Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για Fender Telecaster Deluxe 72


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας noizαδες!!! βλεπω πως εδω θα βρω ολους τους ειδικους σε θεματα tele και για αυτο θελω να σας ρωτησω κατι...

 

Εχω ηδη μια fender strat highway one (το budget μου δεν μου επετρεπε πιο ακριβη) και τωρα θελω να παρω μια πιο επαγγελματικη... (τελε εννοειται) και εχω φαει κολλημα με την Fender Telecaster Deluxe 72... αλλα δiστυχως δεν εχω ακουσει καμια κριτικη για αυτην και επειδη και η τιμη της δεν ειναι ιδιαιτερα υψηλη και ειναι και made in mexico (οχι οτι ειναι αρνητικο αλλα και παλι δεν ειναι αμερικανα) ειμαι επιφιλακτικος, οποτε εχω καποια ερωτηματα

 

1) Μπορει κανεις να μου δωσει κριτικη?

2) Υπαρχει αμερικανα αντιστοιχη (οσο και να κανει)

3) Λατρευω και την εμφανιση αλλα και τον ηχο της με τους standar μαγνητες της αλλα θελω να ξερω πως ειναι και σε θεμα (playability)

4) Ποιες βελτιωτικες κινησεις μπορω να κανω σε αυτην την κιθαρα?

 

Oπως καταλαβαινεται ψαχνω την τελεια tele για μενα και νομιζω πως αυτη ειναι... αν μπορειται βοηθηστε!!! thanks tele-freaks!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα θελω να παρω μια πιο επαγγελματικη... (τελε εννοειται)

 

γιατι αυτη που εχεις ειναι..ερασιτεχνικη? ;D ;D

 

και εχω φαει κολλημα με την Fender Telecaster Deluxe 72

 

1) Μπορει κανεις να μου δωσει κριτικη?

 

 

ωραια κιθαρα αλλα ηχο tele ΔΕΝ εχει (μια και φοραει διπλους)

 

κατα τα αλλα ειναι μια χαρα κιθαρα,εξαιρετικα κατασκευασμενη

 

2) Υπαρχει αμερικανα αντιστοιχη (οσο και να κανει)

 

Υπαρχουν οι vintage (απο το 1972-1978 περιπου) θα τις βρεις απο 2500-4500 ευρω αναλογα με την χρονολογια και την κατασταση,το σημερινο εργοστασιο της Fender στις ΗΠΑ δεν τις παραγει

 

3) Λατρευω και την εμφανιση αλλα και τον ηχο της με τους standar μαγνητες της αλλα θελω να ξερω πως ειναι και σε θεμα (playability)

 

αν την σεταρεις καλα μια χαρα playability θα εχει,ενα μεγαλο συν ειναι οτι,οπως και οι original,εχει 12αρι radius & jumbo frets

 

 

4) Ποιες βελτιωτικες κινησεις μπορω να κανω σε αυτην την κιθαρα?

 

δυστυχως οι μαγνητες της ουδεμια σχεση εχουν με τους original σε ηχο (δεν ειναι ομως κακοι),μπορεις να βαλεις βεβαια αυτο το pickguard και να..κατεβει ο...θεος

 

http://cgi.ebay.com/LINDY-FRALIN-P-92-PICKGUARD-FENDER-TELE-DELUXE-/360281729444?pt=Guitar_Accessories&hash=item53e276e9a4

 

μπορεις βεβαια και να ψαξεις να βρεις original cunife μαγνητες απο τα 70s αλλα πανε κανα 400αρι ευρω ο ενας.... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου