Προς το περιεχόμενο

Θυμάται κανείς την Kate Bush;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν' τω μεταξύ (με την εξαίρεση του Suspended in Gaffa) τα άλλα βίντεο της είναι εντελώς χάλια. Το παρακάτω (για το θεϊκό Sat In Your Lap) είναι το ΜΟΝΟ βίντεο που ξεπερνά το "Κρασάκι του Τσου".

 

 

 

 

Μαλλον απο αυτο το βιντεο εμπνευστηκαν oi φαρμακευτικες εταιρειες το Librium & το Seconal......(τα πρωτα δευτερολεπτα του βιντεο προκαλουν απλα ΤΡΟΜΟ) ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε παιδια καταρχην μην πιανεστε απο εναν τυπο που του αρεσει η country και ειναι κιθαριστας , και παιζει με telecaster ;D ;D ;D

Ιχααααα superfunk ας μαζεψουμε τα καλαμποκια απο το ιλλινοις και ασε τα ξωτικα για τους ψαγμενους.

Αληθεια , δεν κανει να απαξιωνετε διεθνους κυρους καλιτεχνες ετσι απλα για στα φαναρια θα σας αφησουν πισω , και το καμμενο λαστιχο μυριζει ;D ;D ;D

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναι την θυμάμαι, και ναι μου αρέσει γενικά. Ομολογώ ότι και τα πιο παράξενα στυλ της στη μουσική μου κάνουν κάτι (καλό), αλλά τα βίντεο... παπαπαπαπα..

 

Τώρα στο θέμα το ΣΦ, αν ήμουν κιθαρίστας μπορεί και να του έδινα σημασία, αλλά αφού απο κιθάρα είμαι μάπα... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τη πλακα,για το ροκ του βασιλια Αρθουρου γινεται λογος.Μυστικες στρατιωτικες εγκαταστασεις θυμιζει,και η οποια αντιδραση καποιου ανθρωπου καλοδεχουμενη-σεβαστη και αξια προς εξεταση ειναι.

MAHNAMAHNA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάποτε οι κληρονόμοι μου ψάξουν τη συλλογή μου από βινύλιο, θα βρουν κάποιους δίσκους της μέσα.

 

Θα συμφωνήσω με SF κατ΄αρχήν, η φωνή της, όταν πρωτοεμφανίστηκε, ήταν λίγο ακατέργαστη, δε μπορούσες ας πούμε να βάλεις απόγευμα Kate Bush για να ηρεμήσεις. Στη συνέχεια όμως τη δούλεψε την τσιρίδα.  ;D

 

Σε γενικές γραμμές όμως το συνολικό αποτέλεσμα ήταν πολύ πάνω του μετρίου, για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον. Μην ξεχνάμε ότι και τα τραγούδια της είχαν δύσκολες μελωδίες που ξένιζαν κάπως το μέσο αυτί.

 

ΥΓ. Philosopher, τι εκτελεσάρα ήταν αυτή!

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν την λες και σούργελο. Δεν είναι απ’ τις αγαπημένες μου αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω ότι άνοιξε δρόμους για τις ποπ ερμηνεύτριες/τραγουδοποιούς.

 

Δύσκολα θα έγραφε την μουσική που γράφει σήμερα π.χ. η Joanna Newsom χωρίς την Bush. ;)

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν την λες και σούργελο. Δεν είναι απ’ τις αγαπημένες μου αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω ότι άνοιξε δρόμους για τις ποπ ερμηνεύτριες/τραγουδοποιούς.

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτική ερμηνεύτρια και πολύ καλή συνθέτρια, σημείο αναφοράς για πολλές νεώτερες τραγουδίστριες στο στυλ αυτό.

 

Θυμόμουν αμυδρά κάποια πρωτιά της και ψάχνοντας είδα ότι καλά θυμόμουν: το 1978 στα 19 της έγινε η πρώτη γυναίκα στην Αγγλία που ανέβηκε νο. 1 στα singles με δική της σύνθεση, το Wuhtering Heights. Υπάρχουν και άλλα τραγούδια της που αντέχουν στο χρόνο: Running Up That Hill, Babooshka, Don't Give Up με τον Peter Gabriel, Cloudbusting με ένα όμορφο video βασισμένο σε ιδέα του (Monty Python) Terry Gilliam με πρωταγωνιστή τον Donald Sutherland, κλπ.

 

Μπορεί σε κάποιους τα παραπάνω να μη λένε και πολλά, αλλά απέχει πολύ από το να χαρακτηριστεί σούργελο. Μήπως προτιμάμε τη Samantha Fox από την αντίστοιχη περίοδο;  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως προτιμάμε τη Samantha Fox από την αντίστοιχη περίοδο;

 

 

Ε...καλα τωρα ....τιθεται θεμα ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ?

 

Samantha_Fox.jpg

 

Kate-kate-bush-4003377-300-400.jpg

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου