Προς το περιεχόμενο

Bruce Springsteen - Δισκογραφία


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βεβαια να πουμε οτι..δεν ηταν ακριβως...αντιεμπορικος... ;D  (εφτασε μεχρι το νο.3 των αμερικανικων charts & ειναι πλατινενιος εδω και χρονια....)

 

Α,να πουμε επισης οτι το Born in the USA υπηρχε στην αρχικη version του αλμπουμ Nebraska  και απορηφθηκε (η full band version του με την προσθηκη του... φρικτου ταμπουρου.. ;D κυκλοφορησε στον ομωνυμο δισκο)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βεβαια να πουμε οτι..δεν ηταν ακριβως...αντιεμπορικος... ;D  (εφτασε μεχρι το νο.3 των αμερικανικων charts & ειναι πλατινενιος εδω και χρονια....)

 

Ναι, αλλά αυτό είναι διαπίστωση εκ' των υστέρων.

Είμαι βέβαιος ότι πριν τη κυκλοφορία του θα εκφράστηκαν επιφυλάξεις για την εμπορική του πορεία, μόνο και μόνο εξ' αιτίας του γενικού κλίματος στη δισκογραφία εκείνης της χρονιάς.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως αν και με το backing που ειχε απο τον Landau δεν νομιζω να υπηρχε ..δισκογραφιάς ;D που θα τολμούσε να τους φερει αντιρρηση  ;D

 

Η πλακα ειναι οτι το πλεον  επιτυχημενο αλμπουμ του (Βorn in the USA) πλεον πραγματικα δεν ακουγεται λογω της dated παραγωγης του (δολοφονικο DX7 σε καθε κομματι και ταμπουρο...."βογκα η σπηλια" παντου ;D) ενω το Nebraska ακουγεται σαν να γραφτηκε σημερα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα και μέσα στο thread.

Μίλα για αυτό εσύ, που σου αρέσει περισσότερο.

Κανε μας να νοιώσουμε την ανάγκη να το αγαπήσουμε. :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το Tunnel of love μόνο σ' εμένα αρέσει?

 

Και εμενα μου αρεσει πολυ...ειναι ουσιαστικα ενα...Nebraska με ..ερωτικους στιχους και...λιιιιγο μπαντα.... ;D,ωραιος σκοτεινος δισκος....

 

Εμενα μου αρεσει και το Human Touch παρολο που το εχει γραψει με...σκυλους.. ;D στο LA ,εχει φοβερα τραγουδια μεσα με κορυφαιο το I wish I was blind.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο είπα και μέσα στο thread.

Μίλα για αυτό, εσύ που σου αρέσει περισσότερο.

Κανε μας να νοιώσουμε την ανάγκη να το αγαπήσουμε. :P

Για να κάνω εμπεριστατωμένη κριτική πρέπει να το ακούσω τώρα.(Βρίσκεται στη δισκοθήκη μου στο σπίτι των γονέων μου).

Απλά δέθηκα μαζί του όταν στο 1ο μου ταξίδι στη Σουηδία, η μελλοντική γυναίκα μου (για να με ρίξει) μου έκανε δώρο ταξίδι- εισητήρια στη Στοκχόλμη για τη συναυλία του το 1988. Άρχισε 18.00 τελείωσε 22.25 με μικρό διάλειμμα. Σούπερ μπάντα (με Lofgren), εκπληκτικός ήχος, ενέργεια. Αγόρασα το δίσκο την επόμενη μέρα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλακα ειναι οτι το πλεον  επιτυχημενο αλμπουμ του (Βorn in the USA) πλεον πραγματικα δεν ακουγεται λογω της dated παραγωγης του (δολοφονικο DX7 σε καθε κομματι και ταμπουρο...."βογκα η σπηλια" παντου ;D) ενω το Nebraska ακουγεται σαν να γραφτηκε σημερα....

 

+1

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε 18.00 τελείωσε 22.25 με μικρό διάλειμμα.

 

Κλασσικος BOSS,την πρωτη φορα που τον ειδα σε ενα παρκο στο NJ (τζαμπα) επαιξε....5  ΩΡΕΣ.... ::) ::) ,ουτε ο Χριστοδουλοπουλος δεν τα κανει αυτα... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεστε την φυσική κατάσταση που πρέπει να έχει κάποιος ο οποίος δεν είναι ακριβώς "πατρίδα μου ολάκερη το μισό τετραγωνικό και η μικρή μου πεταλιέρα" πάνω στη σκηνή και επί πενταώρου βάσεως τρέχει, τραγουδάει και παίζει κιθάρα ;

Τρίαθλο.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου