Προς το περιεχόμενο

Τα χρήματα αυτά πηγαίνουν στους δημιουργούς


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator
this money goes directly to the people who made the music. Michelle Shaprow and producers Beethoven Inc. We've spent months of our lives crafting and perfecting this music to give you the best, most dreamy, magical experience possible. This money allows us to live, eat, dream and continue to make beautiful music for you guys. So keep that in mind when naming your price.

 

Μετάφραση:

 

"Τα χρήματα αυτά πηγαίνουν στους δημιουργούς της μουσικής. Ξοδέψαμε μήνες από τη ζωή μας χτίζοντας και τελειοποιώντας αυτή τη μουσική, για να φτάσει σε εσάς η καλύτερη, ονειρική και μαγική εμπειρία που μπορούσαμε να πετύχουμε. Αυτά τα χρήματα θα μας επιτρέψουν να ζήσουμε, να φάμε να ονειρευόμαστε και να συνεχίσουμε να φτιάχνουμε ωραία μουσική για εσάς."

 

Το παραπάνω κείμενο διάβασα και 'φχαριστήθηκα, στη σελίδα των παραπάνω μουσικών στο http://michelleshaprow.bandcamp.com/track/floating-on-the-moon

Πόσο πιό απλά να ειπωθούν τα αυτονόητα;

 

Σε όσους αρέσει το αποτέλεσμα που προσφέρουν τα παιδιά, πληρώνουν για το... αυτονόητο. Για να συνεχίσουν να έχουν αυτή τη μουσική που γουστάρουν!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re filos, anevase ta sto rapidshare na ta paroume tora kai ase tis istories... Ama htan na plironoume ke gia ti mousiki, sothimkame. Kana torrent gia to kenourgio tou Bonamasa exis tora pou se vrika?

(... ή κάπως έτσι...)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η άλλη όψη...

β) Επίσης γράφει ότι "Ο καλλιτέχνης αποζητά τον θεατή/ακροατή και την αποδοχή του αλλά και τον οβολό του...Οτιδήποτε άλλο είναι παραμυθι για τα μικρά παιδιά.", δήλωση που αφήνω ασχολίαστη διότι δεν τον τιμά να μη ξέρει τον τεράστιο αριθμό καλλιτεχνών που επέμειναν να καλλιτεχνίζουν παρά το γεγονός ότι δεν τους πλήρωνε κανείς γι' αυτό.

 

Λέω να σε τσιγκλίσω λίγο ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το σοβαρέω (λίγο) θα πώ ότι διαφωνώ με το συγκεκριμένο

Ξοδέψαμε μήνες από τη ζωή μας χτίζοντας και τελειοποιώντας αυτή τη μουσική, για να φτάσει σε εσάς η καλύτερη, ονειρική και μαγική εμπειρία που μπορούσαμε να πετύχουμε.

δηλ τα παλικάρια για μας το έκαναν και όχι (πρωτίστως) για τον εαυτό τους?

δηλ φτιάχνω επί μήνες, τελειοποιώ όλη αυτή τη ονειρική και μαγική εμπειρία ΜΟΝΟ για τον ακροατή-πελάτη και όχι για μένα? Γίνεται να φτιάξω δηλ κάτι λιγότερο από αυτό, ακόμα και εάν δεν το ακούσει-πληρώσει κανένας?

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γίνεται κι αυτό (το για μένα). Αλλά το κάνω και για όσους συμφωνούν με το αισθητήριο μου. Και επειδή ξέρω ότι ΠΡΩΤΑ ΑΚΟΥΣΑ μουσική και την αγάπησα και ΜΕΤΑ ΕΓΡΑΨΑ, γνωρίζω ότι υπάρχει πολύς διψασμένος κόσμος που θέλει να ΑΚΟΥΣΕΙ μουσική. Αν συμφωνούν λοιπόν τα κριτήρια μας, θα προτιμήσει την δική μου. Και αν θέλει να υπάρχει συνέχεια θα συνεισφέρει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως είναι πολύ ωραίο και αληθινό το κείμενο. Επίσης είναι πολύ όμορφη και η μουσική που φτιάχνουν. Και το concept name your price μου αρέσει πάρα πολύ και το βρίσκω και αυτό ειλικρινές. Και για τις δύο πλευρές (πωλητή-αγοραστή).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όσο ωραίο και να είναι το κειμενάκι δεν θα κάνει αυτόν που δεν πληρώνει για σημαντικότερα πράγματα όπως π.χ. το software που χρησιμοποιεί, να πληρώσει για τη μουσική. Και αντίθετα αυτός που πληρώνει, πληρώνει πάντα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην είσαι τόσο σίγουρος γι αυτό. Από προσωπική εμπειρία ξέρω πως διάφορα πράγματα που έχω διαβάσει με έχουν επηρεάσει για τις επιλογές που κάνω ως προς την αγορά ή μη διάφορων πραγμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου