Προς το περιεχόμενο

Roland jx-305 DEAD...Plz help...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας!Έχω ένα roland jx-305 που εμφανίζει το εξής πρόβλημα:

Το ανοίγεις, πάει να δείξει η οθόνη, μένει η πάνω γραμμή μαύρη (όχι έντονη) και το λαμπάκι του BEAT μόνιμα είναι ανοιχτό...

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να έχει πρόβλημα , πιθανή λύση ή/και το service manual του synth αυτού;

Ευχαρστώ!

D.I.Y. and save the world :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι νεκρό τελείως δυστηχώς...

Έχουν πάρα πολλοί απότι διάβασα το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο...

Είδα οτί μπορεί να έφτεγε η εσωτερική μονάδα τροφοδοσιάς όπως είπαν σε κάποιον που το πήγε για φτιάξιμο αλλα δεν είναι αυτό τελικά στο δικό μου...

Ούτε κακές κολλήσεις είναι...το πηνίο δεν το μέτρησα (κακώς) ακόμα αλλά δεν πιστεύω να φταίει αυτό..

Υπάρχει μήπως πουθενά το service manual του?

D.I.Y. and save the world :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθήνα είμαι ναι...

Το μηχάνημα μου το χάρισαν σε αθλια κατάσταση οπότε θα φέρω μόνο τις πλακέτες αν είναι...Απλά θέλω να ξέρω πόσο θα κοστίσει πιθανή επισκευή του και αν υπάρχει χρέωση για τον έλενχο γιατί δεν έχω χρήματα για σπατάλη αν δεν αξίζει να επισκευαστεί...

D.I.Y. and save the world :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

1. Σκέτες πλακέτες μην φέρεις. Το μηχάνημα με το τροφοδοτικό να φέρεις για να γίνει ο έλεγχος έτσι όπως πρέπει να γίνει.

2. Πόσο θα κοστίσει η πιθανή επισκευή δεν το γνωρίζω. Θα πρέπει πρώτα να το ελέγξω.

3. Στη συγκεκριμένη περίπτωση χρέωση ελέγχου δεν θα υπάρξει διότι εγώ σου το πρότεινα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την προσφορά..!Έχεις κάποιο τηλ (σταθερό αν γίνεται για να σε πάρω από το σταθερό μου που έχω δωρεάν) για να σου πω περίπου την κατάστασή του γιατί όταν λεω άθλια το εννοώ...! :D

Αν δεν θέλεις να το πεις εδώ στείλε μου πμ να σε πάρω ή πες μου να σου στείλω το δικό μου..!

D.I.Y. and save the world :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όσο άθλια κι αν είναι η κατάσταση του δικού σου, έχω δει και (τα) χειρότερα. Λες το δικό σου να είναι τόσο πιό πολύ που να πάρει βραβείο; Για να δούμε...

 

Τηλ. 210.3303579

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου