Προς το περιεχόμενο

Τιμή για setup Κιθάρας


timos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνε πιο συγκεκριμένος σε ότι αφορά το τι χρειάζεται η κιθάρα.Και αν θες τη γνώμη μου ζήτα του γραπτώς όλες τις δουλειές που θα σου κάνει.

 

Προσωπικά αν και κάνω μόνος μου setαρίσματα,όποτε βαριέμαι,πάω στον Κώστα(δεν θυμάμαι επίθετο) στη Νεάπολη,ο οποίος μου είναι καταρχήν συμπαθής σαν άνθρωπος και κρίνοντας πάντα εκ του αποτελέσματος ξέρει τι κάνει.Τις τιμές του θα τις χαρακτήριζα λογικές.(βέβαια το τι χαρακτηρίζει ο καθένας λογικό είναι σχετικό...)

 

+1  κωστας γιαπιτζογλου λεγεται.και κανει παρα πολυ καλη δουλεια!!!!τιμες  λογικες αν θυμαμαι leveling στα ταστα μου ειχε παρει 50-60?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ένας μου ζήτησε για να μου περάσει χορδές,επειδή η κιθάρα έχει floyd τρέμολο,40€+κόστος χορδών+φπα.Τελικά την έφτιάξε ένα παλικάρι με πολύ λιγότερα χρήματα,και έκανε μια χαρά δουλειά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σας πω ρε παιδιά -και μη με βρίσετε- εγώ είμαι καλεμιτζής . Είναι κάτι χρόνια τώρα ,από το 91 αν θυμάμαι καλά που με τις δουλειές και τα τρεχάματα παράτησα το γκρουπ και τη κιθάρα μαζί . Απλά φρόντισα να τη ξεκουρδίσω και να τη βάλω στη θήκη . Πέρασαν κάμποσα χρόνια μέχρι πριν κάτι μήνες που τη ξανακούμπησα ,απλά άλλαξα ένα σετ χορδές και πήρε μπροστά . Το παλιό καιρό πάντως θυμάμαι ότι δεν ξέραμε εμείς του <<ελαφρολαικού>> από ιντονέισον, καρνέισον κλπ  ;D

Μια ρύθμιση κάναμε στο μάστορα στη χάση και στη φέξη και παίζαμε . Μόνο αν ακούγαμε τπτ περίεργα κουδουνίσματα πηγαίναμε στο μάστορα . Σετάρισμα ? Τείν τούτο ?  ;D

Εντάξει παλιά σκαριά ,παλιά μυαλά ,δε βαριέσαι ,λέμε και καμιά παπακία να περνάει η ώρα .

Η επιστήμη προχώρησε ο άνθρωπος πήγε στο φεγγάρι ,νέες ιδέες εμφανίστηκαν στην ανθρωπότητα και κάποιες απ αυτές είναι καλές ,τι να πω ,άλλωστε όταν αναφέρομαι σε επιστήμονες τους βγάζω το καπέλο

 

Πάντως μια χαρά ακμαιότατη ακούγεται η κιθάρα μου αν εξαιρέσω ότι έπαιζα με 11άρες και δυστυχώς στο συνοικιακό μαγαζί βρήκα μόνο 10άρες . Τώρα που θα τις αλλάξω θα σας πω τα χαμπέρια μου ,αν δλδ η γρέντζο μου, κάνει σα κουδουνίστρα .

Άντε καλό σαββατοκύριακο και καλά σεταρίσματα  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου στην μεση ειναι η αλήθεια.........μια και το πολυ το κυριε ελεησον το βαριεται και ο παππας ;)

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος καλός μάστορας για setarismata floyd r, η και αλλαγή προς κηφιασια, μαρούσι, ερυθραια...κάπου ρε αδερφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ρύθμιση κάναμε στο μάστορα στη χάση και στη φέξη και παίζαμε . Μόνο αν ακούγαμε τπτ περίεργα κουδουνίσματα πηγαίναμε στο μάστορα . Σετάρισμα ? Τείν τούτο ?

 

Καθολου περιεργο,και ο μαστορας σεταρισμα σου εκανε,ειδικα στην Αθηνα μια φυσιολογικη κιθαρα (αν δεν αλλαζεις νουμερο χορδων) χρειαζεται σεταρισμα καθε...10 χρονια... ;D δεν υπαρχει καμμια αναγκη να την ....σεταρεις καθε...εβδομαδα....(ετσι κι αλλοιως απο τη στιγμη που φτιαχνεις το intonation δεν υπαρχει κανενας λογος να το ξαναπειραξεις ΠΟΤΕ,αν φυσικα δεν αλλαζεις μαρκα-μεγεθος χορδων)

 

Μονο το μπρατσο (σπανιοτατα στην Αθηνα) μπορει να χρειαζεται καμμια φορα το χρονο ρυθμιση (τα δικα μου που ειναι σοβαρα μπρατσα tele εχω να τα ρυθμισω απο το...90... ;D) και αυτο μπορει να το κανει και μια μαϊμου που φοραει γαντια του μποξ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου