραφων γυρω απο τα οικονομικα εχει τοσο πολυ διογκωσει την οικονομικη κριση (μια και το 50% της οικονομιας ειναι η...ψυχολογια του κοσμου),που τωρα τελευταια σκεπτομαι οτι αν ειχε απαγορευτει η μεταδοση τηλεοπτικων ειδησεων τους τελευταιους μηνες η πραγματικη οικονομια θα ηταν τουλαχιστον ενα 50% καλυτερη. ::)

 

Πες τα χρυσόστομε. Δεν είναι μόνο ότι λένε μπούρδες αλλά κάνουν και πραγματικό χειροπιαστό κακό. Είναι πραγματικά επικίνδυνοι.

 

Οποιος θέλει να δεί σοβαρή δημοσιογραφική εκπομπή με συνεντεύξεις, που δεν προσβάλει τον ακροατή με σεβασμό στην Ελληνική γλώσσα (η οποία συχνά είναι αντικείμενο της εκπομπής) με παρουσιαστή μια μορφωμένη και έξυπνη δημοσιογράφο ας δει το "Στα άκρα" με την Βίκυ Φλέσσα.Βέβαια προβάλεται κάτι περίεργες ώρες, (βλέπετε δεν "πουλάει") αν το πετύχετε αξίζει τον κόπο.

 

Μπορεί να είναι καλά προετοιμασμένη και διαβασμένη, άλλωστε με τους καλεσμένους που έχει θέλει δεν θέλει πέφτει στα βαθιά. Όμως βρε αδερφέ έχει κάτι το τόσο εκνευριστικό και ασυμπάθιστο.

 

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαγωγή παράθεσης

Οχι εγώ δεν αστειεύομαι καθόλου.Μιλάμε πάντα σε σχέση με τον τίτλο του θρέντ.Ενα βράδυ είχε καλεσμένο τον καθηγητή μου στο Πολυτεχνείο, Θ. Τάσιο και μιλάγανε για σιδηρές γέφυρες.Επειδή είναι το αντικείμενό μου σου λέω ότι ολες οι ερωτήσεις της ήταν right to the point.Δεν ξέρω αν υπάρχει απο πίσω κάποιο επιτελείο που ετοιμάζει τις ερωτήσεις ανάλογα με τον καλεσμένο, αλλά και έτσι να είναι δειχνει κάποια σοβαρότητα και επαγγελματισμό.

 

Αυτο με εντυπωσιαζει και εμενα ,εδω μιλουσε με τον...αγαπημενο μου (Στελιο Ραμφο) & επαιζε τις εννοιες της φιλοσοφιας στα δαχτυλα η ατιμη... ;D (βεβαια μπορει να υπαρχει και επιτελειο δεν ξερω),φοβερη συμπτωση ομως...αυτο με τις γεφυρες το ειδε  ο πατερας μου,ο οποιος ειναι φαν της εκπομπης (και ο οποιος εχει ΦΤΙΑΞΕΙ και καμμια 10αρια γεφυρες στη ζωη του ;D και εδω αλλα και στο εξωτερικο,ειναι μηχανικος)  & ειχε εντυπωσιαστει με τις γνωσεις της ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εγώ δεν αστειεύομαι καθόλου.Μιλάμε πάντα σε σχέση με τον τίτλο του θρέντ.Ενα βράδυ είχε καλεσμένο τον καθηγητή μου στο Πολυτεχνείο, Θ. Τάσιο και μιλάγανε για σιδηρές γέφυρες.Επειδή είναι το αντικείμενό μου σου λέω ότι ολες οι ερωτήσεις της ήταν right to the point.Δεν ξέρω αν υπάρχει απο πίσω κάποιο επιτελείο που ετοιμάζει τις ερωτήσεις ανάλογα με τον καλεσμένο, αλλά και έτσι να είναι δειχνει κάποια σοβαρότητα και επαγγελματισμό.

Καλά άστο..

Ο καθείς και τα γούστα του.

Αλλά προσωπικά, αν και αναμφίβολα πάνω του μέσου όρου της ερήμου που επικρατεί, η ακκιζόμενη και ταυτόχρονα "λατρεύουσα" τον συνομιλητή κα Φλέσσα, σίγουρα δεν είναι του γούστου μου.

 

Πάντως σαφέστα υπάρχουν κάποιες αξιοπρεπείς δημοσιογραφικές δουλειές και στην Ελλάδα.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη δημοσιογράφος, παρ' όλο που έχει συχνά ένα ολίγον εκνευριστικό στυλ (διακόπτει για να μιλήσει η ίδια), είναι προφανώς σοβαρή επαγγελματίας. Κι εγώ την έχω δει να στέκεται πάρα πολύ καλά σε θέματα από αστρονομία μέχρι ψυχανάλυση.

 

Κρίμα για την ώρα προβολής και για το γεγονός ότι έχει αποκτήσει αναγνωρισημότητα από τα κλιπάκια του Θέμου του οποίου οι πιο συχνοί  καλεσμένοι είναι γκλάμουρ τηλεμαϊντανοί και εκκολαπτόμενες βίζιτες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως:

Σωστό είναι το κυβερνών κόμμα (με ω κι όχι ο)

 

λεξικό Ιδρύματος Τριανταφυλλίδη, κάτω από το λ. κυβερνώ, λήμμα αυτόνομο: κυβερνών -ώσα -ών, και με παράδειγμα: κυβερνών κόμμα

 

αλλά και λεξικό Μπαμπινιώτη, στο λ. κυβερνώ: μτχ. κυβερνών, -ώσα, -ών

 

Επίσης κτήριο με "η" είναι σωστό , βλέπε Βικιπαιδεία

 

Υπάρχουν δύο κύριες ετυμολογικές εκδοχές, οι οποίες αναφέρονται στην εκτενή βιβλιογραφία και αρθρογραφία σχετικά με τη λέξη: 1) κτήριο < ελνστ. εὐκτήριον, από το επίθ. εὐκτήριος «οίκος προσευχής», και 2) κτήριο < αρχ. οἰκητήριον (με σίγηση του ατόνου αρκτικού φωνήεντος και συγκοπή). Όποια από τις δύο εκδοχές και αν ισχύει, η ετυμολογική αρχή οδηγεί στη γραφή κτήριο (με -η-)[1]. Εντούτοις, είναι εύλογο ότι στη σημασία τής λέξης έχει επιδράσει παρετυμολογικά το ρ. κτίζω, χωρίς ωστόσο να αποτελεί τμήμα τής αλυσίδας τού ετύμου. Για τον λόγο αυτόν συνηθίζεται επίσης η απλούστερη γραφή κτίριο (με -ι-)[2], η οποία δεν έχει ετυμολογική βάση. Το ζήτημα παραμένει ρευστό και τα σύγχρονα λεξικά καταχωρίζουν και τις δύο γραφές.

 

Το "'ορθοπαιδικός" βέβαια είναι για γέλια. Ή για κλάματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "'ορθοπαιδικός" βέβαια είναι για γέλια. Ή για κλάματα...

To οποίο είναι και το σωστό όπως λίνκαρε και o Jasse .... ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα βέβαια είναι ότι έχουμε μαζευτεί σε ένα forum που πίσω από τις περσόνες μας και την ευκολία του Γκούγκλη συζητάμε ως παντογνώστες, κήνσορες, επικριτές και τιμητές των πάντων ορατών τε και αοράτων και ομαδικά "βαράμε" κάποιους άλλους που πιστεύουμε πως κάνουν το ίδιο.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου